کلیسای چورا استانبول

جاذبه گردشگری - در تور استانبول - در تور ترکیه - ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

کلیسای چورا در استانبول 

استانبول مهد تمدن کشور ترکیه است که جاذبه های فراوانی نیز دارد و هر ساله توریستان و گردشگران بسیاری برای دیدن این دیدنی ها به این کش.ر سفر میکنند و درواقع میتوان گفت یکی از توریستی ترین شهر های استانوبل نیز است . 

لیست تور لحظه آخری استانبول

کلیسای چورا در شهر زیبای استانبول

یکی از دیدنی های این شهر کلیسای چورا است . این کلیسای زیبا و دیدنی که در منطقه ی سرسبزی از شهر قرار گرفته ، از دیرباز میدانیم که کلیسا محل عبادت مسیحیان بوده . این کلیسا از ابتدای ساخت به عنوان کلیسای مسیحیان شناخته میشده اما بعد از سالها که عثمانی ها به ترکیه حمله کردند و این شهر توسط آنها فتح شد این کلیسا تبدیل به مسجد شد و محلی شد برای عبادت مسلمانان ، اما باز هم بعد ها دچار تغییر شد و با جمهوریت یافت ترکیه این مسجد تبدیل به موزه ای پرطرفدار شد . 

اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه ی ساخت این موزه یا مسجد و یا کلیسا بپردازیم میتوانیم بگوئیم این بنا در قرن 4 میلادی ساخته شد و در محدوده ای خارج از شهر ساخته شد . بعد ها با گستردده شدن شهر ها و شهرنشینی جزئی از شهر محسوب شد . این بنا در طول سال ها دچار نغییراتی شد و بازسازی های فراوانی را به چشم خود دیده . بارها بر ثر زلزله ، جنگ و آتش سوزی تخریب شده اما با همت پادشاهان وقت و مردم بازسازی شد و قدمت و تمدن خود را حفظ کرده . 

نمایی از راخل کلیسای چورا استانبول

این کلیسا در سال 2013 بازسازی وسیعی را به خود دیده و در هر دوره بازسازی به این کلیسا واحدهایی اضافه میشده و همین امر موجب گسترده تر شدن آن شده . این بنای زیبا و تاریخی شامل ورودی ای زیبا ، چندین کلیسای کوچک و 6 گنبد است . با اینکه بازسازی های مکرری روی آن انجام شده اما تمام سعی شان را کرده اند تا در معماری و دکوراسیون داخلی آن لطمه ای وارد نشود و در طول این سالها دست خوش تغیییرات زیادی نشده . 

برخی از تاریخشناسان و توریستان این بنا را شاهکاری از دوره ی بیزانس میدانند . این موزه امروزه به یک بنای دیدنی برای مردم و توریستان تبدیل شده زیرا نمای داخلی آن میتواند ساعت ها شما را سرگرم خود کند زیرا زندگی حضرت عیسی و مریم مقدس را به تصویر کشیده پس در سفر به استانبول از دیدن این بنا غافل نشوید که قطعا پشیمان خواهید شد . 

این کلیسای تاریخی در 3 مایلی سلطان احمد قرار گرفته است . ساعت بازدید از این کلیسا از ساعت 9 صبح تا 7 عصر است ولی توجه داشته باشید که ورود برای عموم آزاد نیست و هزینه ی بلیط این مجموعه حدودا نفری 30 لیر است .