در پکن چه غذایی بخوریم؟

دانستنی ها - در تور پکن - ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

استیک مغولی، خرچنگ با چیلی و پیاز سرخ شده ی شیرین با نان لواش چینی. پکن بهترین طعم های چین را به اضافه ی سورپرایزهای خودش عرضه می کند. غذاهای پکن را به قوت ساکنانش خواهید یافت که از سویا، چیلی، سیر و هرچه که طعم غذا را اغراق آمیز می کند، دریغ نمی کنند. برنج در جنوب درشت است، جایی که در دمای معتدل رشد می کند. ولی پایتخت چین در منطقه ی سرد شمالی است که گندم در آن رشد می کند و غذاهایی مانند کوفته و نودل غذای اصلی مردم در دمای زیر صفر درجه است. پایتخت چین را بدون امتحان کردن این غذاها ترک نکنید.

 

اردک کبابی پکینگ

مشهورترین غذای پکن، اردک کبابی پکینگ، برشته ولی آبدار است و به صورت تکه تکه سرو می شود. پن کیک هایی هم به شما داده می شود که تکه های اردک را در آن می گذارید و کنارش هم لوبیای له شده، خیار و پیاز سرو می شود. اردک پکینگ اولین بار در کتاب آشپزی سلطنتی طی پادشاهی یوآن (قرن 13) معرفی شده، ولی تا اوایل قرن 20 معروف نشد، زمانی که سرآشپزان پیشین سلطنتی شروع به باز کردن رستورانهای اردک کبابی بیرون از دیوار کاخ کردند.

کوفته (جیائوزی)

کوفته ها یک پوسته ی گندمی لذیذ دور میگو یا خرچنگ گرم دارند. محتویات غافلگیرکننده ی دیگر آن شامل ذرت شیرین و سیب زمینی هندی است. به علاوه کوفته ی کامل شامل پودر فندق یا سیر می باشد. کوفته های هلالی به صورت بخارپز، سرخ شده یا در سوپ سرو می شود. از چاپستیک هم استفاده کنید. روی میز، برنح سیاه، روغن زیتون و چیلی دودی برای اضافه کردن به غذا خواهید یافت. آماده ی طعم شگفت انگیز کوفته ی آبدار باشید.

نودل ژاجیانگ

نودل های سفید، سفت و آبکش شده که رویشان گوشت خوک خرد شده ریخته می شود، در سس سویای دودی مزه دار می شوند. برای متعادل کردن طعم نمکی سس آن، سبزیجات در کنارش سرو می شود. (خیار، تربچه و جوانه ی گندم) مشتاقانه خورشت را کنار خواهید زد تا به نودل برسید و طعم آن را بچشید. در ورژن سبزیجات این غذا، به جای گوشت، توفو می ریزند.

دست پخت سلطنتی پکن

مثل امپراتورهای پادشاهی کینگ و درباریانشان غذا بخورید، با اسم های جالبشان مثل "بودا روی دیوار می پرد"، "حکایات اخلاقی" و... . غذاهای عجیب و جالب چینی را امتحان کنید. ( اسکالوپ، صدف، بامبو و جینسینگ) هر رستوران بر اساس اصالتش دارای شیوه ی پخت مختص خود است. این غذاهای معروف به شکلی موشکافانه آماده می شوند. مثلا میگوی عسلی آبدار که در اجاق سنگی به آرامی پخته می شوند تا جایی که پوستشان ترد می شود، ولی همچنان در دهان آب می شوند. غذاهای سلطنتی ممکن است گران باشند ولی ارزش خرج کردن را برای تجربه ی جو تاریخی و البته چشیدن طعم محتویات تازه ی درون ظروف چینی دارند.

نان لواش چینی (بینگ)

نان لواش تست شده به شکل های مختلفی وجود دارد و یکی از غذاهای خوشمزه ی خیابانی است. معمول ترین بینگ ها شامل موارد زیر است:

کنگ یوبینگ

یک قرص نان کرپ مانند با پیاز. بافت خمیر، پوسته پوسته و پیچیده است. کل محتویات به شکلی سرخ می شود که طعم پیاز را به خوبی نشان دهد. آن را به تکه های مساوی تقسیم کنید. آن وقت متوجه خواهید شد که چرا بعضی ها ادعا می کنند ایده ی پیتزای ایتالیایی از این نان لواش های کوچک آمده است.

شیان بینگ

شیرینی سرخ شده در تابه، پوسته ی طلایی، نازک و برشته دارد که با گوشت و پیاز پر شده است.

جیان بینگ

خمیر بزرگ کرپ مانند که در یک پاکت داغ ترد پیچیده شده است. این صبحانه ی 2000 ساله در یک بشقاب داغ پخته می شود و با چیلی، سیر، سویا، تخم مرغ، پیاز و گشنیز پر می شود.

سیخ باربکیو (چوآنر)

پکن سیخ کباب چینی-اسلامی را از شین چیانگ گرفته و آن را توسعه داده است. حالا همه چیز می تواند به سیخ کشیده شود و در غرفه های خیابانی به صورت اسپایسی و غیر از آن کباب شود. دود شیرینی که از میگوهای کباب شده روی زغال بلند می شود، واقعا وسوسه کننده است. می توانید قارچ، مرغ یا گوشت چرب هم بگیرید. ولی شما در پکن هستید و چراغ های چشمک زن مغازه ها شما را قانع می کندکه کوسه ی اسپایسی، مار، ستاره دریایی یا اسب آبی امتحان کنید.

ظرف داغ گوشت بره (شوآن یانگرو)

این سوپ در ظرف مسی و سر میز شما با سبزیجات و گوشت تازه پخته می شود. سبزیجات و گوشتی را که می خواهید در سوپتان باشد، انتخاب کنید و خودتان آن را سر میز بپزید. می توانید قارچ و نودل هم به آن اضافه کنید.

شیرسویای ماش (دوژی)

یا عاشقش می شوید یا متنفر. یکی از طعم های تک و مشهور پکن، یک نوشیدنی خاکستری –سبز است که محلی ها از دوره ی پادشاهی لیائو (قرن 10) به تحسین آن پرداخته اند. شیرسویای ماش، ترشی ملایمی دارد و مثل شیرسویای معمولی شیرین نیست. پکنی ها  می گویند دوژی –که سرشار از پروتئین و فیبر است- باعث خنکی در تابستان و گرم شدن در زمستان می شود.

خرچنگ اسپایسی (ماشیائو)

هیچ چیز دراماتیک تر از این نیست که یک گارسون سینی خرچنگ های نارنجی مزه دار شده با چیلی و فلفل معطر را روی میز شما بگذارد. البته دستکشی هم به شما می دهند تا پوسته ی سخت خرچنگ را بکنید و به گوشت لذیذ آن برسید.

 

Phillip Tang