راهنمای سفر به سنگاپور

راهنمای سفر - در تور سنگاپور - در تور سنگاپور - ۱۷ آذر ۱۳۹۵

 

دانستنی های کشور سنگاپور:

پیش شماره: +۶۵

واحد پول: دلار سنگاپور

زبان رایج: انگلیسی و مالایی

شهرهای مهم: سنگاپور

اختلاف ساعت با ایران: +۴:۳۰

سنگاپور:

جمهوری سنگاپور کشور- شهری که در جنوب شبه جزیره ی مالایا واقع شده و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیاست. اسم انگلیسی سنگاپور از مالایی singapura(سنسکریت : شهر شیر) گرفته شده. سنگاپور قبل از حضور اروپایی ها در منطقه، فقط منطقه ی ماهیگیری مالایی در ریزشگاه رودخانه ی سنگاپور بود. امروزه سنگاپور یک کشور ثروتمند و مدرن و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است.

کشورهای همسایه سنگاپور:

سنگاپور در شمال خط استوا قرار دارد و تنها همسایه های آن مالزی و اندونزی هستند.

مذهب مردم سنگاپور:

سنگاپور یک کشور چند مذهبی است.طبق آمار ۴۴.۲٪ پیرو مذاهب بودایی و تائو هستند. ۱۸.۳٪ مسیحی، ۱۴.۷٪ مسلمان، ۵.۱٪ هندو و حدود ۰.۷٪ پیرو ادیان دیگر و ۱۷٪ از مردم سنگاپور پیرو هیچ مذهبی نیستند.

آب و هوای سنگاپور:

سنگاپور به دلیل قرار گرفتن در منطقه ی گرم و مرطوب و نزدیکی با استوا آب و هوایی گرم و زمینی حاصل خیز دارد. اکثر صبح ها در سنگاپور شبنم صبحگاهی همه جا را فرا میگیرد و هرچه به سمت ظهر پیش می روددرصد رطوبت هوا کمتر می شود.

زبان مردم سنگاپور:

در سنگاپور چهار زبان انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل به عنوان زبان های رسمی شناخته می شوند. اما در مجموع ساکنان این کشور به بیست زبان مختلف حرف می زنندکه نشاندهنده ی تنوع گسترده زبانی و فرهنگی در سنگاپور است.

بهترین زمان سفر به سنگاپور:

 کشور سنگاپور هرسال جشن ها و فستیوال های با شکوهی برگزار میکنه اگه به سنگاپور سفر می کنید بهتر است سفرتون با یکی ازین رویداد ها همزمان باشه. تای پوسام یک جشن دیدنی است که حوالی بهمن ماه برگزار میشه اگه خرید یا خوردن و آشامیدن هدف های اصلی شما هستند، فروردین فصل فستیوال غذای سنگاپور و تیر ماه حراج بزرگ سنگاپور است.

تعطیلات رسمی سنگاپور:

۱ ژانویه: آغاز سال نو مسیحیان

۱ می: روز کارگر

۹ آگوست: روز ملی سنگاپور

۲۵ دسامبر: روز کریسمس

غذاهای معروف سنگاپور:

teochew-style bak chor mee ( مخلوطی از نودل زرد و گوشت کبابی)

satay bee hoom (گوشت کبابی در سس بادام زمینی همراه کیک ماهی)

lor mee (نودل همراه میگو و ماهی و گوشت)

yuseng (قطعات ماهی خام همراه با آجیل و تربچه با ادویه زیاد)