10 دلیل که نشان می دهد لوزان زیباترین شهر سوییس است

راهنمای سفر - در تور لوزان - در تور سوئیس - ۵ شهریور ۱۳۹۶

لوزان یکی از شهرهای سوییس است که باید دید. شهر در موقعیت مناسبی قرار گرفته، نزدیک دریاچه ی ژنو و در دامنه ی تپه های بخش تاریخی شهر با منظره ای قوق العاده از شهر. اما چه دلایل دیگری لوزان را به زیباترین شهر سوییس تبدیل می کنند؟

 

1. تابستانش واقعا عالی است

با هوای گرم و عالی، بارش کم و دریاچه ای که برای خنک شدن کنار دستتان است، لوزان بهترین مقصد سفر در تابستان و تابستان بهترین زمان برای سفر به لوزان است.

 

2. بازار خوبی دارد

خیابان های لوزان معمولا توسط غرفه داران، دست فروش ها و سایر فروشندگان قرق می شود و همه نیز از این موضوع هوشحال و راضی هستند. بازار لوزان یکی از بهترین بازارهای سوییس است و همین امر جنب و جوش را به شهر آورده است.

 

3. کلیسای جامع آن یکی از بهترین هاست

سوییس کلیساهای فراوانی دارد که همگی زیبا هستند، اما کمتر کلیسایی در این کشور پیدا می شود که مثل کلیسای جامع لوزان به کل شهر دید داشته باشد.

 

4. دریاچه ی بی نظیری دارد

تقریبا از همه جای لوزان می توانید دریاچه ی ژنو را ببینید که بین شما و آلپ فرانسوی قرار گرفته است.

 

5. به آسانی می توان استراحت کرد

گرچه لوزان یکی از بزرگترین شهرهای سوییس است، اما سرعت زندگی در آن پایین است. هنوز مکان های زیادی در شهر وجود دارند که می توان در آن ها ریلکس کرد. می توانید در نقاطی فقط بنشینید و به مناظر اطراف نگاه کنید و یا در سکوت کتاب بخوانید.

6. اسکالیر دو مارشه

چالش جالبی به نظر می رسد. اسکالیر دو مارشه یکی از جالب ترین نقاط سوییس است. پله های پرشیب با سقف چوبی به کلیسای جامع منتهی می شوند. پس با یک تیر دو نشان بزنید.

 

7. بهترین منظره ی کوهستان ها را دارد

گفتم با یک تیر دو نشان بزنید؟ نه، سه نشان بزنید! بعد از بالا رفتن از پله ها با یک منظره ی خارق العاده مواجه می شوید. پس در خانه نمانید، بیرون بزنید. در ضمن دوربین فراموش نشود.

 

8. جنگل ساوا بلین در نزدیکی است

اگر شهر چیز زیادی برای عرضه کردن به شما ندارد، نگران نباشید. چاره فقط یک ایستگاه اتوبوس با شما فاصله دارد. دریاچه ی ساوا بلین و جنگل اطرافش به شکلی باورنکردنی آرام و زیباست.

 

9. گل ها همه جا هستند 

حتی خارج از پارک ها و باغ های متعدد لوزان که در گوشه و کنار شهر پیدا می شوند، گل های زیادی دیده می شوند. انگار کسی در شهر راه افتاده و گل ها را در آن پخش کرده است. گل ها ور همه ی خیابان ها کاشته شده اند و ترکیب رنگی جذابی به شهر بخشیده اند.

10. غروب ها را نمی شود از دست داد

می توانید در بندر اوشی بنشینید و غروب خورشید را در کنار دریاچه ی ژنو ببینید. زیبایی این منظره تضمین شده است.

diyakoparvaz.com