برج ایفل پاریس

جاذبه گردشگری - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

برج ایفل پاریس 

پاریس شهری رویایی در کشور فرانسه است . شهری که از زبان شاعران و نویسندگان فراوانی به شکل یک رویا گفته شده . پاریس برای همه یک رویاست !! رویایی جذاب و زیبا . اگر بگوییم حسی به این شهر نداریم قطعا دروغ گفته ایم . فرهنگ ، هنر و معماری منحصر به فردی بناهای خارق العاده اش چنان زیبایی ای به شهر بخشیده که کمتر کسی میتواند منکر آن شود . شما با سفر به این شهر از گوشه گوشه ی آن نهایت لذت را خواهید یرد . یکی از دیدنی ترین ، معروف ترین و پرطرفدارترین بناهای این شهر برج زیبا و محبوب ایفل است ، بنایی که در رونمایی ابتدایی اش مورد توجه هیچ شخصی قرار نگرفت اما امروزه به عنوان پرطرفدارترین اماکن فرانسه از آن یاد میشود .

برج ایفل از محبوب ترین اماکن شهر پاریس

الکساندر گوستا معمار این بنای منحصر به فرد را بر عهده داشت . برج ایفل از 15 هزار قطعه ی فولادی ساخته شده ، این قطعات به وسیله ی 2.5 میلیون میخ به هم متصل شده و در کنار هم نگه داشته شده . مسبب این بنای جذاب و مبتکرانه شده . امروهز از نقاط مختلف جهان پا به این شهر میگذارند که فقط بتوانند برج ایفل را ببینند . 

برج ایفل برجی با ارتفاع 307 متر است که تا قبل از ساخته شدن امپایر اشیت بلندترین ساختمان جهان بود . آسانسوری در برج تعبیه شده که شما را به بالاترین قسمت برج میرساند . این طبقه در ارتفاع 57 متری قرار گرفته و 360 پله نیز دارد که از آنها نیز میتوان استغاده کرد اگر مایل باشید بالاتر بروید و در ارتفاع 115 متری قرار بگبربد باید 344 پله ی دیگر بالا بروید . هنگامی که به این قسمت برج رسیدید باید اطرافتان را تماشا کنید مناظری زیبا و هیجان انگیز که قطعا جذاب خواهد بود اما اگر بخواهید به بالاترین قسمت برج بروید باید 1665 پله بالا بروید . 

امر جالب درباره ی این برج اینجاست که برج ایفل از ابتدای ساختش تاکنون 18 بار رنگ شده !! شاید به نظرتان عدد چشم گیری نباشد اما برای هر بار رنگ کردن برج حدود 60 تن رنگ مورد نیاز است . از طرفی برج دارای 20 هزار لامپاست که هر شب هنگامی که هوا رو به تاریکی میرود این لامپها روشن میشود .

   برج ایفل پاریس از پرطرفدارترین اماکن در دنیا

شما هر جای شهر که باشید میتوانید به وسیله ی مترو ، قایق ، ماشین و یا دوچرخه خودتا را به این برج برسانید از طرفی پاریس شهری است که قوی ترین سیستم حمل و نقل را درون خود جای داده حتی شما این امکان را دارید که از هر جای شهر به صورت پیاده به سمت برج حرکت کنید . 

طبقه ی دوم برج رستورانی به نام ستاره ی میشلن وجود دارد که غذاهای لذیذ فرانسوی به بهترین نحو طبخ و سرو میکند . شما میتوانید هنگام غذا خوردن از پنجره های بلند و بزرگ رستوران به خیابان های اطراف نگاه کنید و از مناظر به هوراه غذایتان لذت ببرید . 

لازم به ذکر است هزینه ی رفتن به طبقه ی دوم برای بزرگسالان تا 10 یورو است . بلیط رفتن به طبقه ی سوم تا 16 یورو افزایش می یابد . در سفر به شهر رویایی و منحصر به فرد پاریس حتما از داخل برج دیدن کنید و از لحظه به لحظه ی سفرتان نهایت لذت را ببرید .