وبلاگ دیاکوپرواز


در کدام قسمت دیوار چین پیاده روی کنیم؟

دو بخش از دیوار چین به طور معمول مورد بازدید عموم است که هر دو هم از پکن قابل دسترسی هستند: موتیانیو و بادالینگ. کدام بخش را ببینیم و چرا؟

انتشار در ۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸ - توسط دیاکو پرواز

نکاتی در مورد سفرهای جاده‌ای

این روزها با انتخاب زیادِ گزینه‌ی سفر هوایی توسط افراد مختلف، به این فکر می‌افتید که دوره‌ی سفرهای جاده‌ای به سر آمده است، ولی دقیقاً این‌طور نیست. در حالی که به نظر می‌رسد تجربه‌ی این‌گونه سفرها و به جاده زدن بدون این‌که مقصد مشخصی داشته باشیم، کاهش‌یافته است، آمار (و تعداد ماشین‌های اطراف شما) نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها بیش از پیش برای تعطیلات و یا دیدن اقوام خود با ماشین سفر می‌کنند، البته بیشتر برای سفرهای تکراری با مسیر کوتاه این اتفاق می‌افتد. صادقانه، به دلیل افول خدمات‌دهی به مشتریان در سفرهای هوایی، تعداد زیادی از آمریکایی‌ها سفرهای زمینی را به هوایی ترجیح می‌دهند.

انتشار در ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸ - توسط دیاکو پرواز

کشور اسپانیا

کشوری زیبا،با بهترین تفریحات و جشن ها و بهترین رستوران ها

انتشار در ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳ - توسط دیاکو پرواز

آشنایی با شهر ورخویانسک سردترین شهر دنیا

روسیه منطقه‌ای است که از شهرهای دورافتاده و سرد زیادی تشکیل شده است. این کشور در مجاورت قطب شمال نیز شهری به نام ورخویانسک دارد که ۹ ماه کامل پوشیده از برف است.

انتشار در ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰ - توسط دیاکو پرواز

یک روز در جیپور، شهر صورتی هند

جیپور شهر صورتی و فوق العاده ی هند، شهر کاخ ها و دژها، شهر سنت ها و رسم و رسوم، شهر غذاهای راجستانی و میزبان یکی از بزرگترین جشنواره های کشور است. بهترین برنامه ی گردش یک روزه در این شهر را در ادامه ی مطلب بخوانید.

انتشار در ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵ - توسط دیاکو-سلامی

یک مهمانی به وسعت یک شهر در وارنا

اگر قصد سفر به وارنا را دارید، احتمالا در تابستان به آن جا سفر می کنید تا ساعت ها در ساحل حیرت انگیز آن حمام آفتاب بگیرید. اما وارنا دیدنی های بسیاری دارد. در این مطلب لیستی از فعالیت های جالب در پایتخت سواحل بلغارستان را می خوانید.

انتشار در ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳ - توسط دیاکو پرواز

سردترین شهر جهان کجاست؟

چرا کسانی هستند که حاضر هستند در سردترین شهر دنیا زندگی کنند؟ به یاکوتسک خوش آمدید. این شهر مرکز ایالت جمهوری یاقوتستان در روسیه است. این شهر، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای سیبری است. و با فاصله‌ی ۴۵۰ کیلومتری از مدار قطب شمال و با رکورد کم‌ترین دما، رسما سردترین شهر دنیا به‌حساب می‌آید که در فاصله‌ ۴۵۰ کیلومتری از مدار قطب شمال قرار دارد.

انتشار در ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱ - توسط دیاکو پرواز

چگونه یک روزه مکان های دیدنی وارنا را ببینیم؟

خط ساحلی زیبای کیپ کالیاکرا را با خرابه های روی صخره های سنگی سفید ببینید. در مزرعه ی حلزون کمی توقف کنید، کاخ بالچیک و صومعه ی قدیس آتاناسیوس را از قلم نیندازید.

انتشار در ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۴ - توسط دیاکو پرواز

بهترین بوتیک هتل های چهار شهر تاریخی ایران

وقتی به شهرهای تاریخی سفر می کنید، مطمئنا می خواهید در مدت اقامت در هتل به اندازه ی زمانی که بیرون از آن و در حال بازدید از موزه ها و مکان های باستانی هستید، لذت ببرید. در سال های اخیر و با افزایش تعداد گردشگر در ایران، بسیاری از خانه های تاریخی به بوتیک هتل تغییر کاربری داده اند. پس اگر قصد دارید به شهرهای تاریخی ایران سفر کنید، پیشنهادهای ما را بخوانید.

انتشار در ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۸ - توسط دیاکو-سلامی

چه کار کنیم که در سفرهای خارجی کشته یا اعدام نشیم

سفر برامون همیشه یادآور خاطرات خوبه، جاهای قشنگ مکان های دیدنی و ماجراجویی ولی خوب بعضی وقت ها اتفاقاتی رخ میده که فکر میکنیم فقط واسه بقیست، امروز قصد داریم سه مورد از اون اتفاقات رو باهاتون در میون بزاریم .

انتشار در ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۰ - توسط نگار قیلیچ لو