در خرداد ماه به ارمنستان سفر کنید

راهنمای سفر - در تور ایروان - ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

تاریخ ارمنستان با هر جای دیگر متفاوت است. این کشور پر از کلیساها، صومعه ها و کاروانسراهای هزاره ی اول میلادی است و حتی آثار تاریخی 7000 ساله همچون کاراهونج دارد. علاوه بر این، گذشته ی کوههای قفقاز با قله ی پوشیده از برف آرارات که در مرز ترکیه کشیده شده، تاریخ پرتلاطم هجوم ها، ستم ها و تجاوزهای کشور همسایه را بازگو می کند.

لیست قیمت تور ارزان گرجستان

 

 

آب و هوا بعد از زمستانی سرد و سخت، در خردادماه به ملایم ترین شکل خود می رسد و حتی گاه تا 30 درجه سانتیگراد گرم می شود. به طور کلی ارمنستان در بهار هوای دلچسبی دارد. ضمنا می توانید در این فصل از طبیعت زیبا و گل های وحشی در این منطقه لذت ببرید. هوا در تابستان ممکن است تا 40 درجه سانتیگراد افزایش پیدا می کند. اما در پاییز رو به خنکی می گذارد و در نهایت در زمستان به شدت سرد می شود. 

 

 

از فرهنگ کافه ای پایتخت تا روستای خندروسک و صومعه های روی تپه مثل تاتف و نوراوانک، تنوع و تفاوت ارمنستان مسحورکننده، مشهود است. برنامه ی پیشنهادی ما برای سفر به ارمنستان به شرح زیر است. به صورت هوایی به ایروان بروید. سپس به سمت جنوب، یعنی خور ویراپ، نوراوانک، تاتف و کاراهونج حرکت کنید. راهتان را به سمت دریاچه ی سوان کج کنید. در میان راه کوههای خاچکارس را خواهید دید. بعد به جنگل های دلیجان می رسید. البته بعضی از بازدیدکنندگان به سمت شمال می روند تا گرجستان را ببینند. 

 

 

قره باغ کوهستانی که منطقه ای با میراث ارمنی ولی محصور در خاک آذربایجان است، می تواند حسن ختامی برای بازدید از ارمنستان باشد. هر چند بهتر است وضعیت امنیت منطقه را از قبل بررسی کنید. 

 

diyakoparvaz.com