۷ مورد از جذابیت های سفر به آذربایجان

راهنمای سفر - در تور باکو - ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

خوردن غذاهای محلی و گشت و گذار در محله های قدیمی به علاوه ی شام در برج های مدرن و تماشای منظره ی استثنایی شهر فقط بخشی از کارهای جالبی است که می توان در باکو انجام داد.

 

  1. در هسته ی تاریخی باکو سیاحت کنید.

دیوارهای سنگی خیره کننده و خیابان های سنگ فرش شده ی باکو –که در لیست شهرهای قدیمی یونسکو قرار گرفته- پذیرای مسافرانی هستند که پس از ورود به شهر نگاهشان اول به آسمان خراش های شیشه ای و بلوک های آپارتمانی لوکس می افتد.

هسته ی تاریخی، میان دیواره ی سنگی محبوس شده است. از برج قرن دوازدهمی دوشیزه بالا بروید تا لابیرنت کوچه های تودرتوی شهر قدیم و مناره های پشت آن ها را ببینید. خود را برای دیدن کاخ مقدس شیروان شاه آماده کنید. این کاخ، مقبره ی فیلسوف سید یحیی باکوی، یک گرمابه و یک غرفه ی سنگی را در خود جای داده است.

بعد از تماشای فروشگاه های آنتیک مابین مساجد، اتاق های چای سنتی، گالری های هنری و موزه ی کتاب های مینیاتوری باکو، گشت و گذار در هسته ی تاریخی را به پایان برسانید.

  1. منطقه ی باستانی باکو را دریابید.

به منطقه ی نیمه بیابانی پارک ملی قوبوستان بروید که در سال 2007 در میراث جهانی یونسکو ثبت شد. گرچه خیلی از مسافرین برای دیدن گل فشان های دورتادور پارک به اینجا می آیند، ارزش اصلی قوبوستان در کنده کاری ها و سنگ نگاره هاست. حدود 6000 سنگ نگاره ی پیش از تاریخ با ترسیمات دقیق نشان دهنده ی حیات بشر اولیه در این منطقه یافت می شود.

  1. خاک را از تاریخ بتکانید.

موزه ی فرش آذربایجان، تاریخ پرتلاطم کشور را با نمایش قالی ها نشان می دهد. آذربایجان که یکی از ایستگاه های اصلی راه ابریشم بود، به خاطر فرش هایش به شهرت رسیده است. سازه ی موزه، خود به شکل فرش است. می خواهید عکس بیندازید؟

  1. از جشن های آتش لذت ببرید.

فستیوال نوروز که یکی از رسوم آذربایجانی ها هم هست، بهترین زمان برای شناختن فرهنگ آن هاست. این جشن یک هفته ای که در زمان حکمرانی شوروی ممنوع شده بود، شامل آتش بازی و پریدن از روی آتش خودمان است. پس به راحتی می توانید  با آذربایجانی ها همراه شوید.

  1. در یکی از طولانی ترین تفرجگاه های اروپا قدم بزنید.

بلوار باکو با فضاهای سبز و دنج و همراه با نسیم دریا، یکی از باصفاترین مناطق شهر است. این بلوار 3 کیلومتری در حاشیه ی دریای خزر، دو میدان تاریخی شهر، یعنی پرچم ملی و آزادی را به هم وصل می کند.

  1. پیک نیک در کوه آتش

یانارداغ (کوه آتش) که بیشتر شبیه تپه است، منظره ای شگفت انگیز و خیره کننده دارد. طبق یک افسانه ی محلی، شعله های 10 متری آتش هنگامی زبانه کشیدند که یک چوپان بی دقت موقع روشن کردن سیگار به طور اتفاقی جریان گاز زیر کوه را به آتش کشیده و بعدا مارکوپلو در قرن 13 آن جا را کشف می کند. بهتر است این جا را در شب بینید.

  1. از معماری مدرن و شگفت انگیز شهر لذت ببرید.

مرکز حیدر علی اف که در سال 2012 ساخته شد یکی از جالب ترین ساختمان های باکو است. حیدر علی اف اولین رییس جمهور آذربایجان بود. این ساختمان شامل یک آدیتوریوم، گالری، موزه و نمایشگا های مختلف از خودروهای کلاسیک گرفته تا آثار هنری تاریخی است.

 

 

diyakoparvaz.com