راهنمای سفر به هند

راهنمای سفر - در تور آگرا - در تور هندوستان - ۵ آبان ۱۳۹۵

دانستنی هایی راجع به هند:

پیش شماره: +91

زبان رایج: هندی

واحد پولی: روپیه

شهرهای مهم: بمبئی، دهلی، آگرا، جیپور، گوآ

اخلاف ساعت با ایران: 2:00+

هندوستان:
هندوستان کشور پهناوری در جنوب آسیاست که تاریخ و فرهنگ این سرزمین به 3000 سال قبل از میلاد می رسد.هند سرزمین نژادها، زبان ها، آیین ها و فرهنگ های گوناگون است. هند بیش از سی و پنج شهر بزرگ با جمعیت بالای یک میلیون نفر دارد و بعد از کشور چین، هند دومین کشور پرجمعیت در دنیاست.


همسایه های هند:
هند از سمت شمال با چین، بوتان، نپال و تبت و از شمال باختری با پاکستان از شمال خاوری با برمه و بنگلادش همسایه است. همچنین هند ازباختر با دریای عرب، از خاور با خلیج بنگال و از جنوب نیز با اقیانوس هند مرز آبی دارد.


زبان مردم هند:
در هند صدها زبان و هزاران گویش و لهجه وجود دارد علاوه ر دو زبان هندی و انگلیسی که در قانون اساسی هند به عنوان دو زبان رسمی اعلام شده است 22 زبان دیگر در یک یا چند ایالت موقعیت زبان رسمی دارد. همچنین طی 800 سال تسلط فارسی زبانان بر هند این کشور از فرهنگ و زبان فارسی تاثیر زیادی پذیرفته و زبان فارسی پیش از آنکه هند مستعمره انگلستان شود، دومین زبان رسمی این کشور و زبان فرهنگی و علمی به شمار می رفت.


مذهب مردم هند:
هند مهد ادیان مختلف و فرقه های مذهبی گوناگون است بطوریکه حدود 80.5% مردم پیرو آیین هندو و حدود 13.4% مسلمان وبیش از 2.3% مسیحی و 1.9% سیک هستند . با اینکه هند زادگاه آیین بودا بوده است اما در حال حاضر 0.8% بودایی دارد. علاوه بر آن پیروان آیین جینیسم 0.8% هستند. و مجموع پیروان دین زردتشت، یهودی، بهایی وسایر مذهب ها حدود 0.4% هستند.


آب و هوای کشور هند:
آب و هوای هند رو تقریبا میشه به سه فصل تقسیم کرد: فصل گرم، فصل مرطوب، فصل سرد. در فصل سرد تقریبا بهترین آب و هوای هند را می توان دید در فصل های گرم دما آنقدر بالا میرود که گاهی گرمای هوا غیر قابل تحمل می شود. و در فصل مرطوب که از ماه می شروع میشه باران های سیل آسا شروع به باریدن می کنند. البته باران های موسومی یک دفعه از راه نمی رسند بلکه آسمان کمی زودتر چندتا هشدار درست و حسابی از این بابت می دهند. 


بهترین زمان سفر به هند:
حرف اول در انتخاب زمان سفر به هند را آب و هوایش می زند. آب و هوای شمال کشور هم با آب و هوای جنوب آن زمین تا آسمان فرق دارد . به صورت کلی بهترین آب و هوای هند را در فصل سرد می توان دید که از ماه نوامبر تا اواسط فوریه در تمام کشور برقرار است. علاوه بر آب و هوا زمان برپایی جشنواره ها و رویداد ها هم نقش مهمی در انتخاب زمان سفر به هند ایفا میکنند. با کم شدن باران های موسومی حول و حوش ماه اکتبر و با خنک تر شدن هوا گردشگران به سمت هند سرازیر می شوند.

 

تعطیلات رسمی هندوستان:

26 ژانویه: روز جمهوری هند

15 اوت: روز استقلال هند از بریتانیا

2 اکتبر: گاندی جایانتی ( زادروز مهاتما گاندی)

و با توجه به زیاد بودن ادیان مختلف روز های مذهبی ادیان نیز تعطیلی رسمی محسوب می شوند.

 

غذاهای معروف هند:

تیکامسالا (tikka masala)

روگان جوش (Rogan josh)

مرغ تنوری (tandoori chicken)

بریانی حیدرآبادی (Hyderabadi-Dum-Chicken-Biryani)

ماسالادوسا (Masala-Dosa)

برگر سبزیجات (Aloo Tikki)

یک نوع اسنک هندی (vegetable pokara)

یک نوع کاری (Navratan Korma)

پلونخود (Corn Pulao)

بریانی گوشت (Lamb biryani)