زیباترین آبشارهای ترکیه

جاذبه گردشگری - در تور آنتالیا - در تور ترکیه - ۱۱ شهریور ۱۳۹۶

مناظر طبیعی ترکیه از روستاهای کوهستانی گرفته تا سواحل مدیترانه واقعا بی نظیر هستند. قطعا آبشارها بخشی از شگفتی های طبیعی این کشور هستند. بهترین آبشارهای ترکیه را در زیر خواهید دید.

 

آبشار دودن

بی شک یکی از مشهورترین آبشارهای ترکیه، دودن است که به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم می شود و در آنتالیا قرار دارد. بخش بالایی یعنی دودن باشی، گردشگران زیادی را برای پیک نیک های تابستانی به خود جذب می کند. شاید دلیل آن هم چند شاخه شدن آبشار در این ناحیه باشد. این شاخه ها در نهایت به بخش پایینی می رسند که به مدیترانه می ریزد. در بخش بالایی یک غار جالب توجه نیز وجود دارد.

 

آبشار اریک لی

یکی از مشهورترین آبشارهای ناحیه ی مرمره، آبشار اریک لی است که میان درختان پنهان شده است. روستای کوهستانی اریک لی نیز ارزش بازدید را دارد. به خصوص برای کوهنوردانی که عاشق درختان میوه هستند.

 

آبشار اوچانسو

این آبشار یکی از ناشناخته ترین شگفتی های منطقه ی مدیترانه است که میان درختان کاج قرار دارد.

 

آبشار ماناوگات

این آبشار که در منطقه ی کوهستانی تاوروس واقع شده، از میان جنگل ها، دره ها و کوهها عبور می کند تا نهایتا به شهر ماناوگات برسد. در این ناحیه می توانید قایق سواری و یا آب تنی کنید.

آبشار ایلیجا

با تنها 30 دقیقه پیاده روی در یک مسیر دوست داشتنی می توانید به این آبشار در روستای ایلیجا برسید. این آبشار که ارتفاع حدودا 10 متری دارد، به دلیل پوشش گیاهی پیرامونش و دریاچه ای که به آن فرومی ریزد، معروف است.

 

آبشار کوشونلو

این آبشار نیز به خاطر کاج های اطرافش و نیز امکان کوهنوردی پیرامون آن مشهور شده است. دره ای که این آبشار را شکل داده، حدود 10 منر ارتفاع دارد. دریاچه ای که به مقصد این آبشار تبدیل شده، زیستگاه گونه های جانوری فراوانی از جمله لاک پشت، خرچنگ و ماهی های گوناگون است. می توانید برای پیک نیک و استفاده از طبیعت و نیز تماشای آسیاب بازسازی شده، به این منطقه بروید.

آبشار مرادیه

این آبشار در زمستان و به ویژه هنگامی که یخ می زند، بسیار دیدنی می شود. آبشار مرادیه که در ناحیه ی وان واقع شده، در تابستان نیز میزبان توریست های زیادی است که در سایه ی درختان منطقه استراحت می کنند.

 

آبشار تورتوم

این آبشار آرام در ارزروم، با 48 متر ارتفاع یکی از بلندترین ها در نوع خود است. آبشار در انتها به یک دریاچه می ریزد که مناطق تفریحی فراوانی را در اطراف خود می بیند.

آبشار تاتلیجا

یکی دیگر از شگفتی های منطقه ی دریای سیاه در ترکیه، آبشاری با ارتفاع 15 متر است که در رود کاراسو می ریزد و در تابستان و پاییز میزبان گردشگران بی شماری است.

 

diayakparvaz.com