بهترین بوتیک هتل های چهار شهر تاریخی ایران

راهنمای سفر - در تور شیراز - در تور ایران - ۱۲ آذر ۱۳۹۸

وقتی به شهرهای تاریخی سفر می کنید، مطمئنا می خواهید در مدت اقامت در هتل به اندازه ی زمانی که بیرون از آن و در حال بازدید از موزه ها و مکان های باستانی هستید، لذت ببرید. در سال های اخیر و با افزایش تعداد گردشگر در ایران، بسیاری از خانه های تاریخی به بوتیک هتل* تغییر کاربری داده اند. پس اگر قصد دارید به شهرهای تاریخی ایران سفر کنید، پیشنهادهای ما را بخوانید. 

 

1. کاشان، سرای عامری ها

این خانه ی مجلل قرن یازدهمی توسط فرماندار وقت کاشان ساخته شد، ولی اکنون تبدیل به یک بوتیک هتل مجلل با امکانات مدرن شده که هنوز هم حال و هوای سنتی خود را حفظ کرده است. وقتی صبح بیدار می شوید، نور آفتاب را می بینید که از شیشه های کارشده ی پنجره ها عبور می کند. داخل باغ ایرانی قدم بزنید، سپس زیر طاق آینه کاری بنشینید و چای بنوشید. 

 

2. شیراز، خانه فروغ الملک

این خانه ی بازسازی شده ی دوره ی قاجار که در یکی از قدیمی ترین میدان های شیراز واقع شده، دارای 18 اتاق جدید با ریزه کاری های معماری ایرانی است. ایوان ها، حیاط مرکزی، فواره ها و کاشیکاری های پر از ظرافت، استراحت پر از آرامشی را برایتان رقم می زند. همه ی این ها در حالی است که تنها 15 دقیقه با بازار وکیل فاصله دارید و موزه ی مشکین فام همسایه ی دیوار به دیوارتان است. 

 

3. اصفهان، خانه تاریخی بخردی

این خانه ی قرن دهمی، همین چند سال پیش توسط مرتضی بخردی بازسازی شد. امکانات رفاهی مدرن برای تامین آسایش در این هتل به کار رفته است. با این وجود، حس و حال سنتی آن همچنان حفظ شده است. هر یک از چهار سوییت این هتل، تجربه ای شاهانه با معماری دوره ی صفوی برایتان به ارمغان خواهد آورد. فرقی ندارد در سوییت رواق با طاق گچ کاری و شیشه های کارشده اقامت کنید یا در سوییت حجره با دیوارهای آجری و کاشیکاری های رنگی. در هر صورت شما تجربه ای فراموش نشدنی در این هتل خواهید داشت. 

 

4. یزد، هتل باغ مشیرالممالک

 این خانه ی قاجاری یکی از جاذبه های گردشگری یزد است که به شیوه ی سنتی ولی با تامین امکانات مدرن بازسازی شده است. علاوه بر این، رستوران هتل نیز یکی از معروف ترین رستوران های شهر است. کارکنان خوش برخورد و طوطی های رنگی که خوش آمدگویی می کنند، اقامت بی نظیری را برایتان رقم می زنند. 

 

* بوتیک هتل به آن دسته از هتل‌هایی گفته می‌شود که به خاطر خاص بودن سبک هنری و معماری خود شهره هستند. آنها معمولاً کوچکتر از گراندهتل‌ها بوده و لوکس بودن هدف اصلی آنها نیست؛ بلکه خود، هدف اصلی بازدید هستند.

diyakoparvaz.com