۶ کاری که حتما در مارماریس انجام دهید

راهنمای سفر - در تور مارماریس - در تور ترکیه - ۱ بهمن ۱۳۹۵

سواحل سفید رنگ، آب های درخشان، تفریحات هیجان انگیز و بناهای تاریخی و... دست به دست هم دادن تا مارماریس به یکی از مشهور ترین مقصدهای گردشگری ترکیه شده. تو این مطلب می خوایم بهتون بگیم که در سفر به مارماریس چه کارهایی رو باید انجام بدین و کجاها باید برین.

به تفریحگاه ساحلی مارماریس بروین

اگه می خواین تنها و آهسته کنار اسکله قدم بزنین و از اجرای زنده ی نوازنده های کنار اسکله لذت ببرین یا اونقدر خرید کنین که خسته بشین تفریحگاه ساحلی بهترین انتخابه. تفریگاه ساحلی پر شده از رستوران های فوق العاده برای غذا خوردن و چند فروشگاه با تنوع های گوناگون که میتونه واستون یه روز سرشار از حس خوب و سرگرمی بسازه.

تماشای غروب خورشید از بالای کوه‌های مارماریس

کوه های مارماریس به قدری جذاب هستند که چند کمپانی در مارماریس تورهای خصوصی برای رفتن به این کوه ها برگذار می کنن. می تونین با این تورها از منظره های طبیعی گیاهان و جانوران دیدن می کنید تا به تالاب آبشارهای بی نظیر و حتی قله ای برسین و بتونین پایین رفتتن خورشید در دریا رو ببینین. هرچقدر این تجربه را توصیه کنم، بازم کمه!

بازدید از مقبره‌های سنگی کاریان

بدون شک از تماشای این مقبره های سنگی اسرار آمیز شگفت زده میشین، برای بازدید ازین مقبره ها همراه راهنماتون در حالیکه سوار قایق هستین بهشون نزریک می شین، اینطوری از هر زاویه ای می تونین پیچیدگی و شکوه این سنگ تراشی ها رو ببینین و از توضیحاتی که راهنماتون با اشتیاق واستون تعریف میکنن لذت ببرین.

در ساحل ایچملر آرامش را تجربه کنین

آب شفاف با عمق کم و شن های نرم ساحل باعث شده که ایچملر یک ساحل فوق العاده باشه. منظره کوه های روبرو ی دریا، تماشای غروب و آرامش دریا انگار تکه ای از بهشت رو در زمین تجربه می کنین.

در آب های شفاف مارماریس غواصی کنین

غواصی کردن در مارماریس میتونه یکی از هیجان انگیز ترین تجربه های سفرتون باشه، حتی اگه غواصی بلد نیستین تورهایی هستن که با ثبت نام در اونها میتونین همراه تیم غواصی به زیر آب برین و وارد دنیای زیر آب بشین.

بازدید از موزه مارماریس رو فراموش نکنین

درون قلعه ای در شهر زیبای مارماریس می تونین به دیدار گذشته ی امپراطوری عثمانی برین. توصیه میکنم برای بازدید دقیق از این موزه ۳ ساعت وقت بزارین. این موزه نمایشگاهی از آثار باستانی دوره ی عثمانیست. درضمن در این قلعه نمای خیره کننده ای از مناطق اطراف رو هم میتونین ببینین.