ترسناک ترین مسیرهای کوهنوردی دنیا

جاذبه گردشگری - در تور شانگهای - ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

اگر علاقه مند به کوهپیمایی و کوهنوردی باشید، می دانید که خطر و هیجان جزء جدایی ناپذیر کوهنوردی است. با این حال حرفه ای ها با آرامش از این خطرات عبور می کنند. در این مطلب با 10 کوه آشنا خواهید شد که صعود از آن ها هیجان فراوانی دارد.

 

1. هوآشان، چین

بهترین زمان سفر: نیمه اول سال

نگاه کردن به تصاویر این کوه، پای آدم را سست می کند. خطرناکترین کوهنوردی دنیا در همین کوه انجام می گیرد. دلیل آن هم چیزی نیست جز پله های پرشیب، شیب عمودی در برخی نقاط و مهم تر از همه پیاده راه چوبی میخ شده به کوه.

 

2. ال کامینیتو دل ری، اسپانیا

بهترین زمان سفر: کل سال

ال کامینیتو دل ری با مسیر پادشاه، دارای یک پیاده راه 1 متری است که چفت و بست محکمی هم به کوه ندارد. ضمنا در بعضی قسمت ها پیاده راه وجود ندارد و حتی مجبورید کمی صخره نوردی کنید. تنها چیزی که کمی خیالتان را راحت می کند، کابلی است که در طول مسیر وجود دارد و می توانید با طناب به آن متصل شوید تا امنیتتان تامین شود. البته در سال 2015 این مسیر بازسازی شد و امنیت آن به شکل قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرد.

 

3. کیه راگ، نروژ

بهترین زمان سفر: تابستان

یکی از زیباترین منظر دنیا در کوه کیه راگ است. کیه راگ بولتن، سنگی که میان دو صخره قرار گرفته، سوژه ی عکاسی خوبی است. در ضمن از هیجان رسیدن به این نقطه غافل نشوید.

 

4. هوآینا پیچو، پرو

بهترین زمان سفر: نیمه اول سال

این کوه دقیقا بعد از اینکا قرار گرفته، کوهی که بالا رفتن از آن یکی از سخت ترین و وحشتناک ترین کارهای دنیاست. اما خطر تازه بعد از عبور از این کوه شروع می شود. سنگ های لغزنده، ارتفاع ترسناک و صخره ی مستعد ریزش، تنها یک نام مناسب این کوهنوردی باقی می گذارند؛ کوهنوردی مرگ.

 

5. ویا فراتا، مرز ایتالیا و اتریش

بهترین زمان سفر: کل سال

ویا فراتا یا جاده ی آهنی، دارای نردبان ها و کابل های فلزی است که اکثرشان در طول جنگ جهانی اول ساخته شده اند.

 

6. کینابالو، مالزی

بهترین زمان سفر: نیمه اول سال

بلندترین صعود در نوع خود. به قله ی این کوه صعود کنید تا مناظر زیبایی را از بلندترین نقطه ی مالزی تماشا کنید.

 

7. اوناک ایگاک، اسکاتلند

بهترین زمان سفر: کل سال

با کوهنوردی در این کوه، از مسیرهایی عبور خواهید کرد که پرتگاهی و صعب العبور خواهند بود و هیجان زیادی به همراه دارند. گرچه لبه های باریک و پرتگاه مانند در این کوه کم نیستند، اما نیازی هم به طناب و تامین امنیت با کابل های ایمنی نیست.

 

8. ترول تونگا، نروژ

بهترین زمان سفر: تابستان

احتمالا یکی از مشهورترین نقاط نروژ، ترول تونگا است. بخشی از این کوه که به صورت افقی از صخره بیرون زده، هر کسی را مقهور خود می کند.

 

9. دراکنز برگ، آفریقای جنوبی

بهترین زمان سفر: بهار

دو نردبان سست و ارزان، کوهنوردان را به لبه ی پرتگاه مانند این کوه با دید عالی می رساند.

 

10. پارک ملی واترتن، کانادا

بهترین زمان سفر: نیمه اول سال

با صعود از کوه های این پارک، علاوه بر تماشای آبشارها و مناظر رشک برانگیز، ورزش هم خواهید کرد. چرا که عبور از برخی نقاط بسیار سخت است و شما را به فعالیت فراوان وامی دارد.

 

diyakoparvaz.com