راهنمای سفر لحظه آخری به تایلند

تور تایلند - در تور تایلند - در تور تایلند - ۳ آذر ۱۳۹۸

راهنمای سفر به تایلند

بدون اغراق میتوان گفت تایلند جزء سه کشور گردشگری در جهان قرار دارد . البته این تعریف و تمجید بی دلیل نیست چرا که این کشور پر است از اماکنی که هر کدام به تنهایی چندین روز را می طلبد که مسافر در آن جا بماند . سواحل فراوان با چشم انداز هایی خارق العاده ، آب های شفاف و نیلگون که به شما این امکان را میدهد که تا چندین متری آب را به راحتی ببینید . بانکوک پایتخت بینظیر این کشور توریستی به همراه شهر های پاتایا ، پوکت و کرابی از بهترین اماکن برای سفر به تایلند محسوب میشود . در ادامه با ما همراه باشید .

لیست قیمت تور های لحظه آخری تایلند

کشوری خارق العاده و توریستی

اطلاعات ضروری برای سفر به تایلند

اختلاف ساعات تهران با تایلند : 3:30+
زبان رسمی در کشور تایلند : تایلندی .
واحد پول رسمی تایلند : بات تایلند .
پیش شماره : 66+
شماره پلیس : 911
شماره آمبولانس : 911
شماره آتش نشانی : 911
جهت رانندگی : سمت چپ .

طبیعت بکر و دیدنی تایلند

وضعیت آب و هوایی کشور تایلند

وضعیت آب و هوایی در کشور تایلند با توجه به موقعیت جغرافیایی آن به راحتی قابل پیش بینی است . شهر های نزدیک به دریا دارای آب و هوای معتدل و مناسبی است که قطعا برایتان خوشایند خواهد بود .
قسمت شمای کشور مملو از جنگل هایی با درختان بلند و سر به فلک کشیده است و آب و هوایی کوهستانی سرتاسر آن را پوشش داده است .

 

هزینه های مرسوم در سفر به کشور تایلند

1- هزینه ی اقامت 

هتل های بیشماری در رده های مختلف در کشور تایلند وجود دارد که قیمت آنها با توجه به امکاناتی که ارائه میدهند متغیر است اما فصلی که در آن سفر کرده اید نیز موثر در این قضیه است . این هزینه ها از 300 بات آغاز میشود و تا 15000 بات ادامه دارد !!
ما پینشهاد میکنیم در یک هتل میان رده اقامت داشته باشید تا حداقل هزینه را صرف آن کنید . هتل 5 ستاره ی هیلتون آرکادیا ریزورت بوکت ، هتل 5 ستاره ی ایندیگوپرل ، هتل 5 ستاره ی لبوا ات استیت تاور بانکوک و هتل 5 ستاره ی پنینسولا بانکوک از بهترین و شناخته شده ترین هتل های 5 ستاره در کشور تایلند است .

2- هزینه ی غذا

در کشور تایلند برای خوردن غذا در معمولی ترین رستوران شهر باید بات پرداخت کنید . اگر به رستوران میان رده و متوسطی بروید همین هزینه تا 300 بات افزایش پیدا میکند .
 بهترین پیشنهاد برای عزیزانی که قصد صرفه جویی در هزینه را دارند این است که خودشان آشپزی کنند ، رد این صورت هزینه هایشان به صورت چشم گیری کاهش پیدا میکند اما برای آن دسته از افرادی که به دنبال بهترین رستوران های شهر هستند رستوران های کرنر ، استیک و گریل سام ، شاطر و نهم بانکوک را پیشنهاد میدهیم .

3-هزینه ی حمل و نقل

هزینه ی حمل و نقل در هر کدام از شهرها در کشور تایلند متفاوت است . مثلا در پاتایا اگر بخواهید از فرودگاه به مرکز شهر بروید باید مبلغی بین 750 تا 1400 بات را پرداخت کنید . همین هزینه در شهر پوکت بین 150 تا 1000 بات است . شما در شهر کرابی برای این مسافت باید 400 بات و در شهر بانکوک باید تا 400 بات پرداخت کنید .

