سفرنامه ی اتریش (تور اتریش)

تور اتریش - در تور وین - در تور اتریش - ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

سفرنامه ی اتریش (تور اتریش)

اتریش از کشوری های زیبا در اروپاست . کشوری با طبیعتی بینظیر و اماکن تفریحی فراوان که نظیرش را در کمتر جایی میتوانید ببینید . وین محبوبترین و زیباترین شهر اتریش است که هم ردیف با کشورهایی مثل بارسلون ، پراگ و رم قرار میگیرد .

روال کار برای گرفتن ویزا برای این کشور مثل دیگر کشورهاست این بار ما ویزای سه ماهه میخواستیم و خیلی مطمئن نبودیم که با درخواست ما موفقت میشود یا خیر . بالاخره پس از 10 روز پاسخ آمد و با ویزا موافقت شده بود . بلیط ما برای شهر وین بود . هواپیما در فردگاه شوخات که از فرودگاه های خصوصی شهر محسوب میشد به زمین نشست . تا همین جای کاز نزدیک به دو میلیون صرف هزینه های قبل از سفر کردم و البته بدون در نظر گرفتن هزینه ی بلیط . 

از فرودگاه که به منزل رسیدیم وسایل را در اتاقمان جا به جا کردیم . اللبته منظور از منزل ، منزل عموبم یود که در آنجا زندگی میکرد .

نمایی زیبا از طبیعت بکر در کشور زیابی اتریش

هوا لذت بخش و فراموش نشدنی بود . ما از اتاقمان چشم اندازی بینظیر و منحصر به فرد به شهر داشتیم . 

برای نهار برنامه ی مفصلی گذاشتیم که در یکی از اماکن تفریحی پیک نیک کنیم اما از شانس بد ما باران شدید آمدو برنامه به کلی لغو شد و تنها کاری که توانستیم بکنیم این بود که از پنجره بارش باران را تماشا کنیم . 

کشور زیبا و دیدنی اتریش در قلب قاره ی اروپا

وین پایتخت کشور اتریش چنان زیبایی ای دارد که حتی تماشای آن از پشت پنجره هم بسیار لذت بخش خواهد بود . لازم به ذکر نبست که زبان مردم اتریش آلمانیست ، با لهجه ی خاصی که اگر آلمانی نباشید شاید متوجه حرف زدنشان نشوید . 

روز دوشنبه به همراه عمو و خانواده که شهر را بلد بودند با مترو به مرکز شهر رفتیم و از کلیسای معروف سنت استفان دیدن کردیم و کلی هم لذت بریدم . برای استفاده از مترو با حدود 2 یورو بلیطی تهیه کردم و با آن برای یک ساعت از مترو وتراموا استفاده کردیم . اگر می خواستیم برای کل روز بلیط بخریم باید مبلغی حدود 3.5 یورو پرداخت می کردیم .

طبیعت بکر و دست نخورده ی کشور اتریش

وارد کلیسا که شدیم به دلیل اعتقادات افراد بومی کلاه بر سر گذاشتیم . داخل کلیسا بسیار دیدنی و جذاب بود !! تندیس ها و نقاشی های معروفی که درون کلیسا قرار گرفتهبه راستی که نمایی دیدنی به آنجا بخشیده . در کلیسا باید حواستان به تن صدا و حدکاتتون باشه تا نا خواسته مزاحم دعا و نیایش دیگران نشوید . برای رسیدن به این کلیسا باید از مترو استفاده کنید و خدتان را به ایستگاهی با همین نام برسانید . همه چیز در کلیسا دیدنی است قطعا ساعت ها در این کلیسا سرگرم خواهید شد . 

سفرنامه ی اتریش

وین شهری با جمعیت یک میلیون و هشتصد هزار نفر است که مردم همیشه از زندگیشان در این شهر راضی بوده اند جرا که تمامی استاندارد های زندگی در این کشور رعایت شده . نظم و قانون مندی این شهر همیشه حالتان را بهتر از قبل میکند . وین که به پایتخت موسیقی جهان نیز معروف است رکوردهای جهانی بسیاری را جا به جا کرده . مجله ی معروف اکونومیست از وین به عنوان رتبه ی اول کشورهای مرفه یاد کرده و آن را میان 140 کشور ، برتر دانسته . سالیانه سیل عطیمی از جمعیت ( حدود 5 میلیون نفر ) وارد این شهر زیبا میشوند . 

نمایی خارق العاده از کشور زیبای اتریش

روز 5 شنبه روزی بود که میخواستن با گواهینامه ی بین المللی که کلی زحمت برایش کشیده بودم رانندگی کنم اما از شانس من یا آژانس ها تعطیل بودند و یا اینترنت نداشتند و یا به دلیل شلوغی و ازدحام پاسخگوی ما نبودند ، ولی بالاخره موفق شدم ماشینی که علاقه داشتم را سوار شوم و در اتوبان های بینظیر آنجا با سرعتی باورنکردنی رانندگی کنم و لذت ببرم . 

امیدوارم مطالب به دردتان بخورد و در سفرتان با تور اتریش از آن ها حسابی استفاده کنید و نهایت لذت را ببرید .