چیزهایی که باید قبل از سفر به آمستردام بدانید (1)

راهنمای سفر - در تور آمستردام - ۱۱ آذر ۱۳۹۸

آمستردام فوق العاده است، یک مقصد رویایی. بعد از دیدن آمستردام، تصویر خانه های قایقی و صدای زنگ دوچرخه ها تا ابد در ذهنتان باقی خواهد ماند. نکته ی جالب توجه این جاست که میراث تاریخی و هنرمندانه ی شهر با شگفتی های روزگار مدرن آن از طریق کانال های نعلی شکل در هم آمیخته است. محلی های خوش اخلاق، فرهنگ غنی و جذابیت های شهر در آمستردام بی اندازه جلب توجه می کنند.

 

اولین مسئله: کجا اقامت کنیم

با وجود هتل، مسافرخانه، خانه اجاره ای و یا خانه قایقی، پیدا کردن جای خواب در آمستردام کار سختی نیست. با استفاده از Airbnb می توانید خانه های اجاره ای مناسبی پیدا کنید. همچنین iamsterdam خانه های قایقی فراوانی با بودجه های مختلف برای اجاره پیشنهاد می دهد. یکی از تجربه های فراموش نشدنی سفر به آمستردام همین خانه های قایقی خواهند بود.

 

مسئله ی بعدی: کجا غذا بخوریم

آمستردام پر از رستوران های خوب با غذاهای خوش طعم است. اما قبل از هر چیز سراغ کافی شاپ ها برویم. کافی شاپ های فراوانی در آمستردام وجود دارند که هر کدام دارای تم مختص خود هستند. از جمله کافه وایت لیبل با جای فراوان برای نشستن و کتاب ها و مجلات مختلف، و یا کافه کوکونات که به عنوان یک تئاتر سابق، فضای سبز بی نظیری را با گلدان ها و گیاهان مختلف ایجاد کرده است.

سفر به آمستردام بدون امتحان کردن پن کیک چه معنی ای می توان داشته باشد؟ پن کیک های زیادی در هر نقطه از آمستردام می توانید پیدا کنید. بله، واقعا در هر نقطه. پس راه فراری نیست! اما اگر از شیرینی ها خسته شده اید و وقت ناهار یا شام است، و همچنین برای سلامتیتان اهمیت زیادی قایلید، سالاد بار SLA بهترین گزینه برای شماست. به علاوه، اسموتی های خنک و خوشمزه ی این سالاد بار، شما را سر حال خواهد آورد.

 

مسئله ی اصلی: کجا برویم و چه کار کنیم

زمان زیادی طول نمی کشد تا متوجه شوید چیزهای زیادی در آمستردام وجود دارد که باید ببینید. البته آمستردام با وجود بزرگ بودنش، فشرده و قابل پیاده روی به نظر می رسد. چه تنها در شهر پیاده روی کنید و چه همراه گروه، تجربیات بی نظیری در انتظارتان خواهد بود. هر چند پیوستن به یک گروه را با ثبت نام در یکی از تورهای پیاده روی به شما پیشنهاد می کنم. اما اگر می خواهید هزینه ی اضافی به سفرتان اضافه نشود، در تورهای رایگان ثبت نام کنید.

علامت I amsterdam که پشت موزه ی رایک قرار گرفته، یکی از جاذبه های دیدنی آمستردام است. ولی اگر می خواهید خودتان تنها آن جا باشید و راحت عکس بیندازید، صبح زود بیدار شوید و به آن جا بروید.
حالا نوبت باغ های لاله است. یکی از معروف ترین پارک های لاله ی هلند با شهرت جهانی، پارک قرن نوزدهمی کوکنهف با بیش از 800 نوع لاله و گل های دیگر است.

 

قسمت دوم را اینجا بخوانید.

diyakoparvaz.com