چه کار کنیم که در سفرهای خارجی کشته یا اعدام نشیم

راهنمای سفر - ۳۰ دی ۱۳۹۵

سفر برامون همیشه یادآور خاطرات خوبه، جاهی قشنگ مکان های دیدنی و ماجراجویی ولی خوب بعضی وقت ها اتفاقاتی رخ میده که فکر میکنیم فقط واسه بقیست، امروز قصد داریم سه مورد از اون اتفاقات رو باهاتون در میون بزاریم .

در مالزی:

۸۶ ایرانی فقط در مالزی منتظر اعدام هستن به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟ مواد مخدر، حمل حتی ۵ گرم مواد مخدر در کشوری مثل مالزی حکمش اعدامه و جالبه بدونین اکثر این افراد به خاطر اعتماد به افراد غریبه در آستانه ی مرگ هستن.

همه چیز معمولا از فرودگاه شروع میشه مسافرا ساعتها در فرودگاه منتظر پرواز هستند. و این مدت فرصت مناسبی برای قاچاقچیان مواد مخدر است. اونها طعمه خودشون رو پیدا میکنن و باهاش ارتباط برقرار میکنن و خیلی راحت محموله رو در وسایل قربانی جاسازی میکنن. باید در فرودگاه حسابی حواستون به وسایلتون و آدمای اطرافتون باشه و به هیچ عنوان از کسی چیزی امانت نگیرین چون در واقع با این لطفتون خودتون رو نابود میکنین.

در ترکیه:

در سفر به ترکیه به مکان هایی که برای تفریح میرین خیلی دقت کنید. اگر بدون برنامه به جایی میرین که باهاش آشنایی ندارین سعی کنید قبل از خلوت شدن خیابانها به هتل برگردین تا قربانی حمله های سارقین و زورگیری نشین. همیشه به توصیه های رسمی سفارت کشورمون دقت داشته باشین، و حواستون باشه همیشه آدمها با نیت های خوب بهتون نزدیک نمیشن. 

در روسیه:

 بعضی از گردشگران ترجیح میدن به جای اینکه لحظاتشون رو در هتل های پنج ستاره بگذرونن، به دل طبیعت برن و ماجراجویی کنن که خیلی هیجان انگیز تره ولی همین تجربه های فوق العاده ی  طبیعت گردی در یک کشوری مثل روسیه با توجه به حیوانات خطرناک (خرس قهوه ای، ببر آمور، گرگ خاکستری،افعی شمالی و.. ) این کشور میتونه به از دست دادن جونتون ختم بشه، پس مواظب خودتون باشین.