راهنمای سفر به کیش

راهنمای سفر - ۳ آذر ۱۳۹۸

راهنمای سفر به کیش

کیش جزیره ای توریستی در جنوب کشور ایران میان آب های پرتلاطم خلیج همیشه فارس است . این جزیره مقصد بسیاری از مسافرینی است که برای تعطیلات به دنبال مکانی دنج و ایده آل هستند .

آب های زلال و شفاف ، مراکز خرید لوکس و شیک ، هتل های مجلل و مدرن و صدها ویژگی خاص دیگر به منحصر به فرد شدن این جزیره کمک شایانی کرده اند .

وضعیت آب و هوایی کیش

کیش در جنوبی ترین قسمت کشور قرار گرفته از این رو آب و هوایی گرم دارد . حتی زمستان هم بارشی درش دیده نشده . فصل پائیز تا اواخر فصل زمستان بهترین زمان برای سفر به این جزیره است . تابستان و بهار گرم بودن هوا برای مسافرین آزاردهنده خواهد بود از این رو ما پائیز و زمستان را برای سفر پیشنهاد میکنیم .

هزینه ی اقامت در سفر به جزیره ی کیش

همان طور که گفتیم جزیره ی کیش ، جزیره ای توریستی گردشگری است که سالیانه هزاران توریست را در خود میبینید از این رو هتل های فراوانی نیز در آن وجود دارد . از هتل های 2 ستاره ی ارزان گرفته تا هتل های لاکچری 5 ستاره .

برای اقامت در هتل های 2 ستاره باید حداقل 190 هزارتومان برای هرشب پرداخت کنید ، همین هزینه برای هتل های 3 ستاره تا 290 هزارتومان افزایش میابد !! در هتل های 4 ستاره برای هر شب اقامت 370 هزارتومان از شما دریافت میکنند . اما برای اقامت در هتل های لاکچری 5 ستاره حداقل باید 550 هزارتومان پول داشته باشید . این قیمت با توجه به امکاناتی که دریافت میکنید تا بالای یک میلیون تومان افزایش میابد .

جاذبه های جزیره ی کیش

1- ساحل مرجانی : بدون اغراق میتوان گفت زیباترین مکان در این جزیره سواحل منحصر به فرد مرجانی است .

2- جزیره ی هندورابی : این جزیره از دیگر جزایر توابع کیش است که از برترین دیدنی های کیش نیز محسوب میشود .

3- شهر جزیره : این شهر با قدمت ، زمان ساختش به سده های 5 تا 10 هجری بازمیگردد . این شهر تاریخی در قسمت شمالی جزیره قرار گرفته و با 120 هکتار جاذبه های فراوانی نظیر مسجد ، قنات ، خانه های اعیانی و حمام را در خود جای داده .

4- کشتی یونانی : از دیگر جاذبه های پرطرفدار این جزیره منحصر به فرد میتوان به کشتی یونانی اشاره کرد . کشتی ای تاریخی در سواحل زیبای این جزیره قطعا دیدنی خواهد بود .

5- پارک ساحلی میرمنا : پارک ساحلی میرمهنا از زیباترین پارک ها در جزیره ی کیش است . این پارک درست در قسمت شمال غربی جزیره قرار گرفته . این پارک مکانی ایده آل و مناسب برای یک روز خانوادگیست .

6- قلعه ی وحشت : قلعه ی وحشت مکانی مهیج و ترسناک است که فضایی مجزا از سواحل آرام و رومانتیک کیش دارد . برای وارد شدن به این قلعه باید از گیت مخصوص بلیت تهیه کنید .

7- آب انبار کیش : این مکان از آن دسته اماکنی است که معماری خاصش در نگاه اول قطعا حیرت زده تان خواهد کرد . دو گنبد و 5 بادگیر این بنای فوق العاده قطعا هیجانات شیرینی برایتان به دنبال خواهد داشت .

8- اسکله ی تفریحی کیش : این اسکله با ابعاد 440 متر در 18 متر فضایی زیبا و ایده آل در ساحل کیش به وجود آورده !! تماشای غروب آفتاب از این اسکله چنان زیبا و خاص است که جمعیت قابل توجهی را در این زمان به سمت خود می کشاند .

9- پاراسل سواری : پاراسل سواری در واقع تفریحی مهیج در این جزیره است که به صورت یک نفره امکان پذیر است و هم به صورت 2 نفره و یا 3 نفره این چتر ها توسط قایق های موتوری تا ارتفاع 300 متر به هوا میروند . این هیجانات وصف نشدنی را از دست ندهید .