چگونه با خیل جمعیت در شهرهای توریستی مواجه نشویم؟

راهنمای سفر - در تور دبی - در تور امارات - ۲۷ تیر ۱۳۹۶

همیشه در سفر به شهرهای بزرگ و توریستی، مسئله ی اصلی این است که چه طور از جمعیت جلو بزنیم و اولین نفری باشیم که در آرامش و آسودگی جاذبه ی گردشگری مورد نظرمان را ببینیم. اما گاهی اوقات هر اندازه که زرنگ باشیم، باز هم در سیل جمعیت گیر می افتیم و نمی توانیم آن طور که انتظار داشتیم، تجربه ی خوبی از سفرمان کسب کنیم. اما من برای شما سه پیشنهاد دارم تا به راحتی جمعیت را بپیچانید و در کمال آرامش از سفرتان لذت ببرید.

 

رم 
بازدید از خیابان های سنگفرش تراسته ور به جای کولوسئوم
برای دیدن محله ی قرون وسطایی تراسته ور، باید از پل پونته سیستو عبور کنید و به سمت دیگر رود تیبر بروید. این محله که زمانی بخش کارگری شهر بوده، شما را از هیاهوی جمعیت دور می کند و وارد دنیای پنهان گوشه و کنار رم و زندگی محلی آنها می کند. در خیابان های تودرتو روی موزاییک های درخشان قدم بزنید. کم کم خود را در میان ویلاهای لوکس دوره ی رنسانس خواهید یافت و فرهنگ رومی را از نگاه یک محلی درک خواهید کرد.

اگر می خواهید عکس های مناسب برای اینستاگرام بگیرید، باید کمی زحمت بکشید و از تپه های جانی کولو بالا بروید. بعد از حدود 20 دقیقه به منظره ی نفس گیر خالی از جمعیت می رسید که از دید کامل به کل شهر برخوردار است.

 

پاریس
بازدید از سنت شاپل به جای نوتردام
بیش از 1100 شیشه ی رنگی نقشینه بازدیدکنندگان سنت شاپل را خیره می کند. نور می رقصد و در پنجره هایی که تا 15 متر بالا می روند و به سقف می رسند، تلالو پیدا می کند. هر تصویر، سخنی دارد که گردشگران را به تاریخ می برد و داستان خلق شدنش را بازگو می کند.

این گنجینه ی معماری گوتیک طی 7 سال در قرن سیزدهم ساخته شد تا خانه ای برای آثار ارزشمند مسیحی از جمله تاج مقدس عیسی مسیح باشد. گرچه بسیاری از آن آثار در انقلاب فرانسه نابود شدند، ولی هنوز هم می توانید رمز و رازهای زیادی را درمورد این کلیسای جامع کشف کنید. کلیسای سنت شاپل در نزدیکی قدیمی ترین زندان پاریس قرار گرفته است.

 

دبی
بازدید از باغ میراکل به جای برج خلیفه
بیش از 100 میلیون شاخه گل، باغ میراکل را تزیین می کنند. این باغ دارنده ی رکورد گینس نیز هست: بزرگترین مجموعه ی گل آرایی که به شکل یک هواپیمای ایرباس 380 درآمده است. زمین بازی پر از گل در روز ولنتاین سال 2013 گشوده شد.

یک روز از خیل جمعیت در برج خلیفه فاصله بگیرید و در زیبایی و شگفتی بزرگترین باغ گل طبیعی جهان و رایحه های خوش گل ها غوطه ور شوید. قول می دهم قدرت گل ها را حس خواهید کرد.

  

diyakoparvaz.com