غذاهای معروف ترکیه

تور لحظه آخری استانبول - در تور استانبول - در تور ترکیه - ۲۸ دی ۱۳۹۵

 

وقتی در کوچه و خیابان های ترکیه قدم میزنین در کنار رستوران های مجلل و منوهای وسوسه کننده ی این رستوران ها غذاهای خیابانی ترکیه در بین مردم محلی و توریست ها خیلی طرفدار دارن و در واقع غذاهای خیابانی بخشی از فرهنگ کشورها محسوب میشن. در این مطلب قصد داریم چند غذای معروف ترکیه رو بهتون معرفی کنیم.

لیست قیمت تور ارزان و لحظه آخری استانبول

 غذاهای معروف ترکیه:

سیمیت (simit)

نان حلقه ای که با کنجد پوشیده شده و در آتش برشته میشه کمتر کسی در استانبول میبینین که در برابر عطر سیمیت تازه مقاومت کنه.

بالیک اِکمِک  (Balik-Ekmek)

اگه طرفدار غذاهای دریایی هستین حتما بالیک اکمک رو که یک نوع ساندویچ ماهی سرخ شده است امتحان کنین.

لاهماجون (Lahmacun)

لاهماجون یا پیتزای ترک ساده یکی از غذاهای خیابانی ترکیه است که طرفداران زیادی داره و از یک لایه خمیر که روی آن با گوشت چرخ کرده و پیاز و فلفل قرمز پوشیده شده و در تنور پخته میشه.

دوروم (Durum)

دوروم بیشتر به عنوان یک میان وعده به حساب میاد که در واقع یک نون لواش با محتویات مرغ و گوشت و پنیر و انواع سبزیجات است که به صورت لقمه ای مصرف میشه.

تانتونی (Tantuni)

تانتونی در دو نوع معمولی و تند وجود داره و به صورت  لقمه ای سرو میشه و شامل گوشت، گوجه فرنگی و فلفل و انواع ادویه هاست.

میدیه دولما (Midte Dolma)

میدیه دولما به عنوان یک میان وعده حساب میشه و در واقع ترکیبی از نصف صدف دریایی و برنج تند و لیمو است که روش خاصی برای خوردن داره که باید همه ی قسمت های اون رو پشت سر هم و بدون وقفه بخورید.

کوکورِچ (Kokorec)

کوکورچ در واقع یکی از محبوب ترین و منفورترین غذاهای خیابانی استانبول است کوکورچ کباب روده ی گوسفنده که به صورت تابیده با فلفل ترکیب میشه و در ترکیه طرفداران زیادی داره.

کومپیر (Kumpir)

کومپیر یک نوع سیب زمینی تنوری است که با پنیر کاشار، سوسیس، ذرت، سالاد مایونز، نخود فرنگی و هویج سرو میشه و یک وعده ی غذایی مقوی خوشمزه باطعم به یادماندنی است.

تاووک پیلاو (Tavuk Pilav)

تاووک پیلاو همان برنج و مرغ است که در همه خیابان های استانبول روی گاری هایی با مکعب شیشه ای این غذای دلچسب رو میتونین امتحان کنین.

بورِک (Borek)

بورک از ترکیب لایه‌های خمیر و پنیر و سبزیجات که تحت حرارت نیز قرار گرفتن درست میشه و بیشتر در وعده ی  صبحانه مصرف میشه.