راهنمای سفر به گرجستان

راهنمای سفر - در تور گرجستان - در تور گرجستان - ۱۰ فروردین ۱۳۹۷

راهنمای سفر به گرجستان

گرجستان از کشور موردعلاقه ی ایرانیان است . این کشور در اروپای شرقی قرار گرفته و درواقع مرز میان آسیا و اروپا را تشکیل میدهد . طبیعت بکر ، کوه های دیدنی سر به فلک کشیده و بینظیرش ، آب و هوای کوهستانی و مناطق ساحلی اش ، همه و همه در توسعه ی صنعت گردشگری این کشور نقش بسزایی داشته است .
تفلیس و باتومی از بهترین شهرهای گرجستان است که سالیانه میلیون ها نفر ار به سمت خودش جذب میکند . ما در این مقاله تمام نکاتی که در سفر به گرجستان احتیاج است بدانید را ذکر کرده ایم .

ارزان ترین تور گرجستان - تفلیس

شهر زیبای تفلیس در قلب کشور گرجستان جای گرفته

اطلاعات ضروری در سفر به گرجستان

اختلاف ساعت با تهران : 30+ دقیقه .
زبان رسمی مردم در گرجستان : گرجی .
واحد پول گرجستان : لاری .
کد کشور گرجستان : 995+
شماره های پلیس ، آتش نشانی و آمبولانس : 112
جهت رانندگی : راست .

وضعیت آب و هوایی در کشور گرجستان

آب و هوای کشور گرجستان کاملا متاثر از آب و هوای نیمه گرمسیری از سمت شرق است . درواقع میتوان گفت گرجستان دارای آب و هوای قاره ای است و میانگین دما در فصل تابستان در این کشور 22 درجه است و همین دما در فصل زمستان به 2 تا 3 درجه میرسد از این رو به راحتی میتوان گفت فصل زمستان سرمای چندانی در کشور گرجستان ندارد بنابراین در هر زمانی که به این کشور سفر کنید لحظاتی خوش را تجربه خواهید کرد اما نهایتا اگر بخواهیم بهترین زمان برای سفر به گرجستان را به شما پیشنهاد کنیم به ماه مارس پیشنهاد خواهیم کرد چرا که در این ماه هوا نه گرمای آزار دهنده دارد و نه سرمایی که حس شود .
حتی اگر علاقه مند به اسکی هم باشید میتوانید در ارتفاعات گرجستان اسکی مهیج و لذت بخشی را تجربه کنید .

نمایی زیبا از شهر منحصر به فرد تفلیس در گرجستان

هزینه ی سفر به گرجستان

هزینه ی غذا + هزینه ی اقامت + هزینه ی حمل و نقل در شهر .

هزینه ی غذا

گرجستان دارای غذاهای بسیار لذیذ و متفاوتی است . غذاهایی که در هر کشوری نمیتوانید ظنیرش را پیدا کنید و انتخاب های بسیاری در این کشور برای غذا وجود دارد ، از رستوران های کوچک و خیابانی گرفته تا رستوران های بزرگ و شیک ، همه و همه غذاهایی بینظیر و خوش طعم را در اختیارتان قرار میدهد البته غذاها حتما باید با نوشیدنی های مخصوص به خودشان میل شود پس سفارش نوشیدنی را فراموش نکنید . شما با 19 لاری میتوانید در یک رستوران میان وعده غذایی معمولی را میل کنید البته غذاهایی مثل مک دونالد 11 لاری هزینه دارد .

نمونه از غذاهای لذیذ گرجی

هزینه ی اقامت

پیدا کردن محل مناسب برای اقامت در کشور گرجستان چندان سخت نیست . شما هر بودجه ای داشته باشید متناسب با آن مکانی را خواهید یافت . ارزان ترین اقامت ، اقامت در هاستل هاست که صبحانه ی رایگان را نیز در اختیار میهمانانش قرار میدهد . هزینه ی این هاستل ها برای هر شب 70 لاری است . اگر به دنبال اقامت در هتل های مناسب و خوب هستید برای هر شب باید 400 لاری پرداخت کنید .

هزینه ی حمل و نقل

قطارها و مینی بوس ها در گرجستان با نام marshratka شناخته میشوند ، شما میتوانید با استفاده از این ها هزینه هایتان را به صورت چشم گیری کاهش دهید . اجاره ی وسایل حمل و نقل اختصاصی از دیگر انتخاب هایتان در گرجستان است . اگر مایل به استفاده از مینی بوس باشید باید هزینه ای بین 10 تا 25 لاری را پرداخت کنید البته این هزینه برای سفرهای درون شهری تا 7 لاری کاهش میابد .