پیشنهاداتی برای صرفه جویی در هزینه ها

1- مثل محلی های تایلند باشید !!
زندگی همچون محلی های تایلند از راه های صرفه جویی در هزینه هاست به این صورت که از اتوبوس های محلی ، غذاهای خیابانی و نوشیدنی های محلی استفاده کنید ، قطعا اگر همچون آنها از اقامت در هتل های گران بپرهیزید هزینه ی قابل توحهی برایتان ذخیره خواهد شد .

2- خوردن غذاهای خیابانی !
از خوردن این غذاها هراسی نداشته باشید !! برخی از این غذاها حتی از رستوران های لوکس و گران قیمت نیز سالم تر و بهتر است . شهروندان تایلندی نیز بیشتر غذاهایشان را این غرفه های خیابانی تهیه میکنند و کمتر به رستوران های میروند . این غذاها هم از نظر اقتصادی به صرفه تر است و هم از نظر طعم منحصر به فردتر است .

جاذبه های کشور تایلند

تورهای دوچرخه سواری RBB پاتایا : با این تور میتوانید در دل طبیعت پاتایا بروید و از نقاطی ناب و دست نیافتنی دیدن کنید .


روستای فیلها در پاتایا 

این روستا از جذاب ترین و دیدنی ترین روستاها در شهر پاتایا است . شما تجربه ای مهیج از فیل سواری در این روستا خواهید داشت .
مجسمه ی بودای بزرگ و معبد وات مزایابی در پاتایا از دیگر اماکن دیدنی و پرطرفدار این شهر است .


مینی سیام 

از دیدنی ترین امکن در شهر پاتایاست که آثار باستانی شهرهای بزرگ دنیا را در سایزهای متفاوت به صورت ماکت در خود جای داده .
باغ نانگ نوچ ، پناهگاه مذهبی حقیقت ، موزه ریپلی و موزه ی بطری های شیشه ای از دیگر اماکن محبوب و پرطرفدار در شهر توریستی گردشگری پاتایاست .


جزیره ی فانگ انگا در پوکت

این جزیره معروف به جزیره ی جیمز باند است ، اگر به دنبال سفری ماجراجویانه هستید جزیره ی فانگ انگا میتواند شروع خوبی باشد .


جزیره ی فی فی در پوکت 

جزیره ی فی فی از آن دسته اماکنی است که اگر در سفر به پوکت آن را نبینید گویی که هیچگاه به پوکت نرفته اید پس از دیدن این جزیره ی منحصر به فرد نگذرید .


تور پرواز هانومان 

علاقه مندان به هیجان و ارتفاع حتما باید از این تور حیرت انگیز استفاده کنند ، بی باک باشید تا این تجربه ی خارق العاده را از دست ندهید .
مراکز درمانی و چشمه های آب گرم ، تورهای وحش گشت سیام ، ساحل کاتا ، بودای بزرگ پوکت ، ساحل کامالا ، رستوران لاگریتا ، دماغه ی فرامپ و پارک موضوعی پوکت فانتاسی از پرطرفدارترین اماکن دیدنی در شهر پوکت است .


کاخ بزرگ بانکوک 

این کاخ با قدمتی طولانی مجموعه ای از ساختمان های ارزشمند سلطنتی در قلب شهر زیبای بانکوک است .

بازار های شناور در بانکوک 

نام این بازار را قطعا در هر جایی که نام تایلند می آید شنیده اید . بازاری که میتوانید با شناور بودن روی آب در آن خرید کنید . قطعا خرید تکرارنشدنی و ناب خواهد بود .


آیوتایا در بانکوک 

موزه ملی بانکوک ، کاخ سوان پاکاد و بازار چاتوچاک از دیگر دیدنی ها در شهر زیبا و بزرگ بانکوک است که حتما باید از آن دیدنی کنید .