رعایت این نکات هواپیما را به یک سکوی پرتاب به سمت خوشحالی تبدیل می کند

راهنمای سفر - ۱۰ دی ۱۳۹۸

تصور کنین مسافری هستین که چندین ساعت در سالن انتظار فرودگاه با تاخیر هواپیمایتون مواجه شدین و مانند سایرین کلافه و عصبانی هستین، در شرایط عادی تمام مسافران همین حالت را دارن و در طول پرواز کمتر به رعایت حقوق دیگران اهمیت میدن و باعث بروز نارضایتی هایی میشن و همه، روز افتضاحی را تجربه می کنن، گاهی اوقات با رعایت نکات ساده ای که دیگران به آن اهمیت نمیدن می تونید یک روز افتضاح رو به یک روز خوب تبدیل کنین.

با رعایت این نکات سفر هوایی شما تبدیل به سکوی پرتاب به سمت خوشحالی می شود:

 تلفن همراه‌تان را در حالت پرواز قرار دهید:  مطمئن باشید که گوشی خود را در حالت پرواز قرارداده اید، زیرا در فضای هواپیما شنیدن مکالمه‌ی تلفنی شما آن‌ هم با صدای بلند برای هیچ‌ کس جذاب نیست.

نوشیدنی و غذای پر ادویه یا بدبو همراه نیاورید: به همراه بردن غذا در هواپیما بیشتر برای افرادی که رژیم خاصی دارند مناسب است. ولی اگر شما ترجیح میدهید که به جای استفاده از غذای هواپیما، همراه خورتان غذا ببرید به این نکته توجه داشته باشید که هوای داخل هواپیما هوای تازه نیست و آخرین بویی که دیگران دوست دارند استشمام کنند، بویی است که از ظرف غذای همراه شما بلند می‌شود.

 شما مسئول کودک‌تان هستید: اگر همراه خانواده سفر می کنید سعی کنید کودکان خود را در طول پرواز سرگرم نگه دارید تا مزاحمتی برای دیگران نداشته باشند، برای هیچ‌کس جالب نیست که مثلا یک بچه‌ی سه‌ساله دائم از پشت به صندلی‌اش لگد بزند!

آرام صحبت کنید: به یاد داشته باشید که تفریح و آسایش شما زمانی شروع می شود که به مقصد برسید پس سعی کنید در طول سفر با بلند خندیدن و یا بلند حرف زدن  مزاحم آرامش دیگران نشوید.

 به نفر جلویی و پشتی خود رحم کنید: سعی کنید به حریم آسایش دیگران احترام بگذارید، اگر خسته شدید به صندلی جلویی‌تان دائم تکیه نکنید، دست‌هایتان را روی پشتی صندلی جلویی قلاب نکنید، وقتی هم می خواهید پشتی صندلی را بخوابانید حتما با نفر پشت سرتان هماهنگ کنید.

از هدفون استفاده کنید: در طول پرواز اگر قصد دارید موزیک گوش دهید یا خودتان را با تماشای کلیپ های خنده داری که دوستانتان فرستاده اند سرگرم کنید، به هیچ وجه استفاده از هدفون را فراموش نکنید

هنگام خروج از هواپیما حوصله به خرج دهید: هنگام پیاده شدن، تا وقتی ردیف‌های جلویی شما خالی نشده، از جایتان بلند نشوید و با کیف و وسایل‌تان وسط راهرو منتظر نایستید. صبر کنید که راهرو خلوت شود و خیلی راحت از هواپیما خارج شوید.