پارک مرد ماه

جاذبه گردشگری - ۲۳ آبان ۱۳۹۸

پارک مرد ماهیگیر

جزیره ی کیش جزیره ای توریستی تفریحی در جنوب ایران است . منطقه ای میان آب های مواج خلیج فارس !! کیش از برترین اماکن توریستی گردشگری در ایران است پس در این مقاله با ما همراه باشید تا با یکی از دیدنی ترین اماکن آن آشنا شوید . 
مجسمه ای زیبا به شکل مردی ماهیگیر در سواحل شرقی جزیره قرار گرفته که نماد پارک مرد ماهیگیر محسوب میشود . پارک مرد ماهیگیر پارکی به وسعت 4 هزار متر مربع است . 

پارک مرد ماهیگیر در جزیره ی کیش
دو آب نما در قسمت شرقی و غربی جزیره قرار گرفته . این دو آبنما به وسیله ی یک جوی صدمتری به متصل شده و منظره ای زیبا را به وجود آورده . از طرفی استراحتگاه هایی نیز در پارک تعبیه کرده اند . شما میتوانید در این استراحگاه ها زیر سایه ی درخت وقت بگذرانید و دقایقی را در آرامشی وصف نشدنی سپری کنید . 
اگر به همراه خانواده به جزیره کیش آمده اید بازدید از این پارک را فراموش نکنید چرا که هدف از ایجاد پارک مرد ماهیگیر ایجاد فضایی شاد ، صمیمی و خانوادگی در جزیره بوده که البته این هدف محقق شده . 
حال بهتر است کمی درباره ی مجسمه بدانید . مجسمه ی مرد ماهیگیر 12 متر ارتفاع دارد . ساخت این مجسمه 3 ماه به طول انجامید . 4 هنرمند مشهدی به صورت شبانه روزی روی مجسمه کار کردند تا توانستند آن را در مدت زمان سه ماه به پایان برسانند . 

مجسمه ی معروف پارک مرد ماهیگیر در جزیره ی کیش
مجسمه از 12 لایه ی فایبرگلاس با ضخامت حدود 3 سانتی متر ساخته شد . سامان توکلی ، محمد حسین ماموریان ،خبر مصطفی سلطانی و هاشم شفیعی نام این 4 هنرمند است . امروزه این مجسمه به عنوان نمادی آشنا در سواحل شرقی جزیره شناخته میشود پس فرصت دیدن آن را از دست ندهید .