جالب ترین بازارهای ادویه فروشی دنیا

تور لحظه آخری استانبول - در تور استانبول - در تور ترکیه - ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

ادویه فروشی ها پنجره ای رو به تاریخ و فرهنگ یک منطقه هستند. جالب اینجاست که بهترین ادویه فروشی های دنیا در منطقه ی هند، خاورمیانه و شمال آفریقا پیدا می شوند. ادویه فروشی های رنگارنگ، پر از عطر و زیبای سنتی را در زیر ببینید. 

 

لیست قیمت تور ارزان و لحظه آخری استانبول

خاری بائولی، دهلی 

خاری بائولی که در نزدیکی قلعه سرخ واقع شده، بزرگترین بازار عمده فروشی ادویه در آسیا است. در غرفه های این بازار قرن شانزدهمی می توانید ادویه جات، آجیل و میوه خشک از شمال هند و افغانستان پیدا کنید. اینجا هر چیزی از زغال اخته و خویا (شیر خشکی که در پخت کیک و دسر استفاده می شود) گرفته تا زردچوبه و مورد یافت می شود. کوچه های این بازار باریک هستند و مردم سریع راه می روند. پس مراقب باشید و چرت نزنید! 

 

سوق ادویه، دبی

مناظر شهری مدرن دبی با ریشه ی خاور میانه ای آن غریب است. ولی سوق ادویه ی آن با ظاهری کاملا سنتی از این قاعده مستثنی است. هوای این بازار پر از عطر میخک، زیره، هل، زردچوبه، فلفل، زعفران و جوز هندی است. هنگام خرید به یاد داشته باشید که باید برای قیمت چانه بزنید. تور ارزان و لحظه آخری دبی را از یاد نبرید!

 

بازار مصری ها، استانبول

بازار مصری ها بهترین مکان برای خرید ادویه جات در ترکیه و شاید حتی در خاورمیانه است. این بازار که در سال 1660 در کنار مسجد جدید ساخته شده، به این دلیل به بازار مصری معروف شده که اکثر اجناس آن از مصر وارد می شود. امروزه این بازار مرکز اصلی فروش ادویه در استانبول است. در 86 فروشگاه این بازار، همه چیز از گرم مصالح (ترکیب ادویه های برشته و ساییده شده ی هندی) تا دانه ی فلفل سبز می توانید پیدا کنید. به علاوه می توانید ترکیبات مختلف گیاهان و چای ها را پیدا کنید.

 

بازار بزرگ تهران 

حسن ختام این مطلب، ادویه فروشی های بازار تهران است. بازار بزرگ تهران مثل یک شبکه ی دلهره آور است، به خصوص وقتی زمان دیر می گذرد و کسب و کار آشفته می شود. گرچه بازار فرش فروش ها و مساجد بازار پر از زیبایی و جذابیت هستند، این بازار ادویه فروشی بازار است که بیش از همه وسوسه انگیز است. می توانید ادویه جات، آجیل و میوه های خشک را کیلویی و یا در بسته بندی خریداری کنید. 

 

diyakoparvaz.com