درخت لور کیش

جاذبه گردشگری - در تور کیش - در تور ایران - ۵ آذر ۱۳۹۸

درخت لور کیش 

لور از گونه های کمیاب در جهان است . درختی از خانواده ی انجیر با برگ های بیضی شکل . شیره ی این درخت به رنگ سفید است و پوسته تنه اش صاف و خاکستری . میوه ی این نوع درخت قرمز رنگ است و ریشه های هوایی دارد . این درخت در شهرهای جنوبی از جمله قشم ، کیش ، چابهار و بندر عباس به وفور دیده میشود . ناگفته نماند عمر قدیمی ترین این نوع درخت حدودا 100 سال است که در کیش موجود است . این درختان اول تنه هستند و به تدریج با رشد به سمت زمین آویزان میشوند و سپس پس از مدتی در آن فرو میروند و نهایتا به تنه تبدیل میشوند . 

درختی زیبا و مقدس در جزیره ی کیش

علاوه بر زیبایی عده ای این درختان را مقدس میدانند از این رو نخ ها و پارچه هایی را جهت گره گشایی از مشکلاتشان به این درخت گره میزنند . این درخت در جزیره ی توریستی تفریحی کیش همجوار با دو جاذبه ی ارزشمند قرار گرفته ، یکی شهر تاریخی جزیره و دیگری آب انبار معروف کیش . 
درختان لور در دوره های ایلخانی و تیموری به جزیره آورده شد . مسیر این درختان از هند و چین به ایران بوده و بیش از 90 درصد آن در مناطق کهن سال و قدیمی کیش کاشته شده است . 

درختی زیبا و سبز  در جزیره ی کیش

از امکانات موجود در اطراف این درختان در جزیره ی کیش میتوان به محیط سرسبز با مناظر دل انگیز ، آلاچیق ها ، مسیر پیاده روی ، باربیکیو و صندلی هایی با طراحی مدرن اشاره کرد . 

اگر مسافر جزیره ی زیبای کیش هستید حتما از این درخت زیبا و ناب دیدن کنید قطعا از  تماشای آن لذت خواهید برد پس فرصت را از دست ندهید . 

منیع : خبر