وبلاگ دیاکوپرواز


تجملاتی‌ترین رستوران‌ها در تفلیس

«شیک» و «تجملاتی» واژه‌ای است که ارتباط زیادی با گرجستان دارد. هیچ رستورانی با ستاره‌ی میشلین وجود ندارد، هیچ کُدی برای لباس پوشیدن وجود ندارد و تقریباً نیاز به رزرو کردن رستوران ندارید. اگرچه، همانند بسیاری دیگر از افراد، مکان‌هایی وجود دارند که بهترین‌ها را به شما ارائه می‌دهند. در اینجا به یک لیست کامل از این رستوران‌ها اشاره می‌کنیم.

انتشار در ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸ - توسط دیاکو پرواز

بهترین مراکز خرید استانبول (2)

آک‌مرکز (Akmerkez)-ایستینیه پارک (Istinye Park)-کانیون (Kanyon)-سیتی (City)-نیشانتاشی (Nişantaşı)-خیابان بغداد (Bağdat)-فروم استانبول ((Forum Istanbul-گالریا (Galleria)-متروسیتی (Metrocity)-زورلو سنتر (Zorlu center)-

انتشار در ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۴ - توسط دیاکو پرواز

بهترین مراکز خرید استانبول (1)

آک‌مرکز (Akmerkez)-ایستینیه پارک (Istinye Park)-کانیون (Kanyon)-سیتی (City)-نیشانتاشی (Nişantaşı)-خیابان بغداد (Bağdat)-فروم استانبول ((Forum Istanbul-گالریا (Galleria)-متروسیتی (Metrocity)-زورلو سنتر (Zorlu center)-

انتشار در ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰ - توسط دیاکو پرواز

10 تا از خوراکی‌های شیرین گرجستان

1-چورچخلا-2-کازیناکی-3-تکلاپی-4-پلاموشی-5-کاکلوچا-6-موربا-7-کورکوتی-8-کَدا-9-چیری-10-نازوکی 1-چورچخلا-2-کازیناکی-3-تکلاپی-4-پلاموشی-5-کاکلوچا-6-موربا-7-کورکوتی-8-کَدا-9-چیری-10-نازوکی

انتشار در ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱ - توسط دیاکو پرواز

فابریکا: احیاء منظره هنر شهری تفلیس!

فابریکا سالن عظیمی است که در یک کارخانه دوزندگی متعلق به عصر شوروی سابق قرار دارد و به فضایی چندمنظوره و قابل‌دسترسی برای عموم، تبدیل شده است. افراد محلی و گردشگران اجازه دارند که از این فضا به منظور ساخت، به اشتراک گذاری، بیان، همکاری، آموزش، ارتباطات اجتماعی، استراحت، و یا حتی خوابیدن، استفاده نمایند.

انتشار در ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱ - توسط دیاکو پرواز

مسیرهای پیاده‌روی شگفت‌انگیز و طبیعت خیره‌کننده در گرجستان؛ کازبگی

استپانسمیندا، مشهور به کازبگی، شهری کوچک در نزدیکی مرز روسیه در شمال شرقی گرجستان است. این مکان بیشتر به خاطر داشتن مسیرهای پیاده‌روی شگفت‌انگیز و طبیعت خیره‌کننده، یکی از پر بازدیدترین مکان‌ها در گرجستان به حساب می‌آید.

انتشار در ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱ - توسط دیاکو پرواز

چگونه از سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی در کشورهای مختلف در هنگام مسافرت استفاده کنیم؟

از سیستم زیرزمینی لندن گرفته تا متروی نیویورک و متروی پاریس-تقریباً همه شهرهای بزرگ جهان یک سیستم گسترده حمل‌ونقل عمومی دارند که به مردم بومی و بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد سریع و راحت در شهر سفر کنند. استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی یک راه بسیار راحت برای رفت‌وآمد در شهرها، لذت بردن از امکاناتی که در اختیار گذاشته شده و صرفه‌جویی در وقت است.

انتشار در ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۲ - توسط دیاکو پرواز

6 مورد از بهترین مسافرت‌های روزانه در اطراف استانبول

استانبول شهر بسیار شگفت‌انگیزی است، اما بعضاً به‌جایی می‌رسد که زمان آن فرارسیده تا از این شهر بزرگ، حتی فقط برای چند ساعت دور از جنب‌وجوش بزرگ‌ترین شهر ترکیه، گریخت. سفرهایی روزانه از استانبول راه خوبی برای این گریز است که به مسافرانش این اجازه را می‌دهد تا اطراف شهر و کشاورزان ترکیه‌ای را ببینند. بازدیدهایی از مساجد مهم، خرابه‌های قدیمی رومی، میدان‌های جنگ و بازارها همگی فهم مسافر را از این کشور متمایز افزون می‌کند.

انتشار در ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸ - توسط دیاکو پرواز

مناطق مدرن تفلیس!

اگر از مردم تفلیس بپرسید به شما خواهند گفت که این شهر برای مدتی طولانی یادآور یک قطعه جواهر ارزان‌قیمت بوده است که هیچ‌کس نمی‌خواسته آن را برای دومین بار استفاده نماید. اما ما با آن بزرگ شده‌ایم و در بلوک‌های سیمانی، و شیشه و فولاد، ریشه دوانده‌ایم. و همچون موش‌های شهری تکثیر گشته و در تمام جهات پراکنده شده‌ایم.

انتشار در ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰ - توسط دیاکو پرواز

ترکیه؛ سافرانبلو، شهر رؤیایی با جاذبه‌های تاریخی

سافرانبلو در منطقه‌ی دریای سیاه و در 200 کیلومتری جنوب آنکارا و 100 کیلومتری دریای سیاه قرار دارد و در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. سافرانبلو از جمله شهرهای تاریخی است که دارای تمدن طولانی بوده و حتی در کتاب ایلیاد هومر نیز از آن نام برده شده است.

انتشار در ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶ - توسط دیاکو پرواز