وبلاگ دیاکوپرواز


در مارماریس چه کارهایی می توان انجام داد؟

مارماریس یکی از مقاصد مهم گردشگری ترکیه، به فعالیت‌های تاریخی، اجتماعی و فرهنگی ای که ارائه می‌دهد و امکانات تفریحی بی نظیرش مشهور است. اینها هر روز از سفر شما را پر خواهند کرد! از آب‌های درخشان و سواحل با شن‌های سفید گرفته تا خرابه‌های شگفت‌انگیز، مارماریس را شهری متفاوت با شهرهای دیگر خواهید یافت.

انتشار در ۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳ - توسط دیاکو-محمدی

4 ماجراجویی برتر در گرجستان

گرجستان برای کسانی که عاشق ورزش‌های سنگین و ماجراجویی‌های مخاطره‌آمیز هستند پیشنهادهایی دارد. این چهار پیشنهاد برای کسانی است که طالب هیجان‌ هستند.

انتشار در ۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۹ - توسط دیاکو پرواز

زیباترین کشورهای جهان

هر کشوری چیزی برای ارایه به گردشگران دارد، مثل غذاهای محلی، معماری بی نظیر و ... . ولی زیبایی چیزی است که به سختی می توان اندازه گیری کرد. با این حال جذابیت منابع طبیعی و میراث جهانی یونسکو دو عاملی هستند که می توانند در این زمینه به ما کمک برسانند. بر این اساس 10 کشور زیبای جهان را معرفی می کنیم.

انتشار در ۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵ - توسط دیاکو-محمدی

مناسب ترین ریزورت های آنتالیا

آنتالیا نه تنها به خاطر مناظر مدیترانه ای خود معروق است که با خرابه های امپراطوری های باستانی پر شده، بلکه به ریزورت های لوکس ساحلی اش هم مشهور است. ولی کدام یک از این ریزورت ها برای شما مناسب تر است؟

انتشار در ۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵ - توسط دیاکو-محمدی

جالب ترین بازارهای ادویه فروشی دنیا

ادویه فروشی ها پنجره ای رو به تاریخ و فرهنگ یک منطقه هستند. بهترین ادویه فروشی های رنگارنگ، پر از عطر و زیبای سنتی سرتاسر جهان را در این مطلب ببینید.

انتشار در ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳ - توسط دیاکو-محمدی

4 ساحل تایلند که عاشقشان می شوید

تایلند صاحب سواحل فوق العاده ای است که نظیر آن ها در جهان کم پیدا می شود. از معروفترین های آنها یعنی پوکت تا سواحل پوشیده از نخل و خلوت. اینها بهترین سواحل تایلند هستند.

انتشار در ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۸ - توسط دیاکو-محمدی

کجا می توانیم بهترین استخرهای روی بام دبی را پیدا کنیم؟

دبی، شهری که در تمام طول سال آفتابی است، بهترین استخرهای روباز را در اختیار می گذارد. اما استخرهای روباز دبی یک فرق کوچک با دیگر شهرهای ساحلی دارد. این استخرها بر روی سقف برج ها قرار گرفته اند.

انتشار در ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷ - توسط دیاکو-محمدی

کیش، شهری که آن را باید برای آثار تاریخی ببینید

کیش، شهری که امروزه بسیار مدرن و تبدیل به یک منطقه ی آزاد تجاری شده است، یکی از شهرهای قدیمی ایران است که از آثار تاریخی و معماری ایرانی بی نصیب نمانده است. چهار نمونه از این آثار را می توانید در این مطلب ببینید.

انتشار در ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲ - توسط دیاکو-محمدی

در خرداد ماه به ارمنستان سفر کنید

تاریخ ارمنستان با هر جای دیگر متفاوت است. این کشور پر از کلیساها، صومعه ها و کاروانسراهای هزاره ی اول میلادی است. علاوه بر این، گذشته ی قله ی پوشیده از برف آرارات که در مرز ترکیه کشیده شده، تاریخ پرتلاطم هجوم ها، ستم ها و تجاوزهای کشور همسایه را بازگو می کند.

انتشار در ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷ - توسط دیاکو-محمدی

پلهای نمادین استانبول

زمانی که یک شهر توسط تنگه‌ای تقسیم می‌شود می‌توان چندین پل پیدا کرد که دو قسمت را به هم وصل می‌کند و تصویر چشم‌نوازی را به وجود می‌آورد. در استانبول قسمت‌های اروپایی و آسیایی همانند منطقه فاتح توسط پلها به‌هم متصل شده‌اند که نمایانگر شکل بصری شهر است.

انتشار در ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲ - توسط دیاکو-محمدی