هزینه های سفر به اتریش

دانستنی ها - در تور اتریش - در تور اتریش - ۵ فروردین ۱۳۹۷

هزینه های سفر به اتریش

اتریش یکی از زیباترین کشورها در قاره ی اروپاست . کشور سرشار از موزه ها و اماکن طبیعی فراوان که هرکدام به تنهایی با ویژگی هایی خاص نظیر بیننده را جلب میکند . ما هزینه ها را بر مبنای پایتخت این کشور یعنی وین قرار داده ایم . هزینه ی سفر به اتریش با هزینه های دریافت پاسپورت آغاز میشود !!

هزینه ی ویزا برای بزرگسالان حدود 60 یورو و برای کودکان حدود 35 یورو است . ویزا برای افراد زیر 6 سال رایگان خواهد بود .

انواع تور اتریش

هزینه ی اقامت

اتریش کشوری حیرت انگیز با اماکنی خارق العاده است که به دلیل ورود مسافرین بسیار به این کشور هتل هایی هم درش قرار گرفته . اگر بدنبال هتل های مناسب و ایده آل باشید باید برای هر شب هزینه ای حدود 90 تا 100 یورو را پرداخت کنید . اقامت در هاستل انتخاب دیگری است که تا 10 تا 20 یورو برای هر شب هزینه دارد اما در کل این هزینه ها در تعطیلات و آخر هفته ها افزایش میابد .

هزینه ی حمل و نقل

وین ، پایتخت اتریش دارای سیستم حمل و نقل قوی و سراسری ای است از این رو در جا به جایی شهری مشکلی نخواهید داشت . کارت وین پاس کارتی است که برای استفاده از اتوبوس ، قطار و وساسل حمل و نقل عمومی لازم است . اگر این کارت را داشته باشید میتوانید برای ورودی برخی اماکن تخفیف بگیرید .

قیمت بلیت های حمل و نقل عمومی به صورت زیر است :
بلیت یک نفره : 2.5 یورو .
بلیت 4 نفره : 9 یورو .
کارت وین پارس برای 24 ساعت : 7.5 یورو .
کرا وین پارس برای 72 ساعت : 16.5 یورو .
رفت آمد از مرکز شهر به فرودگاه با تاکسی : 27 تا 30 یورو .
رفت آمد از مرکز شهر به فوردگاه با اتوبوس : حدود 8 تا 10 یورو .

هزینه ی غذا

هزینه ی خورد و خوراک از اصلی ترین هزینه ها در سفر به هر کشوریست . شما با 10 یورو در اتریش میتوانید در ارزان ترین رستوران غذا میل کنید ، هیمن هزینه برای یک رستوران میان رده برای دو نفر تا 45 یورو افزایش میابد . اگر علاقه مند به غذاهای فست فودی باشید باید 7 تا 10 یورو برای غذا پرداخت کنید .

یکی از راه های صرفه جویی در هزینه های خورد و خوراک در اتریش این است که خودتان آشپزی کنید . شما با خرید لیست زیر میتوانید غذایی برای چندین روز درست کنید :
یک لیتر شیر : 1.5 یورو .
نان : 1.7 یورو .
یک کیلو برنج : 1.40 یورو .
12 عدد تخم مرغ : 3 یورو .
یک کیلو پنیر محلی : 10.60 یورو .
یک کیلو سینه ی مرغ : 10 یورو .
یک کیلو سیب : 2.30 یورو .
یک کیلو موز : 1.90 یورو .
یک کیلو پرتغال : 2.10  یورو .
یک کیلو گوجه فرنگی : 2.45 یورو .
یک کیلو سیب زمینی : 1.60 یورو .
یک کیلو پیاز : 1.20 یورو .
یک بطری یک و نیم لیتری آب : 57 سنت .

هزینه ی تفریح

اتریش از کشور های پرجاذبه در اروپاست که بازدید هر یک از آن ها هیجانی منحصر به فرد خواهد دشات . برخی از این اماکن ورودی دارند و برخی دیگر کاملا رایگان است . به عنوان مثال برای بازدید از خانه هنر وین باید 10 یورو پرداخت کنید . همه ی ورودی ها بین 10 تا 15 یورو متغیر است .