یک مهمانی به وسعت یک شهر در وارنا

راهنمای سفر - در تور وارنا - در تور بلغارستان - ۱۹ شهریور ۱۳۹۶

اگر قصد سفر به وارنا را دارید، احتمالا در تابستان به آن جا سفر می کنید تا ساعت ها در ساحل حیرت انگیز آن حمام آفتاب بگیرید. اما وارنا دیدنی های بسیاری دارد. در این مطلب لیستی از فعالیت های جالب در پایتخت سواحل بلغارستان را می خوانید.

 

در "باغ دریا" ورزش کنید

این باغ که به زیبایی تزیین شده، بهترین گزینه برای کسانی است که می خواهند از گرمای آفتاب به سایه ی درختان پناه ببرند و یا کسانی که به دویدن و نرمش صبحگاهی همراه با دیگران لذت می برند. نیمکت های رو به دریا، یک پل کوچک که گفته می شود آرزوها را برآورده می سازد، رصدخانه، آکواریوم و موزه ی نیروی دریایی روزهای پرتحرکی را برای شما می سازند. "باغ دریا" از طریق مسیری پر از نایت کلاب و بار به دریا راه پیدا می کند.

 

فواره های رقصان را تماشا کنید

در کنار این فواره ها می توانید موسیقی مورد علاقه تان را گوش دهید و رقص نور و رنگ را در آب ببینید. فواره ها کمی آن طرف تر از سالن تئاتر و اپرای شهر است و در طول روز هم فعال هستند، البته بدون نور.

از یکی از غارهای زهدنشینان صومعه آلادژا بازدید کنید

"صومعه آلادژا" بزرگترین صومعه-غار در ساحل دریای سیاه است که می توانید در آن زندگی یک زاهد قرون وسطایی را کاملا تصور کنید. مجموعه ی دو طبقه ی غار بر روی صخره ای آهکی با ارتفاع حدود 40 متر در قرن های 13 و 14 محل سکونت آن ها بوده است.

این جا می توانید کلیسا، چند حجره ی راهبان، یک آشپزخانه و یک ناهارخوری را ببینید. طبق یک افسانه ی محلی، روح راهبانی که زمانی در این صومعه زندگی می کرده اند، شب ها در غار به گردش درمی آیند و حتی گاهی به چشم دیده می شوند! این صومعه اکنون جزیی از پارک ملی گلدن سندز در 15 کیلومتری وارناست. جنگلی با گونه های گیاهی و درختان کمیاب این ناحیه را در برگرفته است.

 

به ساحل بروید

وارنا از طریق "باغ دریا" و مسیری مملو از کافه های ساحلی زندگی پرسرعت شهری را به سواحل آرام با ماسه های طلایی متصل می کند. می توانید روز به ساحل بروید و با یک نوشیدنی در دست، زیر آفتاب دراز بکشید و یا شب را برای حضور در ساحل انتخاب کنید. در تابستان، دی جی ها شب هایی استثنایی با مهمانی های فوق العاده رقم می زنند که تا صبح ادامه پیدا می کند. البته سواحل بکر طبیعی و خالی از جمعیت نیز در وارنا وجود دارند. مثل "ساحل فیچوزا" که می توانید در آن با افراد دیگری ملاقات کنید.

ببینید زندگی تحت کمونیسم چگونه بوده است

"موزه رترو"، یک موزه ی خصوصی است که می توانید در آن کمی حس زندگی تحت کمونیسم در بلغارستان را تجربه کنید. می توانید از میان وسایلی که هر روز می بینید، راه بروید، لوازم خانگی، برندهای انواع خوراکی و برخی شعارهای حزب کمونیسم را ببینید. یکی از جالب ترین قسمت های گالری، نمایشگاه 50 نوع از خودروهای دوره ی کمونیسم است که تا 30 سال پیش در بلغارستان مورد استفاده قرار می گرفتند.

 

در جنگل سنگی پیاده روی کنید

برای رفتن به "جنگل سنگی" باید یک ماشین کرایه کنید و یا به یک تور بپیوندید، چون جنگل حدود 20 کیلومتر از شهر فاصله دارد. با این حال ارزشش را دارد. ستون های سنگی طوری به نظر می رسند که انگار یک غول آن ها را به زمین میخ کرده است. درواقع این چیزی است که افسانه ها درمورد نحوه ی شکل گیری آن ها ذکر می شود. این در حالی است که نحوه ی شکل گیری آن ها هنوز کشف نشده است.

 

غذای بلغاری میل کنید

غذای بلغاری ترکیبی از غذاهای بالکانی، مدینرانه ای و آسیایی است؛ و همین امر باعث شده که با طعم های شگفت انگیزی مواجه شویم. در ساحل و پیاده روهای شهر انتخاب های بی پایانی برای غذاهای گوشتی و یا با سبزیجات به همراه نوشیدنی های متنوع بلغاری دارید. بانیتسا، مکیتسا، کوفته، کبابچه، موساکا، تاراتور و کدو حلوایی پخته از جمله بهترین غذاهای بلغاری هستند. 

 

آدرنالین در پارک آبی

شهر گلدن سندز در نزدیکی وارنا دارای ساحلی شلوغ با ماسه های طلایی و مهمانی های تمام نشدنی است. اما می توانید به پارک آبی آن، یعنی آکواپلیس بروید و از سرسره های آبی، تونل ها و سایر تفریحات هیجان انگیز آن لذت ببرید.

 

diyakoparvaz.com