برج گالاتا در استانبول ترکیه

جاذبه گردشگری - در تور استانبول - در تور ترکیه - ۱۵ آذر ۱۳۹۶

برج گالاتا استانبول 

استانبول شهری مدرن و زیبا در کشور همسایه ترکیه است ! شهری یرشار از اماکن تاریخی ، فرهنگی و گردشگری فراوان که سالها طول میکشد اگر بخواهید از همه ی آن دیدن کنید . از طرفی بازار های این شهر نیز ویژگی های منحصر به فردی دارد . از جمله اجناسی ناب که در این مراکز خرید با قیمتی استثنایی به فروش میرسد به همبن دلیل است که سالیانه افراد بیشماری وارد این شهر میشوند ، عده ای برای خرید و عده ای دیگر برای بازدید از اماکن دیدنی وارد شهر استانبول میشوند . 

یکی از اماکنی که افراد بسیاری برای دیدن آن شوق فراوان دارند برج گالاتا است که آن را حدود 700 سال پیش بنا کردند ، بنابراین به سادگی میتوان فهمید که از اماکن بسیار قدیمی است !! در آن زمان این برج به نام مسیح با ارتفاع 67 متر ساخته شد که برای چندین سال متوالی جزء بلندترین برج های استانبول محسوب میشد . سال ها بعد به دستور امپراتور رم برجی دیگر در کنار این برج ساختند و بعد ها از آن برای رصدخانه استفاده شد و در نهایت در سال 1579 این رصد خانه را بستند . 

لیست قیمت تور ارزان و لحظه آخری استانبول

برج گالاتا استانبول یکی از جاذبه های دیدنی در شهر است

در اصل هدف از ساخت این برج نظارت بر حمل و نقل بر کشتی ها و شناسایی کشتی های دشمنان بود اما سال ها بعد این برج به عنوان زندان و دیده بانی شناخته شد ، در کل به سادگی میتوان گفت این برج 700 ساله شاهد داستان ها و وقایع فراوانی در شهر استانبول است و وقایع تلخ و شیرینی را در خود دیده و امروزه تبدیل به نمادی آشنا برای همه شده ! شما در طبقات انتهایی برج میتوانید دیدی وسیع و شگفت انگیز به کل شهر داشته باشید !! 

این برج در منطقه ی اوغلو قرار گرفته ، محله ای قدیمی که سرشار است از کافه های معروف خیابانی !! شما با رفتن به این محله میتوانید به چندین مکان توریستی از جمله برج گالاتا ، میدان تکسیم و خیابان استقلال بروید و از پیاده روی و خرید در خیابان استقلال لذت ببرید ! چرا که خیابان استقلال مملو است از فروشگاه های متنوع و متعدد !! میدان گالاتا در استانبول ترکیه مکانی ایده آل و جذاب برای توریستان است

پیشنهاد میکنیم در سفر به شهر زیبای استانبول حتما به این محله بروید تا بتوانید برج منحصر به فرد گالاتا و دیگر اماکن جذاب آن را ببینید .