10 جاذبه توریستی در گوانگجو

راهنمای سفر - در تور گوانجو - ۱۰ آذر ۱۳۹۸

گوانگجو در جنوب چین، یک کلان شهر با ترکیبی از قدیمی و جدید است که جاذبه های توریستی فراوانی دارد. فرقی نمی کند که عاشق تاریخ هستید یا فقط به دنبال یک سفر خانوادگی می گردید. بهترین جاذبه های گوانگجو را با خواندن ادامه ی مطلب بشناسید.

 

1. ریزورت توریستی چیم لانگ

چه یک روز این جا باشید چه یک هفته، به هیچ وجه خسته نخواهید شد. شهربازی، سیرک بین المللی، پارک آبی، پارک سافاری و باغ پرندگان بخش های مختلف ریزورت هستند. اگر این ها کافی نیست، شهر "ژوهای" در نزدیکی این ریزورت دارای یک آکواریوم سلطنتی است که می توانید از آن دیدن کنید.

2. میدان هوآچنگ

در قسمت مدرن شهر، یکی از مکان هایی که باید ببینید، میدان هوآچنگ است. بسیاری از نقاط دیدنی و مهم گوانگجو از جمله موزه ی گوانگ دونگ، کتابخانه ی جدید، مرکز بین المللی و برج کانتون در اطراف این میدان قرار دارد. بازدید از این میدان را در شب پیشنهاد می کنم تا از نورهای رنگارنگ پیرامون، نهایت استفاده را ببرید.

3. برج کانتون

این برج که به نماد گوانگجو تبدیل شده، حدود 600 متر ارتفاع دارد و شب ها با رنگ های مختلفی نورپردازی می شود. کانتون که مدت کوتاهی بلندترین برج دنیا بود، شامل چند کافی شاپ و رستوران، چند طبقه ویژه ی تماشای مناظر و سواری های پرهیجان است.

 

4. ردتوری

ردتوری که زمانی شهرک صنعتی بوده، اکنون تبدیل به منطقه ای برای گالری های هنری، استودیوها، فضاهای هنری، سازمان ها، دفاتر، فروشگاه های لباس و کافی شاپ های هنری شده است. بازدیدکنندگان برای تماشای آثار هنری نمایشگاه ها و نیز عکاسی از گوشه و کنار الهام بخش منطقه به ردتوری می روند.

 

5. باغ بائومو

این باغ در پانیو واقع شده که از مرکز گوانگجو حدود 1 ساعت فاصله دارد. باغ بائومو نمونه ی خوبی از معماری جنوب چین و باغ سازی آن هاست. بائومو در اواخر سلسله ی کینگ ساخته شد اما در سال 1950 ویران شد. چند سال بعد از آن نیز بازسازی و رو به عموم گشوده شد.

 

6. موزه گوانگ دونگ

گردشگران برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ شهر گوانگجو می توانند به این موزه ی جدید بروندکه همان طور که گفته شد، نزدیک میدان هوآچنگ است. نمایشگاه های اصلی عبارتند از تاریخ و فرهنگ گوانگجو و منابع طبیعی گوانگ دونگ. همچنین نمایشگاه های موقت در موزه برگزار می شود.

 

7. رود مروارید

رود مروارید از وسط گوانگجو عبور می کند و ممکن است در روز خیلی خاص به نظر نرسد، ولی وقتی آفتاب غروب می کند، سوار قایق شوید و آن وقت می توانید مناظر زیبای شهر را تحسین کنید.

 

8. پارک یوکسیو

این پارک با مساحت 860,000 مترمربع و جاذبه های معروفی از جمله "مجسمه ی پنج قوچ" را در خود جای داده که نماد گوانگجو است. موزه ی گوانگجو در همین پارک در برج "ژن های" قرار دارد. این برج از زمان ساختش در سال 1380 میلادی، بارها تخریب و بازسازی شده است.

 

9. معبد گوانگ ژاو

زمین این معبد با تاریخ هزاران ساله، محل سکونت پادشاه بوده و بعدا در دوره ی سه پادشاه به معبد تبدیل می شود. معبد تا کنون چندین و چند بار بازسازی شده است. گرچه نسبت به گذشته مقیاس بسیار کوچک تری دارد، اما هنوز یکی از مهم ترین معابد بودایی گوانگجو است.

 

10. باغ گیاه شناسی جنوب چین

این باغ که در سال 1929 ساخته شده، در شمال گوانگجو قرار دارد و بزرگترین و قدیمی ترین باغ گیاه شناسی آسیایی-استوایی در چین است. تماشای دهکده ی بازسازی شده ی دوره ی نوسنگی، جنگل جادویی و انواع گونه های گیاهی را در این باغ از دست ندهید.

 

diyakoparvaz.com