زیبا ترین شهر های ترکیه

تور لحظه آخری استانبول - ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

زیبایی‌های طبیعی و منحصربه‌فرد، از سواحل آرام تا کوه‌های نمایشی، بناهای تاریخی که به خوبی نگه‌داری شدن. همه اینها باعث شدن که ترکیه یکی از کشورهای فوق‌العاده برای گردشگری تبدیل بشه. در اینجا ما ده تا از شهرهای ترکیه که نباید دیدنش رو از دست داد واستون آماده کردیم.

لیست قیمت تور ارزان و لحظه آخری استانبول

آماسیا
در شمال ترکیه، شهر کوچک آماسیا درون دره باریکی در ساحل رودخانه "یشیلیرماک" روبروی نمای کوه‌های راکی قرار داره. آماسیا شهری هست که افسانه ی فرهات و شیرین ترک ها تو این شهر اتفاق افتاده. طبق این افسانه فرهات تونلی زیر کوه ها حفر کرده که امروز منظره ی خیره کننده ای به شهر بخشیده. در قسمتس از بالای شهر چندین مقبره وجود داره که در میان سنگ ها کنده کاری شده. شهر پر شده از خونه هایی به سبک عثمانی و پل های باستانی که جلوه ی خاصی به شهر دادن. 

بُزکادا
جواهر کوچکی از جزیره‌ای در دریای اژه، بزکادا برنامه‌ریزی‌شده که از مدرنیزه شدن زیاد ترکیه دور بمونه، و همچنان معماری اصیل و ساختمان‌های قدیمی رو حفظ کرده. بُزکادا به طرز زیبایی قلعه‌ای که از قرن پانزدهم به جا مانده رو خیلی برجسته نشون میده. این جزیره با سواحل نرم شنی تا تپه های چرخان و خیابان های پیچ در پیچ با کافه های ساحلی شنی فضایی کاملا مدیترانه ای داره.

گورمه
شهر گورمه در منطقه "کاپودوکیا" قرار گرفته، منطقه‌ای که به خاطر شکل‌گیری فوق‌العاده سنگ‌های اون معروفه، با صدها سنگ "دودکش‌های افسانه‌ای" که از زمین بالا میان و در روستا و خونه‌ها پراکنده میشن. چیزی که تشکیل سنگ‌ها را خاص می‌کنه استفاده فوق‌العاده محلی‌ها طی قرن‌هاست. کلیساها، خونه‌ها و شهرهای زیرزمینی که منطقه رو پر کردن.شهر گورمه به دلیل ساختار مجلل کلیسا وصومعه که "موزه فضای باز گورمه" محسیوب میشه و همینطور به دلیل بالن سواری باورنکردنیش شهرت داره. اغلب آسمان گورمه پر شده از دوجین بالن تا گردشگرها چشم انداز زیبا و دیدنی از مناظر داشته باشن. 

استانبول
استانبول بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شهر ترکیه، این شهر مستقیما بین دریای مرمر و ساحل دریای سیاه قرار گرفته. می تونی ساعت ها به زیبایی تضاد بین آبهای آبی آروم و شلوغی شهر خیره بشی و لذت ببری. جالبه بدونین هم از لحاظ جغرافیایی و هم فرهنگی استانبول نقطه تقاطع شرق و غرب محسوب میشه، با این همه کلیسا، مسجد و بناهای باستانی که از تاریخ گوناگون شهر تجلیل می کنن نمایانگر هنر و معماری هست که با اعتقاد حفظ شده. برای تجربه بازدید از باقی مانده های عثمانی و روم باستان در کنار هم استانبول بهترین انتخابه. 

کاش

روستای ماهی گیری کاش در دامنه تپه های با شکوه درست روی ساحل مدیترانه قرار گرفته. روستای کاش به یک مقصد گردشگری پر طرفدار تبدیل شده. زیبایی طبیعت کاش، خیابان ها و بقایای تاریخی که به خوبی محافظت شدن، از همه جذاب تر مناسب بودن برای غواصی که محبوبیت این روستا رو چندین برابر کرده. بیشتر زیبایی های کاش در زیر سطح آب قرار گرفته، منطقه های فریبنده ی این روستا مربوط به شکستگی های کشتی در کف دریاست که کشف میشن.

ماردین

ماردین در جنوب شرقی آنتالیا قرار گرفته و یکی از خوش منظره‌ترین شهرها در ترکیه ست. کل شهر مادرین به دلیل ساختمان های تاریخی بیشماری که داره به عنوان منطقه "یونسکو وَرد هِریتیج " قابل توجه هست. بالای تپه روی دژ، یه قلعه قدیمی بوده که به منطقه ی نظامی تبدیل شده که فضای شهر رو گیراتر کرده. ساختمان "مسجد بزرگ" مربوط به قرن دوازدهم و صومعه "دِیروز زَفَران" یکی از قدیمی‌ترین صومعه‌های دنیا از جاذبه های تاریخی این شهر هستن.

سَفران بولو

این شهر درقدیم به یکی از مراکز اصلی خرید و فروش ادویه های فوق العاده، معروف بوده. امروزه سَفران بولو به خاطر مناطق تاریخی فوق العاده اش و مکان هایی که به خوبی حفظ شدن معروفه. این شهر بیشتر از هزار اثر تاریخی ثبت شده مثل آرامگاه‌ها، حمام ترکی، و چندین مسجد قرن هفدهم داره و به دلیل مکان های سنتی به سبک عثمانی برای توریست ها قابل توجه است چون اینها نمونه های محافظت شده ی معماری عثمانی در کشور هستن.

سانلیورفا
شهر سانلیورفا در دوره بین‌النهرین به عنوان شهر اِدِسا شناخته شده بود. این شهر شاهد بیشتر حرکات و شغل‌های تاریخی کلیدی در زمان حکومت مصر، یونان، روم و اسکندر کبیر بر ترکیه بوده. در افسانه های ترکی اومده که این شهر مکان تولد ابراهیم پیامبر بوده که طبق سنت یهود و اسلام، توسط پادشاه نمرود زنده سوزانده شده. گفته میشه که مکان این افسانه در محوطه مسجد "حلیل آور رحمان" قرار گرفته.

سید

با خرابی‌های انبوه رومیان و یونانی ها، سید شهری نیست که علاقمندان به تاریخ اون رو از دست بدن. آمفی تئاتر اصلی رومیان هنوز درست در مرکز شهر قرار داره و با خونه‌های مدرن، کافه‌ها و شلوغی زندگی روزانه تضاد زیبایی به وجود آورده، نزدیک ساحل دریا در حالیکه روی خرابه های معبد آپولو قرار گرفته با نور قرمز خورشید هر روز باشکوه تر میشه. چیزی که باعث زیبایی سید شده، اینه که شهر از دو طرف با ماسه های طلایی و آب های شفاف دریای مدیترانه محصور شده.

اوزونگول

در حاشیه ی دریاچه زیبای اوزونگول در پایین دره سرسبز روستای کوچک اوزونگول قرار داره. منظره شگفت آور و افسانه ای اوزونگول از تصویر عادی ترکیه به عنوان یک کشور مدیترانه ای خیلی دوره. تضاد چشم انداز سوئیسی با خونه ها و مناره مسجدهای ترکی، اوزونگول رو به مکانی خاص برای بازدید تبدیل کرده.