به مناسبت روز دختر: توصیه‌هایی درباره تنها سفر کردن

راهنمای سفر - ۲۴ دی ۱۳۹۸

اگر شما دخترید و اگر عاشق سفر کردن هستید، زمانی خواهد رسید که تصمیم می گیرید به تنهایی سفر کنید و همراهان خود را در خانه جای گذارید. تنها سفر کردن برای بعضی دخترها ممکن است ترسناک به نظر برسد، در این پست، به چند نکته هر چند ساده اما کاربردی اشاره می کنیم که با رعایت این نکات می توانید با آرامش از سفر خود لذت ببرید.

 1. انتخاب مقصد. اگر این اولین سفری هست که به تنهایی می خواهید شروع کنید، مقصدی را انتخاب کنید که امن باشد. تا حدی زبان آن را بلد باشید و فرهنگ تفاوت چندانی با فرهنگ خودتان نداشته باشد. در چنین جایی احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.
 2. قبل از شروع سفر درباره شهر، مکان هایی که می خواهید ببینید و نوع حمل و نقل تحقیق کنید. هتل خود را از قبل رزرو کنید و یا چند هتل مناسب در نظر داشته باشید که آنجا بتوانید سریع اسکان پیدا کنید.
 3. نقشه شهر مقصد را به صورت آفلاین روی موبایل خودتان ذخیره کنید. برای مواقعی که ممکن است شارژ تلفن همراهتان تمام شود بهتر است یک نقشه کاغذی هم همراهتان داشته باشید.
 4. قبل از شب به محل اسکان خود برسید. سعی کنید قبل از تاریک شدن هوا به هتل خود برسید و بعد از تاریک شدن هوا در خیابان با چمدان پرسه نزنید.
 5. اعتماد به نفس داشته باشید. شما به تنهایی تصمیم گرفتید تا تجربه فوق العاده ای داشته باشید. به خودتان اعتماد داشته باشید. اگر مشکلی پیش آمد یا آدرسی را نتوانستید پیدا کنید، آرامش خود را حفظ کنید و از افراد مطمئن محلی کمک بگیرید. شما قرار است از این سفر نهایت لذت را ببرید.
 6. شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید. تجربیات سفر خودتان رو با دوستانتان به اشتراک بزارید و از تجربیات کسانی که قبلا به این محل سفر کردند استفاده کنید.
 7. بدانید که گهگاهی ممکن است حس تنهایی کنید. این مسئله کاملا عادی هست. خودتان رو با تجربیات جدید سرگرم کنید. به کافه محلی سر بزنید و از شهر و فرهنگ جدید لذت ببرید.
 8. با افراد جدید آشنا شوید، با آنها گپ بزنید. افراد محلی می توانند به شما درباره شهر و فرهنگ آن توضیح دهند و شما درک بهتری از مکانی که در آن هستید، خواهید داشت.
 9. مثل یک شخص محلی لباس بپوشید و فکر کنید. همرنگ جماعت شدن در اینجا به شما حس آرامش و نامرئی شدن می دهد و شما می تونید با خیال راحت از سفرتان لذت ببرید.
 10. وقتی به مقصد می رسید، وسوسه خواهید شد که همه چیز را در مدت زمان کوتاهی که آنجا هستید ببینید. نیازی نیست خودتون را انقدر خسته کنید. یادتان باشد هدف از سفر کردن کسب تجربه های جدید هست نه فقط دیدن مکان های جدید.
 11. غذاهای محلی را فراموش نکنید. غذا بخشی از فرهنگ محسوب می شود، پس یادتان باشد همیشه غذاها و طعم های جدید را امتحان کنید. شجاع باشید.

به خاطر داشته باشید که با رعایت بعضی نکات ساده می توانید سفری عالی و فراموش نشدنی داشته باشید. سفرهای اول کمی برایتان نگران کننده خواهد بود اما به خودتان اطمینان داشته باشید، از دردسر فاصله بگیرید و از تجربه جدید زندگیتان لذت ببرید.