شگفتی های تور سوئیس

دانستنی ها - ۳ آذر ۱۳۹۸

شگفتی های تور سوئیس

سوئیس از رویایی ترین کشورها در قاره ی اروپاست . کشوری سرتاسر هیجان و زیبایی . تور سوئیس نیز یکی از گران ترین تورهاست که رفتن به آن خاطراتی ماندگار و رویایی را برایتان به جا خواهد گذاشت . طبیعت سرسبز ، مردمان مهربان و مهمان نواز و خاطرات خوش سفر به این کشور تا مدت ها در ذهن تان باقی خواهد ماند . ما در این مقاله به 5 شگفتی خارق العاده ی این کشور اشاره خواهیم کرد .

1- دریاچه ی oeschinen : سه یخچال طبیعی آلیتچ ، یونکفراد و bietcshhorn این دریاچه را تشکیل میدهند . دریاچه ی oeschinen دریاچه ای زیبا و کوچک است که شبیه به نعل اسب ساخته شده . این دریاچه در کانتون برن قرار گرفته و زیبایی خارق العاده ای به آن منطقه بخشیده . آب آبی و فیروزه ای رنگ این دریاچه و انعکاس طبیعت بینظیر اطراف چشم انداز خیره کننده ای را به وجود آورده . در تور سوئیس بازدید از این دریاچه باید در اولویت قرار بگیرد .

2- آبشار راین : آبشار راین آبشاری است که قدمتش به 1400 سال پیش بازمیگردد . یعنی اواخر عصر یخبندان . این آبشار حیرت انکیز تنها یک آبشار بزرگ در سوئیس نیست بلکه بزرگترین آبشار در اروپا نیز است . در فصل تابستان در هر ثانیه نزدیک به 700 هزار لیتر آب از آبشار خارج میشود . سکویی در نزدیکی این آبشار تعبیه شده که به شما این امکان را میدهد که روی آن بایستید و از قطراتی که روی صورتتان می پاشد لذت ببرید .

3- یخچال طبیعی آلیتچ : این یخچال طبیعی زیبا در شرق کوه های زیبای آلپ در کانتون سوئیس قرار گرفته . این یخچال طبیعی نیز از بازمانده های عصر یخبندان است . یخچال طبیعی آلیتچ دارای 23 کیلومتر طول و 120 کیلومتر عرض است و از بزرگترین یخچال های طبیعی در کل اروپا محسوب میشود . دانشمندان با بررسی هایی گفته اند این یخچال از 27 میلیارد تن یخ تشکیل شده است . تنها راه رسیدن به این یخچال طبیعی استفاده از تلکابین است .

4- کوه ماترهورن : کوه ماترهورن کوهی میان دو کشور رویایی سوئیس و ایتالیایی است . این کوه ارتفاعی بالغ بر 4500 متر دارد و از بزرگترین کوه های رشته کوه های آلپ محسوب میشود . سطوح سیقل داده شده ی این کوه ها هر کدام جهت خاصی دارند و ظاهری متفاوت را به بیننده نشان میدهد . شکوه و عظمت طبیعی این کوه قطعا شما را ساعت ها خیره میکند .

5- کوه ایگر : کوه ایگر از بدنام ترین کوه های اروپاست . کوه ایگر کوهی است که با ارتفاعی نه چندان زیاد زیر سایه ی کوه های مجاور قرار گرفته اما این دلیل نمیشود که فکر کنید بالا رفتن و فتح آن کار آسانی است چرا که عده ی بیشماری در بالا رفتن از این کوه جان خود را از دست داده اند .