آیا به دنبال صرف یک غذای اصیل گرجی در تفلیس هستید؟

راهنمای سفر - در تور تفلیس - در تور گرجستان - ۱۰ تیر ۱۳۹۶

چیزی که همیشه در گرجستان می‌توانید پیدا کنید، غذاهای منحصربه‌فرد و شگفت‌انگیز است. اگرچه غذاهای فوق‌العاده‌ی گرجستانی همه جا در تفلیس پیدا می‌شود، اما جستجو برای داشتن یک تجربه‌ی شام یا ناهار عالی می‌تواند دشوار و وقت‌گیر باشد. ما یک لیست از بهترین رستوران‌هایی که به ارائه‌ی غذاهای محلی می‌پردازند، تهیه کرده‌ایم که می‌توانید در این رستوران‌ها طعم شگفت‌انگیز غذاهای گرجستانی را امتحان کنید.

 

لیست قیمت تور ارزان گرجستان

 

کتو و کُته (Keto & Kote)

یکی از رستوران‌هایی است که اخیراً در یکی از محله‌های قدیمی تفلیس افتتاح شده، که پیدا کردن آن ممکن است کمی دشوار باشد. ساختمان آن خانه‌ای بوده است که به یک رستوران بزرگ تبدیل شده است که از فضای چوبی، بالکن و سرتیرهای چوبی و در کل، فضای گرجستانی قدیمی برخوردار است و از نظر معماری، طراحی داخلی آن ترکیبی از احساسات مدرنیته محسوب می‌شود. این رستوران از یک حیاط بزرگ برخوردار است که می‌توانید در آن به مشاهده‌ی منظره‌ی زیبایی از تفلیس بپردازید.

خب، غذای اینجا فوق‌العاده است! بدون امتحان کردن گِبجالیا و اِلارجی (Gebjalia & Elarji)، این رستوران را ترک نکنید. این‌ها غذاهای سنتی غرب گرجستان در منطقه‌ی سامگرلو (Samegrelo) هستند، که خانواده‌ی سرآشپز نیز اهل آنجا هستند. این رستوران همچنین شراب‌های خارجی و محلی متنوع و لیمونادهای خانگی با انواع بری‌ها را برای شما سِرو می‌کند.

این رستوران بسیار معروف است و جزو بهترین رستوران‌هایی است که در تفلیس وجود دارد. پیشنهاد می‌کنیم که قبل از رفتن به این رستوران صندلی خود را رزرو کنید چون معمولاً، به خصوص در زمان صرف شام بسیار شلوغ است.

 

تابلا

با وجود اینکه در اینجا قیمت‌ها کمی از حد معمول بیشتر است، اما "تابلا" یک مکان عالی برای غذا خوردن است. اگر به دنبال فضای گرجستانی سنتی و غذای خوشمزه‌ی گرجستانی هستید، همه چیز در اینجا برای شما درجه یک محسوب می‌شود. منوی این رستوران نسبتاً گسترده است و از ویژگی‌هایی مانند خدمات خوب، کارکنان مؤدب و فضای بسیار دلپذیر برخوردار است. "تابلا " در مرکز تفلیس قرار گرفته است و رفتن به این رستوران و پیدا کردن آن بسیار آسان است. همچنین می‌توانید به صورت آنلاین، غذای خود را سفارش دهید.

 

تاشره

 خیلی از رستوران‌ها در گرجستان به سرو کردن غذاهای محلی بدون در نظر گرفتن ویژگی‌های منحصر به فرد منطقه‌ای آن می‌پردازند. مردم "تاشره"، منطقه‌ی خود را به خوبی می‌شناسند! بهترین غذاها از "سامگرلو" (Samegrelo)، با کمک یک مادر "مگرلینی" (Megrelian) آماده می‌شوند، اما همزمان به یک روش بسیار کلاسیک سرو می‌شوند. نمی‌توانید چنین بشقاب غذایی را در رستوران دیگری پیدا کنید. "کِوری" (Kveri)، پنکیک‌هایی هستند که داخل آن‌ها پنیرهای مخصوص وجود دارد که تنها در بین خانواده‌های "مگرلین" تهیه می‌شود. و یا مثلاً می‌توانید در هر رستورانی، درخواست "پوچخولیا" (phuchkholia) کنید، مطمئن باشید که حداقل از شما می‌پرسند، این غذایی که می‌خواهید دقیقاً چیست؟

به "تاشره" بروید تا غذاهای بسیار نادر را امتحان کنید که واقعاً خوشمزه هستند. همین و بس! پس از صرف یک شام عالی، سعی کنید تا جایی برای خوردن پودینگ انگور سنتی یعنی "پِلاموشی" (pelamushi) و قهوه‌ای که روی شن دَم می‌کشد، نیز کنار بگذارید.

 

راچیس اوبانی (Rachis Ubani)

این رستوران در نزدیکی موزه‌ی مردم شناسی گرجستان قرار گرفته است، معماری این رستوران به عنوان میراث این موزه، به سبک گرجستانی قدیم محسوب می‌شود. مردم به "راچیس اوبانی" می‌آیند تا از منظره‌ی زیبایی که می‌توانند از تِراسی که با درختان مو پوشیده شده است، ببینند، لذت ببرند. غذای آن‌ها نسبتاً غذای سنتی گرجستان است، که واقعاً خوشمزه است و از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. برای دسر، نیز باید مربای گردو را امتحان کنید.

 

پاب کُلخِتی (kolkheti)

حتی افراد محلی هم نمی‌دانند که "خینکالی" با زرشک و گوشت خرد شده را می‌توان در اینجا پیدا کرد. منوی این رستوران به سِرو کردن غذاهای سنتی در کنار غذاهای اروپایی می‌پردازد که به طرز شگفت‌آوری متنوع هستند. غذاهای غربی که با مزه‌های گرجستانی همراه‌اند، همانند طراحی داخلی آن، قصد ندارد که احساس تجملاتی بودن یا گیرا بودن را به شما بدهد. هدف این رستوران این است که بتوانید فضای گرجستانی اصیل را تجربه کنید.

 

diyakoparvaz.com