در فرودگاه دبی توقف دارید؟ می توانید این کارها را انجام دهید

تور ارزان دبی - در تور دبی - در تور امارات - ۴ آذر ۱۳۹۸

فرودگاه بین المللی دبی (DXB) سالانه میزبان 79 میلیون مسافر است. مسافران ایرانی زیادی نیز برای سفرهای مختلف در این فرودگاه توقف می کنند. فرودگاه دبی به شلوغ ترین فرودگاه در حال رشد جهان تبدیل شده است. اما کسانی که بیش از 4-5 ساعت در دبی توقف دارند، بهتر است چمدان هایشان را در لاکر بگذارند و به داخل شهر بروند. اگر شما هم در این فرودگاه توقف کوتاهی دارید، این کارها را می توانید انجام دهید.
فرودگاه دبی به شلوغ ترین فرودگاه در حال رشد جهان تبدیل شده است. اما کسانی که بیش از 4-5 ساعت در دبی توقف دارند، بهتر است چندان هایشان را در لاکر بگذارند و به داخل شهر بروند.

 

لیست قیمت ارزان ترین تور دبی نوروز 97

درفرودگاه 

1. ویژگی ها

فرودگاه دارای 3 ترمینال است. از این میان ترمینال شماره 3 یک ترمینال جدید و لوکس است. می توانید از اسپای فرودگاه با امکانات ماساژ استفاده کنید. در وقت نماز می توانید در یکی از نمازخانه های فرودگاه نماز بخوانید. غیرمسلمان ها هم می توانند در باغ های ذن مدیتیشن کنند.

 

2. انبار چمدان

بسته به اندازه ی چمدانتان باید بین 20 تا 25 درهم برای نگهداری چمدان ها تا حداکثر 12 ساعت بپردازید.

3. غذا

80 رستوران و فست فود در فرودگاه دبی وجود دارد. sweet chain بلژیکی و غذاهای ارگانیک فرانسوی در boulangerie از جمله انتخاب های موجود هستند. اما اگر انتظار بیشتر از این ها را دارید، خانه خاویار و غذاهای دریایی ترمینال 3 یا موئت اند چاندون بار سایر گزینه ها هستند. رستوران بریتانیایی جیراف با منوی متنوع فست فود، ساندویچ و باربیکیو نیز یکی از انتخاب ها است.

 

4. خرید

در فروشگاه بدون مالیات (duty free) ترمینال 3 هر جور برند خارجی را می توانید پیدا کنید. و نکته ی جالب اینجاست که 24 ساعته در هفت روز هفته باز است. ساعت، عینک و چمدان با برندهای جهانی مثل رولکس و برایتلینگ را از این جا بخرید.

 

اگر نصف روز یا یک روز کامل توقف دارید

به مرکز شهر بروید. برج خلیفه، دبی مال و دبی مارینا را ببینید. می توانید با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی دبی به راحتی رفت و آمد کنید. اگر به برج خلیفه می روید، از آب نمای دبی هم دیدن کنید. تماشای این آب نما بیشتر از 5 دقیقه از شما وقت نمی گیرد. در آخر در نظر داشته باشید که اگر کمتر از 8 ساعت توقف دارید، در مرکز شهر زیاد وقت نگذرانید. زیرا بازدید از شهر به اضافه ی ترافیک شدید ممکن است شما را از پرواز بعدیتان بازدارد.

 

diyakoparvaz.com