10 رستوران برتر آنتالیا

جاذبه گردشگری - در تور آنتالیا - در تور ترکیه - ۹ آذر ۱۳۹۸

در سفر به «ترکیه»، انتخاب «آنتالیا» به‌عنوان مقصدی رؤیایی، انتخابی بی نقصه. از سواحل رویایی و آثار تاریخی عثمانی ها تا رستوران هایی عالی با غذاهایی متفاوت و خاص در این تفریگاه ساحلی، در انتظارتونه. این رستوران‌ها نه تنها بهترین طعم و بوی ترکیه‌ای، بلکه انواع غذاهای بین‌المللی رو هم ارائه میدن در اینجا ده رستوران برتر «آنتالیا» رو بهتون معرفی میکنیم.

کلاب آرما (Club Arma)

کلاب آرما یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های آنتالیاست. این رستوران از میهمانان خودش با منظره‌ی فوق‌العاده‌ی شهر و بندرگاه استقبال می‌کنه. ساختمان رستوران توسط ایتالیایی‌ها و در قرن نوزده میلادی ساخته شده. طراحی «کلاب آرما» تلفیق فرهنگی ویژه‌ای داره. طراحی سنگ‌های روی ستون‌ها خاص آنتالیای قدیم و آجرها و طاق‌های اون یادآور فرهنگ ایتالیایی سازندگان این رستورانه. منوی «کلاب آرما» ارائه‌دهنده‌ی فهرستی از ماهی‌های تازه، غذاهای دریایی و بشقاب‌های مدیترانه‌ای با درج قیمته.

وانیلا لانج (Vanilla Lounge)

این رستوران تنها 5 دقیقه با «دروازه‌ی هادریان» آنتالیا فاصله داره. می تونین تو فضا و معماری سنتی عثمانی «وانیلا لانج» از غذاهای بین المللی امروزی لذت ببرین. این دو گانگی غیر معمول بین غذای امروزی و محیط سنتی رستوران، جذابیت وانیلا لانج رو چند برابر کرده.

سِراسِر فاین داینینگ (Seraser Fine Dining)

رستوران سِراسِر فاین داینینگ در مرکز تاریخی آنتالیا در خونه ای به قدمت ۳۰۰ سال واقع شده. این رستوران محبوب ترین رستوران های شهره و برای حس های پنجگانه ی مهمانهاش تجربه‌ی فراموش‌نشدنی می‌سازه.  دکور عالی، مجسمه ها، میز و صندلی دست ساز، «سِراسِر» رو یکی از ممتاز ترین رستوران های آنتالیا کرده. منوی این رستوران شامل غذاهای ترکی و بین المللی با غذاهایی مثل پاستای خانگی، استیک فیله با سس گورگونزولا، ماهی خاردار و دسرهای وسوسه‌انگیزه. درضمن به همراه شام می تونین از موسیقی زنده پیانو و باغ مدیترانه ای هم لذت ببرین.

کَسِل کافه (castle café bar)
«کَسِل کافه» برای کسانی که می‌خوان در حین چشیدن غذاهای مدیترانه‌ای از هوای آزاد هم لذت ببرن، مکانی باشکوه با چشم‌اندازی عالی از خلیج آنتالیاست. این رستوران در آنتالیای قدیم، در لبه‌ی صخره‌ها رو به دریا ساخته شده. «کسِل کافه» رستورانی شیکه و برای داشتن محیط و سرویس‌دهی خوبش شناخته شده. این رستوران توقف لذت‌بخشی در روزهای گرم تابستان برای شما رقم می‌زنه. صورت‌غذا شامل غذاهای مدیترانه‌ای، پاستاهای گوناگون و اسنک‌های لقمه‌ای لذیذه.

رستوران و کافی‌شاپ بیگ شِفز (Big Chefs)

«بیگ شفز» یکی از رستورانهای معروف ترکیه ست که ۱۸ تا شعبه در سراسر کشور داره. بیگ شِفز آنتالیا یکی از رستوران های مورد علاقه ی محلی ها و گردشگراست. منوی رستوران مجموعه ای از غذاهای ترکی و بین المللی رو شامل میشه. مطمئنا تصمیم گیری خیلی سخت میشه چون انتخاب های وسوسه کننده ی زیادی دارین.

رستوران کَرَف (Karaf Bistro)

برای کسانی که به گذشته‌ی ترکیه علاقه دارن، بازدید از رستوران کَرَف انتخاب خیلی خوبی هست. این رستوران در یک خانه‌ی قدیمی عثمانی قرار داره و عتیقه‌جات و سوغاتی‌های بسیاری از دوران گذشته در خودش جای داده. غذای خوش طعم و فضای دنج، رستوران کَرَف رو به یکی از محبوب ترین رستوران ها تبدیل کرده.

ایل ویچینو پیتزِریا (Il Vicino Pizzeria)

«ایل ویچینو پیتزِریا» برای کسانی که موقع قدم زدن تو خیابون‌های رنگارنگ آنتالیا هوس غذاهای ترد ایتالیایی می‌کنن، بهترین رستورانه. این رستوران به خاطر قیمت‌های مناسب و غذاهای خوشمزش به یکی از معروف‌ترین رستوران‌های شهر تبدیل شده. مثل هر رستوران آبرومند ایتالیایی، «ایل ویچینو پیتزریا» تمام نکات برجسته‌ی آشپزی ایتالیایی را داره. از غذاهای معروف ایتالیایی برای پیش‌غذا «بروسکتا» با گوجه‌فرنگی و یا سالاد «کاپریس»جزو بهترین انتخابا هستن.

 آلپ پاشا (Alp Pasha)

«آلپ پاشا» قسمتی از یک هتل بوتیک با همین اسمه و مخصوص افرادی که از بوفه و موسیقی پیانوی زنده لذت می‌برن. این رستوران تو ساختمانی مربوط به دوره عثمانی با حیاطی بزرگ و رمانتیک در چند قدمی «دروازه‌ی هادریان» قرار داره. «آلپ پاشا» با غذاهای مختلف ترکی، مدیترانه‌ای، فرانسوی و حتی بشقاب‌های مخصوص گیاه‌خواری، انتخابیه که هیچوقت ازش پشیمون نمیشین.

محمت (Mehmet)

روی تپه ی سرسبز کنار ساحل کُنیالتی، رستوران «محمت» با یک منظره ی درجه یک از آنتالیا به استقبال میهمانانش میره. این رستوران سالها قبل توسط سر آشپز محمت بناشده که اسمش رو روی رستوران گذاشتن. رستوران «محمت» جذابیت فوق‌العاده‌ای برای دوستداران غذاهای سنتی ترکی با گوشت گریل شده و ماهی با خوراک‌های سرد و گرم داره. می تونین همراه با صرف غذا از مناظر زیبای طبیعت لذت ببرین.

رستوران پاتیو (Patio Bistro & Restaurant)

«پاتیو» در قلب تاریخی محله‌ی کِلِیچی، در چند قدمی جاذبه‌های فرهنگی آنتالیا و نزدیک بندر قرار گرفته. رستوران «پاتیو» در هتل «پودینگ مارینا»، برای کسانی که از مرباهای خانگی، پنیر و املت به عنوان اشتهاآور در صبحانه‌ خودشون لذت می‌برن، انتخاب خوبیه. منوی شام هم چون مملو از غذاهای بین‌المللی مثل جگر چرب، میگو، تمپورای ماهی مرکب، ماهی خاردار پخته و .. هست، مسافران هتل رو به این رستوران میکشونه.