یک آخر هفته ی پربار در سنگاپور

راهنمای سفر - در تور سنگاپور - در تور سنگاپور - ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

از آن جایی که زمان سفر به سنگاپورکوتاه است، باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. رستوران های کوچک و زیادی در سرتاسر شهر در حال افتتاح هستند که سرآشپز بعضی از آن ها آمریکایی یا استرالیایی اند. سنگاپور به آرامی در حال پیشرفت در فرهنگ و هنر است. به عنوان مثال برخی از گالری های مهم و سرمایه گذاران خرده فروش در این کشور نمایندگی می زنند. غیر از این، تاکسی ها و اوبرها (Uber) ارزان و بسیارند. زیرساخت های شهر هم تقریبا بی نقص است. پس به راحتی می توانید مسیرتان را پیدا کنید.

روز اول

بسیاری از مناطق سنگاپور، باقی مانده های تغییر کاربری داده مربوط به زمانی است که مستعمره ی انگلیس بوده است. نیازی نیست یک مجوعه دار باشید تا از گالری گیلمن باراکز (Gillman Barracks) لذت ببرید. پس از بازدید از این گالری، تاکسی بگیرید و به باغ گیاه شناسی سنگاپور بروید. این باغ 183 هکتاری متشکل از جنگل های ملی و باغ های کشت شده است. (شامل گیاهان دارویی و گل های کمیاب) از آن جا راه کوتاهی تا تپه ی دمپسی (Dempsey Hill) در پیش دارید، یک مزرعه ی سابق جوز هندی که در سال 1860 به ارتش بریتانیا فروخته شد. در سال 2009 کل مجموعه –زمین های تمرین، علفزار، جنگل و ...- به طور کامل بازسازی شد. صنایع دستی محلی خوبی در گالری دریای سرخ (Red Sea Gallery) و نیز مبلمان محلی در آسیاتیک (Asiatique) خواهید یافت . برای ناهار به خانه کاری سامی (Samy’s Curry House) بروید. دانستن این که محبوب توریست ها هستند، از حسن نیت آنها کم نمی کند. پس یک میز بگیرید و میگو (sambal shrimp)، پالاک پنیر (palak paneer) یا خرچنگ مخصوص سامی با کاری و چیلی سفارش دهید.

روز دوم

شاید فکر می کنید نمی توان در محله های شلوغ سنگاپور رفت و آمد و پیاده روی کرد. اتفاقا شلوغ ترین محله های سنگاپور، برای عابران پیاده هم مناسبند. با پیاده روی مختصری در کنار رود سنگاپور شروع کنید. در کافه های شیک خیابان رابرتسون کوآی (Robertson Quay) بنشینید و قهوه بخورید. خرید لازمید؟ یک تاکسی بگیرید و به آن سینگ هیل (Ann Siang Hill) بروید. خیابانی پر از فروشگاه. کنار فروشگاه ها قدم بزنید و یا خرید کنید. برای ناهار به مکسول فودسنتر (Maxwell Food Center) بروید. کمربندهایتان را شل کنید تا جا برای غذای کلاسیک سنگاپوری یعنی مرغ پلو (تیان تین) باز شود. غرفه های زیادی در این مرکز تیان تین دارند.

روز سوم

بعضی از جاذبه های توریستی سنگاپور واقعا جالبند. اسکای واک ها (پیاده روهای آسمانی) در این شهر، بی نظیرند. یکی از زیباترین اسکای واکها ساترن ریجز فارست واک (Southern Ridges Forest Walk) در غرب شهر است. یک تاکسی بگیرید و به کوه فابر (Mount Faber) بروید و وارد پل هندرسون ویوز (Henderson Waves) شوید. راه پر پبچ و خمی را در ارتفاع 30 متری تا خیمه های جنگل طی خواهید کرد و در این بین چیزهای جالب زیادی را خواهید دید. پرندگان رنگارنگ، عنکبوت های بزرگ با تارهای بزرگشان، و گروه های پر سر و صدای میمون ها. البته اگر در بین راه خسته شدید، نگران نباشید. خروجی های زیادی در طول مسیر وجود دارد.

حالا دیگر شاید بخواهید استراحت کنید. پس به جزیره ی سنتوزا بروید. می توانید آن جا ناهار بخورید و شنا کنید. به خصوص اگر بچه کوچک دارید. این مکان به دلیل برخورداری از پناهگاه، نیمکت های ساحلی، استخر و تعداد زیادی دوش، و نیز رستورانی با برگرهای هوس انگیز عالی است. اما فقط تا قبل از 5 بعد از ظهر. چون بعد از این ساعت همه جا تعطیل می شود. بعد از آفتاب گرفتن، شال و کلاه کنید و به سمت شرق بروید. (تا الان در غرب شهر بودید.) اگر گرسنه اید، در تیونگ بهرو می توانید رستوران های خوبی برای شام پیدا کنید. شیک، پرانرژی و دوست داشتنی. درست مثل سنگاپور مدرن.

 

diyakoparvaz.com