پل چپل سوئیس (تور سوئیس)

جاذبه گردشگری - در تور ویزای شینگن - در تور ویزای شینگن - ۳ آذر ۱۳۹۸

پل چپل سوئیس 

سوئیس کشوری زیبا و دیدنی رد قلب کشور اروپاست ! کشوری سرشار از اماکن دیدنی زیبا و جذاب . کشور معروف به شکلات که البته این شکلات ها تنها بخش کوچکی از این کشور زویایی را به رخ میکشد . رشته کوه های دیدنی و زیبای آلپ ، پارک ملی ، دریاچه ی زیبای ژنو ، و شهر با اصالت و قدمت طولانی زوریخ ، همه و همه دست به دست هم داده اند تا این کشو منحصر به فرد مقصدی بی نظیر برای همه ی مسافران باشد . یکی از دیدنی ترین این اماکن پل چپل است . 

از زیباترین پل ها در کشور سوئیس پل چپل است

پل چپل پلی با طول 204 متر است که درست بر روی رودخانه ی رئوس قرار گرفته . اگر مسافر شهر لوسرن بودید حتما از این پل چوبی سرپوشیده که از قدیمی ترین پل ها در اروپاست دیدن کنید . هدف از ساخت این پل محافظت از شهر لوسرن در برابر حملات دشنان بود اما امروزه تبدیل به یکی از جذاب ترین دیدنی ها در شهر لوسرن سوئیس شده . در محیط داخلی این پل نقاشی هایی زیبا کشیده که بازگوکننده ی حوادثی است که در این پل اتفاق افتاده . اما نکته ی تلخ اینجاست که بیشتر این نقاشی ها در آتش سوزی سال 1993 سوخت و نابود شد . اما خود پل بازسازی شد و همین امر موجب شد که کمترین آسیب را متحمل شود . 

نمایی زیبا زا پل چپل سوئیس

این پل ، پلی به صورت 8 ضلعی است که شامل یک برج آب نیز میشود . ساخت این برج 34 متری به 800 سال پیش بازمیگردد . ترکیب بینظیر این برج در کنار پل منظره ای شگفت انگیز به وجود آورده که بسیار مناسب برای عکاسی است . 

در سفر به کشور سوئیس و شهر تاریخی و قدیمی لوسرن بازدید از این پل زیبا را در اولویت قرار دهید و البته حتما دوربینتان را همراه خودتان ببرید تا بتوانید لحظه به لحظه ی این خاطرات شیرین را جاودان نگاه دارید .