محله های اروپایی شانگهای

دانستنی ها - در تور شانگهای - ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

هر جای شانگهای که بروید، تاثیرات جهانی سازی را از گذشته تا حال خواهید دید. اما وقتی به حاشیه ی شهر می روید، محله هایی را می بینید که ساخت آن ها نتیجه ی برنامه ریزی سال 2001 چینی ها برای کاهش جمعیت مرکز شهر و فرستادن جمعیت به حومه شهر است. استفاده از سبک اروپایی می توانست انگیزه ای باشد برای ساکنان شهر تا به حومه نقل مکان کنند. اما این گونه نشد و این محله ها تقریبا متروکه ماندند. زیباترین محله های ساخته شده با سبک اروپایی را در زیر ببینید. 

1. محله تیمز

همه چیز این محله انگلیسی است، از رودخانه ی انسان ساخت آن تا کلیسای محل. حتی سبک زندگی مردم هم در این جا شکل و شمایل انگلیسی به خود گرفته است. با این حال شاید بهترین نام برای این محل را بتوان از روی نام یکی از مدارس محل یافت: محله ی لیانگ دیوانه انگلیسی

2. مجله جدید آن تینگ

این محله با ردیف بلوک های زرد و قرمز ومجسمه های سبک آلمانی کاملا آلمان را به یاد شما می آورد. 

3. محله لودیان 

این محله از سیگتونای سوئد الهام گرفته است. این شهر مثل همتای سوئدی خود در کنار یک دریاچه قرار دارد که محل خوبی برای کمپ و پیک نیک است. مجسمه های سبک سوئدی نیز در این محل نصب شده اند تا شما را بیشتر به یاد سوئد بیندازند. 

4. محله فنگ چنگ 

محله ی 600 ساله ی قدیمی با رستوران ها و فروشگاه های لباس ناخودآگاه لامانشای اسپانیا را به ذهن متبادر می کند. به خصوص وقتی آسیاب های بادی را ببینید. پل مجاور با شکل هایی از داستان دون کیشوت کنده کاری شده است. 

 

5. محله پوجیانگ 

خیلی ها این محله را ایتالیایی تر از چیزی که به نظر می رسد، ایتالیایی می دانند. خیابان های عریض و کانال های آب طولانی شما را هم متقاعد می کند که این محله ایتالیایی است. 

 

6. محله گائوکیائو

مهم ترین نشانه ی این محله، آسیاب بادی است که بی حرف و حدیث شما را یاد هلند می اندازد. ردیف خانه های باریک و رنگارنگ با نرده ها و شیروانی هایشان یک محله ی کاملا هلندی را می سازند. 

 

diyakoparvaz.com