چگونه همیشه بلیت هواپیما را ارزان بگیریم؟

دانستنی ها - ۱۳ شهریور ۱۳۹۶

برای سفر باید به‌ درستی برنامه‌ ریزی کرد.اگر این کار را به خوبی انجام دهید، می‌توانید موقعیت‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشید. می‌گویند سفر انسان‌ها را عوض می‌کند. با سفر به این درک می‌رسید که ذات زندگی گذراست. ولی تمام چیزهای خوب هزینه دارند. در برنامه‌ریزی برای سفر، هزینه‌ی زیادی را برای بلیت هواپیما کنار می‌گذارید. در اینجا به نکاتی برای پیدا کردن بلیت هوایی ارزان اشاره می‌کنیم، تا با پیروی از آنها بتوانید مبلغی برای خرید سوغاتی صرفه‌جویی کنید.

 

لیست قیمت تور ارزان دبی

تحقیق کنید

یک زوج هندی، در مدت سه سال و نیم به 7 قاره و 41 کشور سفر کردند. این شاهکار را تنها با تحقیق کردن برای زمان تخفیف بلیت‌های هواپیما انجام دادند. می‌گویند که روی‌ هم رفته، نزدیک به 3000 ساعت پرواز داشته‌اند. پس قبل از آغاز هر سفر جدید، تحقیق برای سفر، پیدا کردن زمان تخفیف بلیت‌های هوایی و تهیه ی پروازی ارزان و در عین‌حال رضایت‌بخش، امری پرفایده و حیاتی است.

 

بلیت را از قبل رزرو نمایید

زمانی شرکت‌های هواپیمایی بسیار رضایت‌بخش عمل می‌کردند و پروازهای لحظه‌ آخرِی ارزانی داشتند. ولی از زمانی که به الگوی خرید بلیت‌ها در لحظه‌ی آخر پی بردند، سیاست خود را تغییر دادند. بهتر است بلیت خود را 3-4 ماه یا نهایتاً 6 هفته زورتر رزرو نمایید. اما خیلی هم زودتر این‌کار را انجام ندهید چون ممکن است معامله‌ی پر منفعت و ایده‌آلی نباشد. این‌کار به شما فرصت برنامه‌ریزی داده و اجازه می‌دهد بلیت ارزانی برای سفر هوایی خود پیدا کنید و بار کمتری بر دوشتان باشد!

 

شیرجه نزنید، قدم به قدم پیش روید

این نکته برای کسانی است که می‌خواهند با یک تیر دو نشان بزنند. بیشتر شرکت‌های هواپیمایی حدوداً 24 ساعت در کشور خود توقف دارند. به‌عنوان مثال هواپیمایی ژاپن در توکیو و اوساکا چنین توقفی دارد. اگر با هواپیمایی امارات سفر کنید، در دبی توقف خواهید داشت. پروازهای بدون توقف مالیاتشان بیشتر است و مسافران را در زمان کمتری به مقصد می‌رسانند. بنابراین در مقایسه با پروازهایی که در مسیر حداقل یک توقف دارند، گران‌قیمت‌تر هستند. پس پروازهای اتصالی به‌صرفه‌تر هستند، زیرا با آنها پول کمتری برای خرید بلیت پرداخت می‌کنید.

 

در اینترنت به‌طور ناشناس (incognito) تحقیق کنید

مطمئن شوید که جستجو برای هزینه‌ی بلیت‌های هوایی را به صورت ناشناس (incognito) انجام می‌دهید. شواهد زیادی وجود دارد مبنی بر این‌که پیشینه‌ی جستجوی شما در اینترنت توسط شرکت‌های هواپیمایی ردیابی می‌شود و هر زمان که قیمت‌ها را جستجو می‌کنید، هزینه‌ها بالاتر می‌رود. توصیه می‌شود برای هر بار جستجو، از سیستم یا دستگاه جدیدی استفاده کنید. یا بهتر از آن، ناشناس عمل کنید و در هنگام جستجو برای بلیت‌های ارزان‌قیمت، پیشینه‌ی جستجوهای خود را مرتباً پاک کنید.

 

از تخفیف‌ها استفاده کنید

همزمان با جستجو برای بلیت، حتماً در تمام سایت‌ های مرتبط عضو شوید. با این‌کار، اطلاعات جدید مربوط به تخفیف‌ ها را از دست نخواهید داد. هر از گاهی روی قیمت‌ های اصلی تا 40 درصد تخفیف خواهند داشت. مطمئن شوید از تمام آن‌ ها اطلاع پیدا می‌کنید. 

