مسیرهای پیاده‌روی شگفت‌انگیز و طبیعت خیره‌کننده در گرجستان؛ کازبگی

تور ارزان گرجستان - در تور گرجستان - در تور گرجستان - ۶ آذر ۱۳۹۸

با خط رفت و برگشت محلی که در هر ساعت یک بار از ایستگاه دیدوبه در تفلیس به مقصد میدان اصلی کازبگی حرکت می‌کند و در هر ساعت یک بار نیز از همان محل بازمی‌گردد، می‌توان به کازبگی رفت. هزینه آن 4 دلار آمریکایی است. از آن‌جا که این شیوه برای مسافرت بهترین نیست، می‌توانید تاکسی شخصی سفارش دهید. مسلماً برای شما خیلی بیشتر از رفت و آمد با وسایل عمومی هزینه خواهد داشت. هر سفر یک طرفه بیش از 50 دلار آمریکایی. از تفلیس تا کازبگی تنها 149 کیلومتر (93 مایل) است، بنابراین می‌توانید یک سفر یک روزه را برنامه‌ریزی کنید، اما شدیداً پیشنهاد می‌کنیم که شب را در همان‌جا بمانید چون فعالیت‌های جالبی انجام می‌شود که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید.

به هر حال، گرجستان یک کشور کاملاً امن است و مردم مهمان‌نوازی دارد، بنابراین از سفر مجانی با اتومبیل‌های مسیری نترسید. این امر یقیناً باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما می‌شود، اما زمان را به درستی مدیریت کنید، اگر کل مسیرها را بخواهید این‌گونه به کازبگی مسافرت کنید یک روز کامل به طول می‌انجامد.

 

لیست قیمت و فروش ارزان ترین تور گرجستان نوروز 97

بسیار خب، تصمیم گرفته‌اید که شب را در کازبگی بمانید؟ دو راه وجود دارد: رومز هتل کازبگی و اقامتگاه‌هایی که توسط مردم محلی در اختیار گذاشته می‌شوند. این تجربه کاملاً متفاوت است. رومز یک هتل تجاری است که دارای یک کازینوی کوچک، بار سیگار فروشی، استخر شنا و طراحی شگفت‌انگیز است. قیمت هر اتاق دوتخته 120 دلار است و حتماً باید از قبل آن را رزرو کنید. حتی اگر ذخیره پول شما از آن کمتر است، بازهم می‌توانید برای خوردن یک شام لذیذ یا اجاره دوچرخه و وسایل نقلیه کوچک چهارچرخ به این هتل مراجعه کنید. اگر وسوسه انجام این کار شدید، حتماً صندلی روی تراس را انتخاب کنید و در منو ماهی قزل‌آلای رودخانه‌ای ویژه را سفارش دهید.

در آنجا مردم محلی هر بلوز را با قیمت پایین 10 تا 15 دلار می‌فروشند، هم‌چنین، برای هر غذای محلی 10 دلار می‌گیرند. معمولاً این مکان مجهز به اینترنت بی‌سیم است و تقریباً جای راحتی است، هرچند که مشکل زبان مانعی بزرگ محسوب می‌شود. بیشتر مردم محلی (کمتر از 2000 نفر) قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی نیستند.

 

مهم‌ترین اقدامی که در کازبگی باید انجام دهید این است که از کلیسای گرگتی ترینیتی دیدن کنید. این کلیسا در قرن چهاردهم ساخته شده و 1800 متر (5905 فوت) بالاتر از سطح دریا قرار دارد. اگر آماده‌اید و زمان کافی در اختیار دارید می‌توانید پیاده‌روی را شروع کنید، اما این پیاده‌روی بیش از 2 ساعت طول خواهد کشید و اجاره اسب یا استفاده از تاکسی از راه‌های دیگر برای رفتن به آن‌جا است. هزینه اسب‌سواری 22 دلار آمریکایی است. اسب‌سواری کار ساده‌ای نیست اما به یک تجربه به یادماندنی تبدیل خواهد شد. هزینه رفتن با تاکسی، معمولاً با اتومبیل نیوا، ساخت اتحاد جماهیر شوروی، نیز حدود 22 دلار آمریکایی است. اگر اولین بار است در اتومبیل ساخت شوروی می‌نشینید، بدانید که سواری با اسب از مسافرت با آن اتومبیل راحت‌تر است. برای چانه زدن با راننده‌ها تردید نکنید، چون آن‌ها ممکن است سعی داشته باشند بیشتر از رانندگان محلی از شما کرایه بگیرند.

مکان‌های دیگری که برای بازدید وجود دارند آبشار گولتی و قلعه‌های باستانی هستند که تنها در فاصله 9 کیلومتری (5.6 مایلی) از کازبگی واقع شده‌اند. می‌توانید در میدان اصلی کازبگی تاکسی بگیرید، ولی به خاطر داشته باشید که باید چند صد متر آخر را پیاده بروید و مسیر آن خیلی آسان نیست.

نکته قابل‌توجه دیگر آب و هوای سرد است. میانگین دمایی در فصل تابستان از 13+ تا 26+ درجه سانتی‌گراد (55 تا 75 درجه فارنهایت) تغییر می‌کند. فصل زمستان می‌تواند بسیار سرد و پربرف باشد. در ماه‌های دسامبر تا ژانویه جاده‌ها به علت بارش سنگین برف، دائماً مسدود می‌شوند.

 

اگر یک کوهنورد مجرب هستید، از گردش سیاحتی در مکینواری، قله‌ای در ارتفاع 5047 متر (16560 فوت) از سطح دریا، خوشحال خواهید شد. این کوه دارای دو مسیر است، اما با تنها رفتن به آن‌جا خطر نکنید. ما شدیداً توصیه می‌کنیم با درخواست از گروه‌های کوه‌نوردی حرفه‌ای، که در تابستان مرتب سفرهای کوهنوردی را سازمان‌دهی می‌کنند، این کار را انجام دهید. تورها معمولاً 5 تا 6 روز به طول می‌انجامد و می‌توانید بیش از 500 دلار آمریکایی برای آن هزینه کنید. برای یک کوهنوردی سخت کاملاً آماده باشید.

ما یک جایزه پیشنهادی برایتان در نظر گرفته‌ایم، در مسیر رفت به کازبگی یا برگشت از آن، برای چشیدن طعم غذای معروف گرجستانی، یعنی خینکالی، در آرشا، محلی که بهترین آن در آنجا پخته می‌شود، توقف کنید. به این مکان تسانارتی گفته می‌شود. به طور باورنکردنی ارزان و خوش‌مزه است.