جزیره ی کیش

جاذبه گردشگری - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

نخلستان های جزیره ی کیش

مناطق ساحلی و گرمسیری همواره مورد توجه توریستان و گردشگران بوده . جزیره ی کیش منطقه ای زیبا در آب های مواج و نیلگون خلیج همیشه فارس است . جزیره ای سرتاسر زیبایی و هیجان !! سالانه توریستان و مسافرین بسیاری از نقاط مختلف جهان به خصوص کشور عزیزمان ایران پا به این جزیره میگذارند و روزهایی به یادماندنی را درش تجربه میکنند . 

نخلستان های جزیره ی کیش

بدون شک و اغراق وقتی اسم جزیره ی کیش را می شنویم یاد کشتی یونان و نخلستان های زیبای جزیره در دلمان زنده میشود . یکی از درختانی که در سرتاسر جزیره دیده میشود درختان بلند و زیبای نخل است چرا که کاشت نخل در جزیره ی کیش یکی از مشاغل اصلی مردمان گذشته ی این جزیره است اما امروزه تعداد آنها بسیار کم شده ولی بازهم موردتوجه قرار گرفته . این درختان به صورت رزک ، زرد و دیری تقسیم بندی شده . درختانی با ارتفاع 10 تا 20 متر که دور تا دور جزیره را فرا گرفته . 
امروزه نخلستان بهشت مورد توجه توریستان و گردشگران بسیاری قرار گرفته چرا که قدیمی ترین ، زیباترین و البته تنهابترین نخلستانی است که امروزه در کیش باقی مانده . این نخلستان زیبا با نخل های بلندش در محله ی صفین جزیره قرار گرفته .
یکی از دیدنی ترین مناظر در این نخلستان دیدن طلوع و غروب خورشید است که ساعت ها بیننده را محو تماشا میکند . 
این نخلستان 88 هکتار وسعت دارد و درختانی نظیر خرما ، درمان عقرب ، ابریشم کهور ، ابریشم مصری ، تمر هندی ، کنار و اکالیپتوس ، لور ، کاسیکا و گز را در خود جای داده . البته امروزه سازمان منطقه ی آزاد کیش قصدد توسعه ی پوشش گیاهی این منطقه را دارد و برای این کار از درختان نخل بیشترین بهره را برده است . 
گشت و گذار میان این نخلستان ها قطعا برایتان به یاد ماندنی و خاطره انگیز خواهد بود .
حتما باید به این نخلستان ها سر بزنید تا عظمت و زیبایی آن ها را از نزدیک ببینید و لذت ببرید . 

نمایی زیبا از نخلستان های جزیره ی کیش

اگر مسافر جزیره ی زیبا و دیدنی کیش هستید حتما سری به این نخلستان ها بزنید قطعا پشیمان نخواهید شد و لحظاتی به یاد ماندنی را درش تجربه خواهید کرد .