نحوه ی اخذ ویزای شینگن

اخبار - در تور ویزای شینگن - در تور ویزای شینگن - ۳ آذر ۱۳۹۸

نحوه ی اخذ ویزای شینگن  

شینگن قراردادی میان چندین کشور اروپاییست که در سال 1985 امضا شد . با امضای این قرارداد ورود ساکنین کشور های اروپایی آزاد اعلام شد و همین موضوع سبب جل مشکل بسیار بزرگی برای آن ها شد . این قرارداد شامل کشورهای آلمان ، ایتالیا ، فرانسه ، هلند ، اسپانیا ، پرتغال ، بلژیک ، لوکزامبورگ ، نروژ ، سوئد ، فنلاند ، دانمارک ، لیتوانب ، لتونی ، مجارستان ، لهستان ، اتریش ، اسلوانی ، اسلواکی ، ایسلند ، چک ، مالت ، ایسلند ، یونان لیفتن اشتاین و سوئیس میشود . همه ی مردم از همه جای جهان برای وارد شدن به این کشورها باید ویزای شبنگن دریافت کنند اما مردم کشورهای آمریکا به جز کلمبیا ، پرو ، بولیو و چند کشور دیگر ، مردم قاره ی استرالیا ، ژاپن ، کره ی جنوبی و مالزی بدون اخذ ویزا میتوانند وارد این کشور ها شوند و به مدت 90 روز در آنجا بمانند . نحوه ی اخذ این ویزا برای ایرانیان بسیار سخت و زمان بر است . 

اخذ ویزای شینگن

نحوه ی اخذ ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن 

ویزای شینگن چند نوع دارد که نوع c آن بیشترین نوع درخواستی میان ایرانیان است .

ویزای نوع A ویزایی به نام ترانزیت است . این ویزا مختص کسانی است که میخواهند پروازشان را در یکی از این کشورها عوض کنند یا به عبارتی دیگر زمانی که احتیاج داشته باشید برای رفتن و رسیدن به مقصدتان از یکی از کشور های عضو شینگن عبور کنید باید برای گرفتن این ویزا اقدام کنید . 

ویزای نوع B هم شبیه به نوع A است با این تفاوت که شما با گرفتن ویزای نوع B میتوانید از فرودگاه خارج شوید و از طریق راه زمینی به مقصد بروید .

ویزای دیگر شینگن ویزای نوع D  است . این ویزا ، ویزایی بلند مدت ایت که معمولا تاجران و بازرگانان از آن استفاده میکنند تا بتوانند در طول سال چندین بار به این کشور رفت و آمد داشته باشند . 

شما با گرفتن ویزای شینگن این امکان را خواهید داشت که به چند کشوری که میان این کشور ها سیر کرده اند سفر کنید و از آن ها نیز بازدید کنید . این کشورها شامل آندورا ، واتیکان ، سن ماریو و موناکو میشود . 

نحوه ی اخذ ویزای شینگن

نخوه ی اخذ ویزا 

اولین گام برای اخذ ویزا انتخاب یکی از 26 کشوری است که شامل شینگن است . طبق قانون باید از طریق کشوری اقدام کنید که قصد ماندن در آن را دارید اما از قانون که بگذریم باید بگوئیم بهتر است از آن 17 کشوری که در داخل ایران سفارت دارند یک کشور را انتخاب کنید و اگر یک دعوتنامه داشته باشید کارتان بسیار راحت تر خواهد یود . اصلا نمیتوان گفت از کدام کشور راحت تر میتوان ویزا گرفت و کدام کشور سخت تر !! اما توصیه میکنیم از آلمان و اتریش اقدام نکیند چون تجربه های خوبی از آن شنیده نشده از طرفی کشوری مثل یونان سفارت بسیار بی نظمی دارد که اقدام از طریق آن نیز آزار دهنده خواهد بود . 

مدارکی که برای گرفتن ویزای شینگن احتیاج دارید شامل پاسپورت با انقضای حداقل 3 ماه است ، شناسنامه ، فرم ویزا ، مدارکی که نشان دهنده ی سکونت گاه و شغل شما در کشورتان است ، مدارک نشان دهنده ی توانمندی های مالی ، عکس ، عوتنامه ، بیمه مسافرتی و بلیط پرواز می شود . 

اولین نکته ای که درباره ی مدارک مورد تجه قرار میگیرد ترجمه ی انگلیسی مدارک است و دومین نکته این است که از همه ی مدارک حتما باید یک کپی داشته باشید . سومین نکته این است که از هر کشوری که اقدام میکنید از همان کشور وارد شوید ، اگر از کشور دیگری وارد شوید ممکن است اجازه ی ورود به شما را ندهند . چهارم اینکه اگر بار اولتان است که میخواهید درخواست دهید از ویزای طولانی مدت یا مولتیپل صرف نظر کنید . نکته پنجم این است که سفارت هیچ گاه پولی را برای ضمانت برگشت از شما دریافت نمیکند . این امر مختص آژانس هاست چرا که آنها پولی را به عنوان ضمانت برگشت از شما میگیرند و زمان برگشت پول را تحویلتان خواهند داد . 

در آخر باید خاطر نشان کنیم که از گفتن هر نوع دروغی به سفارت جدا خودداری کنید چرا که در صورت برملا شدن دروغتان درخواست تان رد میشود و با یک بار رد شدن درخواستتان قطعا در دفعات بعد با مشکلات جدی ای رو به رو خواهید شد . 

در نهایت ده کشور استونی ، فنلاند ، اسلواکی ، لهستان ، یونان ، لوکزامبورگ ، لتونی و ایسلند کشورهایی هستند که اگر از طریق آنها اقدام کنید تا 99 درصد ویزایتان قبول خواهد شد .   

تور سوئیس

 

تور اتریش