موزه دبی

تور ارزان دبی - ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

موزه دبی | تور ارزان دبی

دبی شهری است که امروزه در بین بهترین و محبوب ترین مقصد های گردشگری گنجانده شده ، شهری با ترکیبی مدرنیته و سنت !!

نام دبینامی بزرگ میان پیشرفته ترین شهر های جهان است . در دهه ی اخیر اماکن ناب و منحصر به فردی در این شهر ساخته شده که فقط در دبی قابل دیدن است . شما در هیچ جای دیگر نظیر آن را نخواهید دید . از بلندترین و زیباترین برج در جهان گرفته تا شلوغ ترین فرودگاه بین المللی دنیا .

از موزه های پرطرفدار و محبوب در شهر دبی

موزه دبی یکی از پربازدیدترین و محبوب ترین اماکن در شهر دبی است . سفر به دبی با دیدن این موزه کامل میشود پس آن را در اولویت قرار دهید .

موزه دبی در قلعه ی الفهیدی ساخته شده و نهایتا در سال 1970 تبدیل به موزه ی امروزی شد . این قلعه از کهن ترین بنا در شهر توریستی گردشگری دبی است . از آن در زمان های دور استفاده های متعددی میشد مثلا علاوه بر حفاظت شهر از آن برای نگهداری مجرمین نیز استفاده میشد .

این موزه طرفداران بسیاری میان توریستان و گردشگران دارد . از اشیای با ارزشی که در این موزه نگهداری میشود میتوان به عتیقه جاتی اشاره کرد که مربوط به دوران تجارت در دبی است . ماکت های سه بعدی مینیاتوری بازگوکننده ی زندگی پیشین مردمان دبی است .

نمایی از موزه ی محبوب دبی در شهر کوچک اما زیبای دبی

مربع بودن قلعه ی الفهیدی نمایی جالب به این مکان بخشیده از طرفی وجود برج هایی در سه گوشه ی ساختمان منظره ای جالب را به وجود آورده . سنگ های مرجانی و ملات مواد اصلی ساخت قلعه است . هنگام ورود ، شما باید از دو درب آهنی عبور کنید تا به دروازه ی اصلی برسید که بوسیله ی دو توپ بزرگ زینت داده شده !! بسیار شبیه به کارتون هاست !!

خانه تابستانی عریش از دیگر جاذبه های پرطرفدار داخل موزه است که از بافته شدن برگ های نخل به هم ساخته شده . این خانه ها بدون هیچ نوع وسیله ی سرمایشی ای در تمامی فصول سال خنک بود !!! شما در این خانه های جالب خواهید دید که قسمت هال ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی و اتاق ها یه چه صورت ساخته شده . از دیگر ویژگی های این خانه های تابستانی برج های بادی است . این برج ها منبع خنک کننده ای است که نقش مهمی در سالهای دورتر داشته . از طرفی در جلوگیری از نور مستقیم خورشید نقش بسزایی داشت .

موزه دبی

جال برگردیم به سمت ماکت ها . یکی از زیباترین و پربازدیدترین ماکت های این موزه به دریا و راه های دریانوردی بازمیگردد و راه های چگونه ماهیگیری و زندگی دریایی به بینندگان نشان داده میشود . موزه دبی گالری های بسیاری دارد که هر کدام به نحوی نظر بیننده را جلب میکند . خانه های سنتی ، بازار ، درختان خرما ، بیابان و زندگی دریایی از مناظری است که شما خواهید دید . تور ارزان دبی بهترین گزینه برای دیدن این مکان است.

در این موزه یک فروشگاه مناسب برای خرید سوغاتی نیز وجود دارد که میتوانید به عنوان سوغاتی اجناسی ارزشمند را برای آشناها و دوستانتان بخرید و به عنوان یادگاری از سفر برای خودتان نیز خریداری کنید .

پیشنهاد میکنیم در سفر به شهر زیبا و توریستی دبی حتما از این موزه بازدید کنید ، قطعا ساعاتی خوش و خاطره انگیز را درش تجربه خواهید کرد .

لیست قیمت ارزان ترین تور دبی نوروز 97