مسجد شیخ زاید ابوظبی در دبی امارات

تور ارزان دبی - در تور دبی - در تور امارات - ۱۷ دی ۱۳۹۶

مسجد شیخ زاید ابوظبی 

دبی شهری سرشار از جاذبه های فراوان است . مسجد شیخ زاید ابوظبی یکی از اماکن مذهبی و دیدنی در این شهر است . بیشتر مساجد معروف در نقاط مختلف جهان در ساعت خاص و محدودی قابل دیدن هستند و البته افراد غیر مسلمان به سختی میتوانند وارد این مساجد شوند اما مسجد شیخ زاید ابوظبی مستثنی از این مساجد است . این مسجد ساختمانی سفید رنگ است که از هر نقطه ی شهر قابل دیدن است . مسجد شیخ زاید ابوظبی در سال 2007 ساخته شد . هدف از ساخت این مسجد ایجاد تعامل میان فرهنگ های مختلف اسلامی است . تور ارزان دبی یکی از جاذبه هایش همین مسجد زیبا است.

لیست قیمت تور ارزان دبی

مسجد شیخ زاید ابوظبی مسجدی زیبا و منحصر به فرد در شهر دبی است

3 معمار انگلیسی ، ایتالیایی و اماراتی در ساختن این مسجد همکاری کردند . کاشی ها و سرامیک هایی که در ساخت این مسجد استفاده شده مستقیم از ترکیه و شیشه هایش مستقیما از آلمان وارد شده . هزاران نفر اعم از مسیحیان ، بهودیان و حتی بی دینان در سال بعد از وارد شدن به دبی از این مسجد دیدن میکنند . 

این مسجد فقط برای اقامه ی نماز و دعا ساخته نشده بلکه مکانیست برای تبادل فرهنگ های مختلف . شیخ زاید شخصی بود که تبحر خاصی در ایجاد صلح میان قبیله و قوم های بادیه نشین اعراب داشت و همین ویژگی او باعث شد که در سال 1996 حاکم مطلق ابوظبی شود . در سال 1971 بود که شیخ زاید شروع کرد به ساختن آسمان خراش های مختلف که هزینه شان را از در آمد نفت خرج میکرد . یکی از آسمان خراش ها مسجد شیخ زاید ابوظبی در دبی شد . سرانجام در سال 2004 درگذشت و در همینت مسجد به خاک سپرده شد . 

مسجد دارای یک حیات اصلی میباشد که حوضچه ای زیبا در وسط آن ساخته اند . ستون های منبت کاری شده در چهار سمت حیاط جلوه ای خاص به آن بحشیده . در کنج حیاط مناره های 107 متری مسجد قرار گرفته که با اشکال هندسی متفاوت خودنمایی میکنند . در ساخت جای جای این مسجد فکر شده و از معماری مصری و ترکی و آفریقایی الهام گرفته شده . 

مسجد شیخ زاید ابوظبی 62 گنبد دارد که در 7 سایز متفاوت طراحی شده . برای ساخت این گنبدها از مسجدی که در پاکستان وجود دارد الهام گرفته و شکوه و جلال آن مسجد را به مسجد شیخ زاید ابوظبی بخشیده اند . برای وارد شدن به این مسجد باید آداب خاصی رعایت شود ، از جمله اینکه باید قبل از وارد شدن به این مسجد در راهرو و کفش هایتان را دربیاورند . مردان برای ورود به مسجد حتما باید تمام بدنشان پوشیده باشد و زنان هم با حجاب کامل وارد شوند . 

در ورود به مسجد حتما قوس گنبد را نگاه کنید چرا که به وسیله ی آیه های قرآنی به زیبایی تزئین شده . این آِیه ها با طلا نوشته شده و زیبایی خاصی به گنبد بخشیده . 7 لوستر که ساخت کشور آلمان است با 12 تن از سقف این مساجد آویزان شده . این مسجد با ظرفیت 10000 نفر پذیرای بازدیدگنندگان است . پیشنهاد میکنیم در سفر به شهر دبی حتما از این مکان معنوی دیدن کنید و روحتان را در فضای دلنشین آن رها کنید .