چگونه فرزندان خود را برای سفرهای هوایی طولانی آماده کنید!

دانستنی ها - در تور آبعلی - در تور ایران - ۱۳ تیر ۱۳۹۶

هر کسی که گفت «نیمی از لذت سفر در راه رسیدن» است، با سفر هوایی 8 ساعته یا بیشتر همراه با کودکان روبه‌رو نشده بود. کلید داشتن حداقل استرس برای سفر با کودکان (برای شما و مسافران همراهتان)، برنامه‌ریزی از پیش است. از زمانی که تعطیلات شما هنوز یک گام تا تأیید شدن فاصله دارد، شروع به برنامه‌ریزی کنید.

 

زمان‌های رفت‌ و برگشت

زمان پرواز و رسیدن هواپیما را بررسی کنید و تغییرات زمانی را نیز در نظر بگیرید. به‌خصوص وقتی با کودکان کم سن‌تر سفر می‌کنید، سوار هواپیما شدن در زمان خواب کوتاه آن‌ها می‌تواند کارساز باشد. خارج کردن بچه‌ها از برنامه خواب منظم خود با رفتن زودهنگام یا بسیار دیر رسیدن، ممکن است برای همه مقداری حس ناراحتی ایجاد کند.

 

رزرو کردن صندلی‌ها از قبل

اگر ممکن است، صندلی‌ها را از قبل به صورت آنلاین رزرو و تأیید کنید تا این استرس را نداشته باشید که در پرواز مجبور هستید بحث کنید تا بتوانید کنار فرزند 3 ساله خود بشینید. بعضی از خطوط هوایی برای این کار پول دریافت می‌کنند، اما ارزشش را دارد.

 

صبر برای سوار هواپیما شدن

اگر خط هوایی اجازه می‌دهد کسانی که با کودکان سفر می‌کنند، قبل از پرواز وارد هواپیما شوند، شما لازم نیست این کار را انجام دهید. اگر برای پیدا کردن جای بالای سر نگران نیستید، آن‌ها را تا می‌توانید در ترمینال نگه دارید. ممکن است از اولین لحظات سوار شدن هواپیما تا پرواز، حدود نیم ساعت طول بکشد، حتی اگر پرواز بدون تأخیر باشد.

 

با خود غذا به همراه داشته باشید

غذای خطوط هوایی نه تنها محدود و گران است، بلکه ممکن است ساعت‌ها طول بکشد تا سرویس برای شما ارائه شود. غذاهای کوچک و میان وعده برای خود و فرزندانتان به همراه داشته باشید.

 

قوانینی قبل از سوار هواپیما شدن وضع کنید

با بچه‌ها صحبت کنید تا به صندلی‌ها ضربه نزنند، صندلی جلویی را نگیرند و سروصدا نکنند. حتماً در طول پرواز از رفتارهای خوبشان تعریف کنید.

 

لوازم الکترونیکی با خود به همراه داشته باشید

تبلت‌ها و دستگاه‌های الکترونیکی کوچک برای سرگرمی با خود به همراه داشته باشید، اما لطفاً قبل از پرواز به فرزندتان عادت دهید از هدفون و هندزفری استفاده کنند. بازی یا دیدن کارتون با صدای بلند برای دیگران کاملاً آزاردهنده است.

 

به بچه‌ها اجازه دهید استراحت کنند

اجازه دهید بچه‌ها در طول راهرو راه بروند تا پاهای خود را دراز کنند، اما با آن‌ها بروید و هیچ‌وقت اجازه ندهید در راهروها شروع به دویدن کنند یا وقتی مهمانداران مشغول سرویس‌های غذا و نوشیدنی هستند، وارد راهرو نشوند. ممکن است با وسایل آهنی و آب داغ اتفاقی بیفتد.

 

در کل داشتن پروازی بدون نقص با همراهان دشوار است، چه برسد به کودکان. توقعات خود را در سطح معقولی تنظیم کنید و به یاد داشته باشید هر کسی که شما را در پرواز نصیحت می‌کند، تنها می‌خواهد به شما کمک کند، پس به خاطر این که می‌خواهند به شما کمک کنند، با آن‌ها بد برخورد نکنید.

diyakoparvaz.com