آب انبار سنتی کیش

جاذبه گردشگری - در تور کیش - در تور ایران - ۶ اسفند ۱۳۹۸

آب انبار سنتی 

کیش جزیره ای زیبا و دیدنی در جنوب کشور در آب های مواج خلیج فارس است ! جزیره ای زیبا سرشار از اماکن دیدنی و جذاب که هر کدام با ویژگیهایی خاص و منحصر به فرد توریستان و گردشگران فراوانی را به خود جذب کرده . یکی از اماکن دیدن آی انبار سنتی است . این آب انبار ها در زمان گذشته یکی از روش های ذخیره ی آب بوده از این رو ساخت و طراحی آنها از روشهایی ویژه استفاده شده . این آب انبار زیبا در سال 1372 در جزیره کیش جهت نگهداری و جمع آوری آب های سطحی ساخته شده . 

لیست قیمت تور لحظه آخری کیش

 

مکانی دیدنی در شهر کیش

آب انبار دوقلو به همراه 5 بادگیر و دو گنبد به سبک معماری سنتی یزدی که به خنک کردن آب هم کمک فراوانی کرده !! روزنه های این آب انبار باعث شده تا در فصلهای گرم سال هوای هوای داخل آنها حتک بماند ، اما امروزه به دلیل اینکه آبی داخل این آب انبار نیست خنکی هوا کمتر احساس میشود . 

با توجه به ساخت و ساز های کیش و نابود شدن مسیر آب های سطحی این آب انبار ها کاربردی در شهر ندارد چرا که دستگاه های آب شیرین کن جای آنها را گرفته. شما قطعا با رفتن به این مکان و دیدن معماری زیبای آن یاد گذشته ها می افتید و همین موضوع امری جالب و دیدنی برای توریستان و گردشگران است . پی دیدن آن را از دست ندهید چرا که قطعا برایتان جالب خواهد بود . 

پیشنهاد میکنیم در سفر به جزیره ی زیبای کیش حتما از این آب انبار زیبا و دیدنی دیدن کنید . 

مکانی دیدنی در جزیره