 

موتورهای جستجوی پرواز

گفته می‌شود که تمام موتورهای جستجو، قیمت بلیت‌ ها را بیشتر از آنچه که هست نشان می‌دهند و برای این‌کار از شرکت‌ های هواپیمایی سهم دریافت می‌کنند. با این‌حال تعداد کمی موتور جستجوگر هست که رقم واقعی را نشان می‌دهند. برای مثال می‌توان به اسکای‌اسکنر (Skyscanner)، موموندو (Momondo)، چیپ-او-ایر (CheapOair)، گوگل فلایتز (Google Flights)، جت رادار (Jet Radar)، ایر فیر واچ‌داگ (AirFareWatchdog) و غیره اشاره کرد. لازم به ذکر است که این موتورها همیشه هم پروازهای ارزان‌قیمت را نشان نمی‌دهند. برای پیدا کردن پروازهای به‌صرفه‌ی بیشتر، به سایت شرکت‌های هواپیمایی ارزان ناحیه سر بزنید. می‌توانید در آن‌جا مسیر خود را مشخص کنید، سپس پیشینه‌ی جستجو را پاک کرده و در سایت رسمی بلیت خود را رزرو نمایید.

 

با کارت خود پرداخت کنید

برای پرداخت هزینه، از بهترین کارت بانکی خود، با این حس که از کارمزد نقل و انتقالات خارجی معاف باشد، استفاده نمایید. معمولاً هزینه‌ی قابل پرداخت با پول رایج سایر کشورها کمتر می‌شود. با این وجود شرکت‌های هواپیمایی از شما می‌خواهند که هزینه‌ی پرواز را به پول رایج کشور مبدأ پرداخت کنید، اگر پرداخت را از طریق کارت خود انجام دهید، این مسئله حل شدنی است.

 

گزینه‌های شرکت هواپیمایی را بررسی کنید

گاهی پرواز کردن از یک فرودگاه و وارد شدن به فرودگاه دیگر در یک شرکت هواپیمایی با وجود مسیر یکسان، هزینه‌های متفاوتی دارد. در نتیجه می‌توانید پایانه ی خود را با توجه به شرایط انتخاب کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که در چه فرودگاهی خواهید نشست.

با هواپیمایی‌های شبانه سفر کنید

هواپیمایی‌های با سفرهای شبانه معمولاً ارزان‌تر هستند و در ضمن اگر صبح به مقصد برسید، از خستگی سفر هوایی در امان خواهید بود. حتماً هواپیمایی و پروازتان را بشناسید، چون پروازها ممکن است به دلایلی نظیر شرایط هوایی نامساعد، بررسی دوباره و مشکلات دیگر کنسل شوند. بنابراین، هواپیمایی مربوطه شما را به پرواز دیگری که معمولاً قبل از عزیمت پرواز خودتان رهسپار می‌شود، منتقل می‌کند.

 

با هواپیمایی‌های محلی سفر کنید

سایت‌هایی که در بالا نام بردیم، معمولاً نواحی ناشناخته و دورافتاده را پوشش نمی‌دهند. بنابراین جابه‌جایی از شهر اصلی تا این مناطق، خسته‌کننده و ملالت‌آور می‌شود. وقتی قصد سفر به منطقه‌ای ناشناخته را دارید، پروازهای بومی و محلی را چک کنید تا مستقیماً به مقصد برسید. همچنین، هم‌زمان با جستجو برای پرواز، برای اطلاع از قیمت‌ها به وب‌سایت هم سر بزنید، بعضی وقت‌ها معامله‌ی بهتری از سایت‌های بومی نصیبتان می‌شود. برای سفرهای رایگان به سایت TripHobo Trip Planner سر بزنید.

 

به توصیه‌های مشاور سفر خود عمل کنید

اگر قصد سفری طولانی و یا سفر به بیش از یک مقصد را دارید، صحبت کردن با یک مشاور، کمک بزرگی خواهد بود. قاعدتاً همیشه نمی‌توانید با اطمینان کامل این‌کار را انجام دهید. ولی اگر زیاد سفر می‌کنید، مشاوره کمک خواهد کرد تا معامله‌ی بهتری داشته باشید. می توانید روی کمک مشاوران دیاکوپرواز حساب کنید! 

باور نکردنی است که چه طور با چند نکته و برنامه‌ریزی، می‌توانیم در هزینه ی صرفه‌جویی کنیم و پس از بازگشت از سفر، برای دوستان و اقوام خود هدیه و سوغاتی ببریم.‌ به هر حال هیچ‌کس از مقداری پول یدک بدش نمی‌آید! سفر خوبی داشته باشید.

diyakoparvaz.com