استقبال از هیجان در بالی

راهنمای سفر - در تور بالی - در تور اندونزی - ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

مجمع الجزایر اندونزی با 4000 کیلومتر طول که از شرق به غرب کشیده شده و پوشیده از جنگل هستند، موقعیت های زیادی برای فعالیت های هیجان انگیز ایجاد می کنند. غواصی، قایق سواری، کوهنوردی، رفتینگ و تماشای حیات وحش از جمله این فعالیت ها هستند.

 

قایقرانی کایاک

قایقرانی در اندونزی را با پارو زدن در آل های زلال بالی و در جزایر راجا آمپات یعنی 2000 کیلومتر به سمت شمال شرقی شروع کنید. قایق ها به صورت ساعتی کرایه داده می شوند. پس می توانید تعدادی از جزایر پوشیده از درختان و تالاب های منحصر به فرد آن ها را ببینید.

 

غواصی

اندونزی با بیش از 17000 جزیره و هزاران ساحل ریز و درشت، بهترین مکان ها را برای پناه بردن به آب های گرم استوایی و غواصی در آن ها فراهم می کند. با غواصی در ساحل شرقی بالی می توانید لاشه ی کشتی آمریکایی لیبرتی را که مربوط به جنگ جهانی دوم است، 50 متر آن طرف تر ببینید. همچنین شانس دیدن لاک پشت ها و نهنگ ها را هم در این منطقه خواهید داشت.

اگر در زمینه ی غواصی تازه کار هستید، نگران نباشید. مدارس آموزش غواصی برای گردشگران در بالی دایر هستند. اما اگر به هیچ وجه دوست ندارید غواصی کنید و در عین حال نمی خواهید زیبایی های اعماق دریا را از دست بدهید، تورهای قایقرانی فراوانی وجود دارند که می توانید برای تماشای صخره های مرجانی آن ها را رزرو کنید.

 

کوهپیمایی

تنوع فراوان مناظر و فرهنگ ها در اندونزی، موقعیت های گردشگری فراوانی به وجود آورده است. به سوماترا بروید و جنگل ها و دریاچه های پارک ملی را ببینید. و یا به بلندترین قله ی جاوه (گونونگ سمرو با 3676 متر ارتفاع) صعود کنید. مجموعه ی تراس های برنج و معابد باستانی در اوبود نیز از دیگر پیشنهادها برای پیاده روی هستند.

 

موج سواری

اندونزی اخیرا به یکی از نقاط تمرکز موج سواران در دنیا تبدیل شده است. سواحل جنوبی بالی پر از مدارس موج سواری، خوابگاه های متنوع و مناظر زیباست. البته جزیره هایی مثل جاوه و سومباوه با درختان نخل و کلبه های کاهگلی جهت اقامت طولانی تر برای موج سواران مناسب تر هستند. جزیره ی منتاوای نیز پاتوق استرالیایی ها و برزیلی ها می باشد.

 

دوچرخه سواری

با سوار شدن بر روی یک دوچرخه و می توانید همپای محلی ها در روستاهای اندونزی گشت و گذار کنید. در اوبود از جاده های زیبا و از کنار معابد و یادبودهای تاریخی عبور خواهید کرد. اما در لووینا در شمال بالی می توانید به آبشارها نزدیک شوید. تماشای مناظر آتشفشانی در پولائو ساموسیر و معابد هندو در پرام بانان نیز خالی از لطف نیست.

 

رفتینگ

قایقرانی در آب های خروشان بالی پس از دوچرخه سواری بسیار لذتبخش خواهد بود. سرعت آب در این جا درجه 2 و درجه 3 است، اما در رود سیتاراک در جاوه به درجه 4 هم می رسد و هیجان فراوانی برایتات رقم خواهد زد.

 

تماشای حیات وحش

بزرگترین مارمولک جهان، پرندگان بی نظیر حیوانات دیگری همچون اورانگوتان و کرگدن، حیات وحش فوق العاده ی اندونزی را تشکیل می دهند. اما مهم تر از همه اژدهای کومودو است که با 3 متر طول و 100 کیلوگرم وزندر سواحل و جنگل های پارک ملی کومودو مشغول گشت زنی است.در تور ارزان بالی اورانگوتان ها را بیشتر در کرانه ی رود تانجونگ پوتینگ خواهید دید. به علاوه، فیل ها، پرندگان رنگارنگ، کوچکترین کرگدن دنیا و کانگوروی درختی در پارک ملی سوماترا قابل مشاهده هستند. 

 

diyakoparvaz.com