زیباترین آبشارهای جهان

جاذبه گردشگری - در تور سوئیس - در تور سوئیس - ۱۶ شهریور ۱۳۹۶

همه ی ما عاشق آبشارها هستیم، به خصوص اگر آفتاب مستقیم به آن ها بتابد. شاید معروف ترین آبشاری که به ذهنتان می رسد، آبشار نیاگارا باشد. غیر از آن؟ برای این که آبشارهای حیرت انگیز دیگری را بشناسید و برای تماشای آن ها در سفر بعدیتان برنامه ریزی کنید، ادامه ی مطلب را بخوانید.

 

1. آبشار اشتاب باخ، سوییس (Staubbach)

مرغزارهای پوشیده از گل های وحشی، روستاهای دامنه ی آلپ و قله های پوشیده از برف. هیچ جا آلپ سوییس نمی شود. با این که بسیاری از گردشگران صاف سراغ یونگ فرا یوخ (Jungfraujoch) معروف به بام اروپا می روند، من پیشنهاد می کنم به روستاهای پایین دست برنیز اوبالند (Bernese Oberland) بروید. آن جا با یک آبشار نقره ای 300 متری مواجه می شوید که در رود لوت شینه فرو می ریزد. می توانید با قطار تا اینترلاکن بروید و باقی راه را پیاده ادامه دهید.

 

2. آبشار سلیالندز فوس (Seljalandsfoss)، ایسلند

ایسلند مملو از شگفتی های طبیعی است، با این حال شاید "تالاب آبی" همه ی نگاه ها را به خود معطوف کند. از بخش جنوبی جاده ی جاده ی رینگ شروع کنید، مسیر 1.3 کیلومتری احاطه شده با کوه های یخ، آبشارها و آبدره ها را طی کنید تا به سلیالندز فوس برسید. این آبشار 70 متری بلندترین آبشار این ناحیه نیست، بلکه تنها آبشاری است که می توانید پشت آن بروید و عکس بیندازید.

 

3. آبشار ویکتوریا، زامبیا و زیمبابوه

شاید مسیر یک روزه تا آبشار ویکتوریا شما را منصرف کند. اما به من اعتماد کنید. این آبشار به عنوان یکی از عجایب هفتگانه ی جهان، ارزش دیدن از نزدیک را دارد. اگر به دنبال گرفتن عکس های کارت پستالی هستید، به پارک ملی آبشار ویکتوریا در زیمبابوه بروید که مسیرهایی با دید کامل به آبشار اصلی و چند آبشار پیرامون دارد. اما اگر می خواهید تنی به آب بزنید، به استخر دویل (Devil) در زامبیا بروید.

 

4. آبشار مالت نوما (Multnomah)، اورگان ایالات متحده

با تنها نیم ساعت رانندگی از پورتلند به رود کلمبیا گورج می رسید که به چند آبشار منتهی می شود، در واقع به 50 تا. ولی زیباترین آنها مالت نوما است. این آبشار دو ردیفه ی 190 متری، یک پل خیره کننده دارد که دو طرف دره را به هم وصل می کند. حتما از جاده ای که شما را به رودخانه می رساند و خانه هایی که در مسیر دارای چشم انداز فوق العاده ای هستند، لذت خواهید برد.

 

5. آبشار ایگوآسو (Iguazu)، آرژانتین و برزیل

این آبشار در مرز دو کشور، یکی از بزرگترین آبشارهای جهان است. گرچه بخش اعظم آبشار در آرژانتین واقع شده، اما بهتر است در برزیل بمانید. برای اقامت در شب، هتل پارک ملی ایگوآسو میزبان شما خواهد بود. سوار هلی کوپنر شوید تا از روی دره عبور کنید و آبشار را. از بالا ببینی. همچنین در این منطقه بی شک از تماشای توکان های رنگارنگ، پروانه های غول پیکر و حیات وحش فوق العاده حظ می برید.

 

6. آبشار پلیت ویس (Plitvice)، کرواسی

در مسیر رسیدن به این آبشار از 16 آبشار رنگارنگ دیگر عبور خواهید کرد، درختان نراده و غارهای مخفی در پارک را خواهید دید و عکس های زیادی خواهید انداخت.

 

7. آبشار برایدل ویل (Bridalveil)، یوسمیتی کالیفرنیا

پارک ملی یوسمیتی یکی از بهترین ها در جهان است. کوههای سیرا نوادا، جنگل های پارک را احاطه کرده اند. در ضمن آبشارها نیز از همین کوه ها سرازیر می شوند. آبشار برایدل ویل از صخره ی 200 متری ال کاپیتان سرازیر می شود. کوهنوردی را در این قسمت به شما پیشنهاد می کنم.

 

8. آبشار مولافوسور (Mulafossur)، جزایر فارو

جزایر فارو مابین ایسلند و نروژ قرار گرفته است، مجمع الجزایری که پوشیده از 18 جزیره ی دورافتاده با آبدره های سبز، کوه های آتش فشانی و روستاهای رنگارنگ ماهی گیران است. یکی از این روستاها یعنی گاسادالور بر روی صخره ای قرار گرفته که مولافوسور از آن سرازیر می شود. یک مسافرخانه ی نقلی به تازگی در این منطقه افتتاح شده است.

 

diyakoparvaz.com