وبلاگ دیاکوپرواز


ایتالیا در اطراف جاذبه های توریستی خود دیوار می کشد

اگر بگوییم حملات تروریستی، اتفاقات تلخی برای اروپا بوده اند، کم گفته ایم. بنابراین مقامات ایتالیا در نظر دارند اطراف جاذبه های توریستی و مکان های پرتردد گردشگری را حصارکشی کنند.

انتشار در ۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸ - توسط دیاکو-محمدی

زیباترین جزایر جهان که باید به آنها سفر کنید

اخیرا گردشگران برای استراحت به جزیره های مختلف سفر می کنند. در این مطلب زیباترین جزیره های جهان را با هم مرور می کنیم که در سال های اخیر گردشگران فراوانی را به خود جذب کرده اندو برای سفر بهترین گزینه هستند.

انتشار در ۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹ - توسط دیاکو-محمدی

استقبال از هیجان در بالی

مجمع الجزایر اندونزی با 4000 کیلومتر طول که از شرق به غرب کشیده شده و پوشیده از جنگل هستند، موقعیت های زیادی برای فعالیت های هیجان انگیز ایجاد می کنند. غواصی، قایق سواری، کوهنوردی، رفتینگ و تماشای حیات وحش از جمله این فعالیت ها هستند.

انتشار در ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷ - توسط دیاکو-محمدی

10 مکان گردشگری که اجازه دارید شب را هم در آن‌ها بخوابید!

وقتی برای سفرهای خود برنامه‌ریزی می‌کنیم، همیشه سعی می‌کنیم هتل‌هایی را رزرو کنیم که به نقاط دیدنی اصلی و رویدادها تا حد امکان نزدیک‌تر باشند. اما چه حالی خواهید داشت، اگر به شما بگوییم که می‌توانستید داخل این مکان‌های دیدنی بخوابید؟

انتشار در ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸ - توسط دیاکو-محمدی

8 راهکار برای سفر لذتبخش با سالمندان

سفر کردن در هر سنی تجربه‌ای رضایت‌بخش است، چه برسد به این که به همراه والدین سفر کنیم. با این‌حال، سفر کردن به همراه عزیزان سالمند با مجموعه‌ای از چالش‌ها همراه است. 8 راهنمایی که در زیر آورده شده است، سفر با سالمندان را برایتان آسوده تر می کنند.

انتشار در ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱ - توسط دیاکو-محمدی

بازدید از بخش آسیایی استانبول؛ آری یا نه؟

با تمرکز مکان‌های دیدنی در قسمت اروپایی استانبول، ساحل آسیایی نقش همتای قسمت اروپایی را دارد. قسمت آسیایی منظره ای از استانبول و اهالی آن ارائه می‌دهد که در مناطق "سلطان احمد" یا "تقسیم" پیدا نمی‌شود.

انتشار در ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶ - توسط دیاکو-محمدی

چرا شهرهای ساحلی رنگارنگ هستند؟

بورانو در ایتالیا، نیوفاوندلند در کانادا، والپارائیسو در شیلی و کی وست در فلوریدا. این شهرهای ساحلی در سرتاسر جهان با فرهنگ های مختلف، یک ویرگی مشترک دارند. همه ی این شهرها با طیف رنگی متنوعی رنگ آمیزی شده اند.

انتشار در ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷ - توسط دیاکو-محمدی

راهنمای کامل سفر به آفریقا

چه چیزهایی درمورد آفریقا می دانید؟ با اولین حقیقت درمورد قاره ی سیاه شروع کنیم: آفریقا بزرگ است، خیلی بزرگ، واقعا بزرگ. اما در اولین سفر به آفریقا فقط به فکر حیات وحش و طبیعتی که می بینیم، نیستیم. بلکه شاید بیشتر فکرمان درگیر این باشد که چه چیزهایی را نمی بینیم و از دست می دهیم. بنابراین مطلب زیر را بخوانید تا برای انتخاب بهترین مقصد، کار ساده تری داشته باشید.

انتشار در ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰ - توسط دیاکو-محمدی

بازگشایی یک شهر باستانی زیر آب در ترکیه

شهر غرق شده ای در نزدیکی آنتالیا در ترکیه پس از 30 سال برای شنا و شیرجه رو به عموم گشوده خواهد شد. از سال 1986 شنا و شیرجه در ککوا جهت حفاظت از بقایای این شهر تاریخی ممنوع شده بود، اما با همکاری باستان شناسان و متخصصان محلی، این ممنوعیت می تواتد تا حدودی برداشته شود.

انتشار در ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱ - توسط دیاکو-محمدی

چیزهایی که باید قبل از سفر به آمستردام بدانید (2)

وقتی در آمستردام در حال پیاده روی هستید، به اطرافتان دقت کنید، زیرا زیبایی های طبیعی فراوانی در گوشه و کنار شهر وجود دارد. اگر مشهورترین باغ لاله ی جهان را از دست دادید، نگران نباشید. آمستردام پر از باغ گل با شهرت جهانی است.

انتشار در ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲ - توسط دیاکو-محمدی