رسم و رسومات مردم تایلند

انواع تور لحظه آخری تایلند - در تور پاتایا - در تور تایلند - ۲۷ دی ۱۳۹۵

تور لحظه آخری تایلند بهترین فرصت برای سفر به تایلند است .خنده و لبخند بخشی از طبیعت تایلندی هاست و اولین چیزی است که به محض ورود به تایلند می بینین. لبخند تایلندی ها معانی متفاوتی داره موقع خوشحالی میخندن برای عذرخواهی یا تشکر لبخند میزنن، وقتی شرمنده میشن خنده ی مخصوصی دارن که نشانگر شرمندگی است. 

لیست قیمت تور ارزان و لحظه آخری تایلند

 

تایلندی ها خیلی مهمان نوازند اما در عین حال فاصله طبقاتی برای اونها مهم است، تایلند کشور بودایی است و تصاویر بودا مقدس شمرده میشوند گردشگران موقع بازدید از معابد یا کاخ پادشاهی باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای بپوشن و باید بدون کفش وارد این مکان ها بشن. مجازات توهین به مقدسات در تایلند زندان است حتی اگر توریست خارجی باشید.

دست زدن به سر افراد و یا اشاره با پا به چیزی در تایلند خیلی بد شمرده میشه چون تایلندی ها سر رو مقدس ترین و پا رو پست  ترین بخش بدن می دونند. برای تایلندی ها کتابها جزو اشیای ارزشمند هستند و نباید روی سر، یا روی زمین گذاشته شوند. مردم تایلند رابطه نزدیکی با فیل ها دارند و این حیوانات در تایلند جایگاه بالایی دارند چون در تاریخ و افسانه های تایلندی فیل ها نقش برجسته ای داشتن.

موقع سلام کردن به تایلندی ها دست ندین و یا با تکان دادن دست سلام نکنین. سلام کردن در تایلند تنها لفظ سلام نیست یه عمل محترمانست. تایلندی ها با بهم چسباندن کف دو دست و آوردن آن مقابل صورت به هم سلام میکنند. و کوچکتر ها به بزرگترها زودتر سلام می کنند.

رنگ ها در تایلند نشانگر روزهای هفته هستند ورنگ زرد، رنگ سلطنتی این کشور است چون رنگ روز دوشنبه زرد است و پادشاه روز دوشنبه به دنیا آمده. وجود پرچم هایی به رنگ زرد در سراسر کشور نشانه حمایت تایلندی ها از پادشاهی است.