باروک، موسیقی و غذا؛ دو روز در وین

تور اتریش - در تور وین - در تور اتریش - ۲۵ تیر ۱۳۹۶

وین شهری است که برای دیدن گنجینه غنی فرهنگی و هنری آن شاید هفته ها زمان لازم داشته باشید. ولی اگر در تور اتریش فقط دو روز در اختیار دارید، چگونه می توانید از آن به بهترین نحو استفاده کنید؟
اهالی وین اصولا عجله نمی کنند. پس می توانید انتظار داشته باشید در این راهنمای سفر دو روزه، زمانی برای استراحت، کافه نشینی، گردش در پارک، خرید، پیاده روی و ترام سواری گنجانده شده باشد.

لیست قیمت تور اتریش

روز اول
صبح
روزتان را با کلاینر براونر (نوعی اسپرسو) در کافه سنترال، پاتوق فروید شروع کنید. با پیاده روی در اینره اشتات به تاریخ قدم بگذارید. به کلیسای جامع اشتفل (Steffl) می رسید. یک ساختمان گوتیک زیبا که نام اصلی آن سنت اشتفانز است. 343 پله ب داخل کلیسا شما را به نوک برج می رساند، جایی که منظره ای فوق العاده از تپه های دوردست انتظارتان را می کشد. سپس به آپارتمان های کایزر، خانه ی ملکه الیزابت بروید. اتاق های مجلل کاخ، جواهرات و تاج شاتز کامر، زمرد 2680 قیراطی کلمبیایی از جمله چیزهایی هستند که در این کاخ می توانید تماشا کنید.

بعد از ظهر
پیشنهاد می کنم در بیت زینگر ناهار بخورید. سوسیس و سیر این رستوران بسیار مشهور است. بعد از ناهار کمی در اینره اشتات وقت بگذرانید. اینجا پر از مدارس قدیمی، فروشگا های مختلف و بوتیک های عتیقه فروشی است. شاید موزه ی تاریخ هنر بهترین گزینه باشد. دو ساعت برای دیدن این موزه کافی است. به شرطی که از خیر بخش مصر و روم باستان در طبقه ی همکف بگذرید و به گالری عکس و نقاشی در طبقه ی اول بروید. همه ی نگاه ها در این طبقه معطوف به آثار پیتر بروخل جوزپه آرچیم بولدو است. اگر به هنر معاصر علاقه مند هستید، از طبقات بالاتر اجتناب کنید و به چهارراه موزه ها بروید. بهترین انتخاب ها موزه ی لئوپولدو و موزه ی MUMOK هستند. موزه ی لئوپولدو میزبان بزرگترین مجموعه آثار هنرمند اکسپرسیونیست، اگون شیله است.

شب
وقتی چراغ های وین روشن شد، میدان شوودن سوار ترام شوید تا شما را به بلوار قرن نوزدهمی رینگ ببرد. در مسیر ساختمان گوتیک راتهاوس و پارلمان نئوکلاسیک را خواهید دید. انتخاب من برای شام، رستوران دومبایزل است. غذاهای سنتی اتریش و شنیتسل های این رستوران زبانزد است.
دیگر وقت موسیقی است. حتی اگر اهل موسیقی نباشید، نمی توانید وین، شهر موتزارت و بتهوون را بدون رفتن به یک اپرا ترک کنید. بعضی از بهترین اجراها از هفته ها قبل پیش خرید می شوند. با این حال می توانید بلیت های لحظه آخری ارزان هم پیدا کنید.

روز دوم
صبح
صبحانه را در یک رستوران نزدیک دانوب بخورید. امروز وقت دیدن بل ودره است. کاخ های بالایی و پایینی توسط باغ ها و فواره ها به هم متصل شده اند. چون با کمبود وقت مواجهید. بهتر است فقط کاخ بالایی را ببینند که منزلگاه آثار نقاشی انرمند آرت نوو، گوستاو کیمت است. کاخ شون برون مقصد بعدی است. یک کاخ به سبک روکوکو که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده است. این کاخ نشان دهنده ی سبک زندگی هاپسبورگ است. باغ فرانسوی، 40 اتاق مجلل (از مجموع 1441 اتاق) و اتاق آینه بخش هایی از کاخ هستند که می توانید از آنها بازدید کنید. اتاق آینه همان اتاقی است که موتزارت 6 ساله در آن برای اولین بار برای ماریا ترزیا اجرا کرد.

بعد از ظهر
در مرکز خرید ناش مارکت انتخاب های زیادی دارید، از فلافل گرفته تا غذاهای دریایی در این مرکز خرید پیدا خواهید کرد. بعد از ناهار وقت مناسبی برای استراحت است. یک چهارراه بالاتر از ناش مارکت سمت چهارراه فرای هاوس یک محله ی فوق العاده پر از کافه ها و ورکشاپ های آشپزی قرار دارد. از غذاها و دسرهای خوشمزه با دیزاین عالی در این محله استفاده کنید و لذت ببرید.

شب
اگر حوصله دارید، به پراتر اشترن بروید و عکاسی کنید. در ضمن این شب آخر شما در وین است. پس یک شام عالی خاطره ی سفرتان را تکمیل می کند. رستوران اشتایره رک غذاهای ویژه ای مخصوص وجترین ها دارد. بعد از شام به طبقه ی 18ام سوفیتل بروید. کافه لافت با دیوارهای تمام شیشه، هم منظره ی بی نظیری دارد و هم شی آخر را در وین تکمیل می کند.

 

diyakoparvaz.com