راهکارهایی برای صرفه جویی در هزینه ها در سفر ارزان به گرجستان

1- در هاستل ها اقامت داشته باشید !!
هاستل ها از ارزان ترین گزینه ها برای اقامت در هر کشوری است . این ارزان بودن به معنای کمبود امکانات نیست . شما هرنوع امکاناتی را در این اماکن در دسترس خواهید داشت اما این امکانات دارای کیفیتی معمولی هستند .

نمونه از هاستل های در کشور گرجستان

2- از خوردن غذا در رستوران اجتناب کنید !!
همان طور که گفتیم غذاهای گرجی غذاهایی لذیذ و خوش طعم است اگر میخواهید هم در هزینه هایتان صرفه جویی کنید و هم از غذاهای منحصر به فرد گرجی غافل نمانید میتوانید برخی از وعده های غذایی را در رستوران ها میل کنید و برای برخی دیگر خودتان آشپزی کنید .

نمونه ای از رستوران ها در کشور گرجستان

جاذبه های گرجستان

1- قلعه ی ناریکالا : از برترین جاذبه ها در کشور گرجستان قلعه ی ناریکالاست . این قلعه نقطه ای بکر در شهر تفلیس است !! قدمت این قلعه ی منحصر به فرد به قرن چهارم برمیگردد اما از آن زمان تا به امروز تغییرات بسیاری درش اتفاق افتاده .

قلعه ای زیبا و دیدنی در شهر تفلیس

2- کوه قازبگی : از محبوب ترین و برترین جاذبه ها در کشور گرجستان کوه قازبگی است . علاقه مندان به ورزش و طبیعت علاقه ی وافری به این مکان زیبا دارند دامنه های سرسبز و منحصر به فرد این کوه قطعا از ذهنتان پاک نخواهد شد . کوه قازبگی از آن دسته اماکنی است که دیدنش را نباید از دست داد .

طبیعیتی بکر و جذاب

3- اوپلیستیسخه : از زیباترین جاذبه های گرجستان میتوان نام شهر سنگی اوپلیستیسخه را آورد . این شهر ، شهری سنگی است که نامش بین همه ی شهرهای سنگی در جهان میدرخشد ، حتی نام آن را میتوان در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز دید . بازدید از این شهر سنگی خارق العاده باید در اولویت قرار بگیرد .

شهری سنگی زیبای اوپلیستیخه در گرجستان

4- متسخا : متسخا یکی از شهرهای قدیمی در منطقه ای بکر در کشور گرجستان است از این شهر با عنوان قلب گرجستان نیز یاد میکنند . این شهر امروزه توسط کوهستان ها احاطه شده . جاذبه های بسیاری در این شهر دیدنی گنجانده شده که بازدید از هر یک هیجانی وصف نشدنی برایتان خواهد داشت .

5-واردزیا : از شهرهای سنگی دیگر در این کشور میتوان به واردزیا اشاره کرد . این مکان پر است از خانه هایی که به شکل غار ساخته شده و قدمت آن به قرن 12 میلادی بازمیگردد . در سفر به گرجستان بازدید از این شهر سنگی را باید در اولویت قرار داد .

منطقه ای بینظیر در کشور گرجستان

غذاهای گرجی

1- کاچاپوری : از محبوب ترین و پرطرفدارترین غذاهای گرجی میتوان به کاپاچوری اشاره کرد . این غذا متشکل از نان پر شده با پنیر است . نان این غذا انواع متنوعی دارد که یکی از یکی لذیذتر و خوشمزه تر است .
مردم بومی گرجی این غذا را به پیتزا ترجیح میدهند .

غذایی لذیذ و خوش طعم در گرجستان

2- خینکالی : از دیگر غذاهای خوش طعم گرجی میتوان به خینکالی اشاره کرد . این غذا با خمیر مخصوص و گوشت و ادویه ی زیاد درست میشود و اصلا مناسب گیاهخواران نیست .

غذایی بینظیر در گرجستان

چورچخلا ، لوبیو ، چاکاپولی ، ساتسیوی و متسواری از دیگر غذاهایی است که در گرجستان طرفداران بیشماری دارد .